olej, akryl, karton, 1972, 44,5 x 32,5 cm, sign. NU Bělocvětov 72, rám, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných umění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž kladl důraz především na barvu a tvar. Pod vlivem poválečných uměleckých směrů došel k vlastnímu uměleckému názoru. Dílo Andreje Bělocvětova je expresivní, zahrnuje cykly pohybujících se postav. Jeho dílo se pohybuje na hranici Picassovského klasicismu a nové věcnosti Georga Grosze a Otto Dixe. Pro své kompozice používal nejrůznější prostředky, formy a způsoby vyjádření
Literatura: uvedeno v monografii Andrej Bělocvětov
ID: 54
Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 23. 02. 2023 15:00
Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)