Rašení
olej, plátno, 1995, 30 x 25 cm, sign. PD I. Ouhel 95, rám, tato až „Boštíkovsky“ jemně vyznívající práce ze sběratelsky vyhledávaného období pochází od významného představitele moderní české krajinomalby, který osobitě rozvíjel odkazy malířského díla Josefa Šímy, Jiřího Johna a Karla Valtra. Tento obraz byl zařazen do výběrové knihy mapující autorova nejvýznamnější díla v soukromých sbírkách. Ouhel dvakrát reprezentoval naše umění v československém pavilonu na Benátském bienále a proslavil se působením ve Volném sdružení 12/15 Pozdě, ale přece.
Literatura: I. Ouhel v soukromých sbírkách, Galerie Vltavín Praha 2019, str. 102 (kniha je součástí položky)
ID: 281518
Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.084 €)
DRAŽBA UKONČENA: 11. 06. 2024 14:21
Aktuální cena: 26.000 CZK (1.084 €)