Aleš Růžička (1977)

Kouř I.

akryl, plátno, 2023, 65 x 90 cm, sign. vzadu A. Růžička 2023, Aleš Růžička studoval na pražské AVU v ateliérech malby u F. Hodonského, M. Rittsteina a A. Střížka. Do odborného povědomí se dostal v roce 2005 na IV. Zlínském salonu mladých, kde za svůj malířský cyklus Parky získal I. Cenu Václava Chada. Aleš Růžička se dlouhodobě zabývá tématem kolumbárií a tím, co po nás zbyde když odejdeme. Nabízený obraz pochází ze série ohnišť, kterou autor představil v roce 2023 na výstavě v Galerii Vltavín. V ohništích Aleše Růžičky můžeme sledovat autorův příklon k přírodě, stejně jako zájem o pomíjivost života a všech věcí na zemi. K abstrakci směřující nabízené dílo je melancholické, a přece naplněné nadějí, jak je to ostatně pro Růžičkovu tvorbu zvykem

ID: 281526

Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:29

Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)