Ivan Ouhel (1945-2021)

Rytmy

olej, plátno, 2008, 155 x 160 cm, sign. vzadu Ivan Ouhel, lišta, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším námětem je pro něj krajina, někdy i s náznakem postavy. Ačkoliv je krajina ústředním tématem jeho děl, není to krajina a příroda v ní, co Ouhela na tomto tématu přitahuje, ale řazení plánů v obraze, které se z krajiny dá nejlépe čerpat. Do těchto plánů potom zaznamenává vlastní prožitek z krajiny. Ouhel je laureátem Ceny 17. listopadu pro posluchače Akademie výtvarných umění v Praze, sbírka Galerie Gema, soukromá sbírka Praha

Provenience: sbírka Galerie Gema, soukromá sbírka Praha

ID: 281304

Vyvolávací cena: 176.000 CZK (7.334 €)

Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:29

Aktuální cena: 176.000 CZK (7.334 €)