Otakar Hůrka (1889-1966)
žák A. Kalvody, člen Salon d´automne ve Francii; malíř, grafik; 1920 se vydal na studijní cestu do Francie; 1921 vystavoval na pařížském jarním Salonu, v témže roce obeslal i podzimní Salon; v této době byla jeho díla publikována ve Francii v uměleckých časopisech; po návratu se věnoval krajinářství; inspirací mu bylo Posázaví, vznikl také soubor dřevorytů, který vydal pod názvem Album Posázaví; v grafice se věnoval i ex libris, ilustroval knihy a publikoval kresby v novinách; jeho díla byla reprodukována ve Zlaté Praze, Veraikonu a jinde; samostatně vystavoval od rokuk 1908
Lesík
olej, plátno, 66 x 90,5 cm, sign. LD Otakar Hůrka, rám
žák A. Kalvody v krajinářské škole, člen Salon d´automne ve Francii
ID: 152
Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 03. 2023 17:31
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: ID5**6
Historie příhozu