Vítězslav Fleissig (1893-1955)
Vítězslav Fleissig byl český grafik a autor ex libris. Narodil se 28. 3. 1893 v Praze, kde také 14. 12. 1955 zemřel. Fleissig během života vytvořil na 595 ex libris. Jako grafik byl samouk, používal techniku litografie, leptu, linorytu a dřevorytu. Z počátku jsou jeho díla ovlivněna secesí a dekadencí. Náměty jeho děl jsou ženské akty, ale také krajinné a městské motivy.
Malba na dům
tuš, běloba, pauzovací papír, 1938, 12 x 8,5 cm, sign. PD Fleissig 1938, novoročenka
studium na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku
ID: 93
Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2023 11:32
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: ID5**5
Historie příhozu