Alena Ladová (1925-1992)
Dcera Josefa Lady byla již odmalička ovlivněna pracemi svého otce. Ihned po dokončení gymnázia se plně začala věnovat kresbě na Státní grafické škole u profesora Karla Tondla a rok se věnovala tvorbě kreslených filmů ve Zlíně. Studia zakončila u Emila Filly na UMPRUM, kde se primárně zabývala scénografií. Svůj talent mohla zanedlouho prokázat v návrzích scén pro Stavovské nebo Smetanovo divadlo. Později u ní však převážil zájem o ilustrace knih pro dětské čtenáře, které se těší oblibě dodnes. Odkaz otce v díle Aleny Ladové je znatelný, ale nerušivý. Netkví v rukopisu, ale spíše v mile a nenuceně vylíčených scénách z běžného života s trochou nadsázky a humoru.
Drobná kolekce podpisů, korespondence a originální kresby Aleny Ladové
podpis, akvarel, papír, 1976 - 78, sign. Alena Ladová, kolekce obsahuje korespondenci panu Miroslavu Moravci, podepsanou Alenou Ladovou a Josefem Ladou mladším, 1x originální podepsaná kresba Aleny Ladové a 1x tištěný památní lístek Josefa Lady, rozměr celku 36 x 27 cm
žákyně K. Tondla na Státní grafické škole v Praze, soukromé studium u svého otce J. Lady
ID: 768
Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 23. 05. 2024 15:00
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)