Přízračný kámen
olej, plátno, 2004, 60 x 50 cm, sign. PD I. Ouhel 04, rám, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším námětem je pro něj krajina, někdy i s náznakem postavy. Ačkoliv je krajina ústředním tématem jeho děl, není to krajina a příroda v ní, co Ouhela na tomto tématu přitahuje, ale řazení plánů v obraze, které se z krajiny dá nejlépe čerpat. Do těchto plánů potom zaznamenává vlastní prožitek z krajiny. Ouhel je laureátem Ceny 17. listopadu pro posluchače Akademie výtvarných umění v Praze
ID: 281519
Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.917 €)
DRAŽBA UKONČENA: 11. 06. 2024 14:22
Aktuální cena: 70.000 CZK (2.917 €)