Vzácná chvíla
akryl, plátno, 2010, 45 x 30 cm, olištováno, autorka ve svém díle zpracovává motivy tradičních ženských rukodělných výtvorů, jako jsou například výšivky, dečky a ubrusy, které byly běžnými součástmi domácností 19. a první poloviny 20. století. Tyto klasické ženské práce používala jako východisko ke svým frotážím, které se tak stávají ironickou reflexí postavení ženy ve společnosti. Techniku frotáže aplikuje na papír, plátno, a také na jemně tkané látky. Pro její malířskou tvorbu je charakteristická dynamická plocha obrazu, jež tvoří množící a překrývající se anamorfické tvary určitého detailu či celého detailu převzaté předlohy
Provenience: z pozůstalosti Ludvíka Kundery (básník, dramatik, prozaik, překladatel z němčiny, editor, literární historik, zakladatel Skupiny RA a člen Sdružení Q. Byl spjatý s avantgardními směry, především surrealismem)
ID: 281543
Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:46
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)