Jan Zrzavý (1890-1977)

Ověnčená hlava

litografie, 35 x 26,5 cm, sign. PD Zrzavý Jan, rám, č. 37/100, list z II. alba vydaného Galerií Platýz v Praze k poctě A. Senefeldera r. 1973 v nákladu 100 výtisků. Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kterým reflektoval své vnitřní představy, se stal nepřehlédnutelným. Své obrazy často obohacoval o sugestivní symboly, jež měly vyjadřovat jeho vnitřní pocity a stavy. Tento způsob sebevyjádření je blízký tvorbě světových malířů jako je Marc Chagall nebo Giorgio de Chirico, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

Literatura: Soupis Grafické dílo Jana Zrzavého, Spolek českých bibliofilů Praha 1977, č. 46

ID: 281284

Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:09

Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)