Jan Heres (1992)

Póza II

akryl, plátno, 2023, 100 x 100 cm, sign. vzadu Jan Heres 2023, Jan Heres studoval na Akademii výtvarných umění v Praze nejdříve v ateliéru malířství I u Jiřího Sopka (2015–16) a posléze v ateliéru malířství III u Michaela Rittsteina. Svou tvorbu nadále posouval skrze stáže a rezidence v zahraničí. Ve své tvorbě se autor vedle malby zabývá rovněž keramikou, která má podobná figurální východiska jako jeho malba. Heresovy malby často vznikají technikou koláže – lepením jednotlivých kusů namalovného plátna na sebe, výsledkem pak jsou abstrahované portréty a figurace ve výrazných kontrastních barvách. Nespecifické názvy vrhají jeho figury do jakéhosi bezčasí, které je umocněné i jednolitým pozadím obrazů. Tematicky se autor zabývá zkoumáním svého bezprostředního okolí, v minulosti to byly například záznamy z jeho cest a vhledy do různých kultur, se kterými se během cestování seznámil. V současné době se jeho zájem přesunul k vnímání mezilidských vztahů a různých sociálních skupin, a to skrze malířské médium

ID: 281645

Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

Plánované ukončení: 11. 06. 2024 16:28

Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)