Tomáš Hřivnáč (1959)
studium SUPŠ v Praze; malíř, grafik; věnuje se především volné grafice, nejčastěji suché jehle; stejně tak se vysloví často v lehkém akvarelu a společným jmenovatelem prací je smysl pro kresbu a její možnosti; jeho světem je svět ženy a poetiky, která ji obklopuje a utváří; grafické listy jsou jakoby záznamem okamžiků, v nichž se projeví záblesk akce, situace, gesta; i samotné názvy děl naznačují okamžitost a torzovitost situací (Naposled, Uhýbat, Stranou, Mimo aj.); směrem k abstraktnosti míří jeho grafiky tam, kde opouští i tvář a konkrétnost osobnosti, aby zbyla jen linka, tvar a tomu odpovídající napětí
(Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)
Mimo
suchá jehla, 1994, 65 x 50 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 94, č. 1/40, pravý dolní roh politý, od levého dolního k levému hornímu okraji zažloutlý a ohmataný papír, při horním okraji otisku desky podélná šmouha
Antiqari.at Radhošťská
studium na SUPŠ v Praze
ID: 281490
Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 29. 04. 2024 21:58
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)