Ctirad Stehlík (1938-2003)
studium u prof. B. Dobiáše st. na SUPŠ keramické v Bechyni, žák prof. K. Součka a L. Čepeláka na AVU; malíř, grafik; zpočátku se věnoval krajinomalbě (Sedlčansko a Milevsko), později převládla grafika (barevná litografie); dalším tématem tvorby byla zátiší vytvářená z předmětů denního života nebo figur; koláže sestavované z vlastních prací (litografií) navazovaly na tvorbu F. Tichého; vytvářel poetické grafické listy fantaskních krajin a drobnou grafiku; zabýval se pracemi pro architekturu; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, Ermitáži v Petrohradu, MG v Brně, GVU v Ostravě a jinde
Tanečnice
lept, 1969, 38 x 53 cm, sign. PD Ctirad 69, vzadu razítko Čfvu, lehce srolováno, mimo tisk skvrny
studium u prof. B. Dobiáše st. na SUPŠ keramické v Bechyni, žák prof. K. Součka a L. Čepeláka na AVU
ID: 281405
Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 18:10
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)