Jakub Stretti (1967)

Na moři

olej, plátno, 2019, 92 x 73 cm, sign. vzadu J.Stretti, Jakub Stretti je současný český malíř, pochází z rodiny malířů a grafiků Strettiů, kteří do Čech přišli již v 18. století. Vystudoval krajinomalbu na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru prof. F. Hodonského a prof. K. Malicha a v průběhu studia absolvoval roční studijní stáž na École nationale d´Art v Cergy Pontoise ve Francii. Přes to, že se autor během studií věnoval krajinomalbě, tak v současné době nachází inspiraci i ve městech, vzájemných barevných vztazích a všude kolem sebe. Jde mu zejména o nalezení harmonie mezi barvou a linií. Jeho díla jsou typická dynamickou skladbou barev, které vytváří zvláštní situace, někdy bližsí konkrétním zobrazením, jindy se přiklání spíše k abstraktní až kosmické sféře

absolvent pražské AVU, žák prof. Františka Hodonského a prof. Karla Malicha

ID: 281449

Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

Plánované ukončení: 16. 05. 2024 18:54

Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)