Nenech se omezovat
akryl, plátno, 2021, 50 x 70 cm, sign. vzadu R.F. 2021, Roman Franta absolvoval AVU v Praze v ateliérech B. Dlouhého a A. Veselého. Od roku 2008 působil v ateliéru malby M. Rittsteina na pražské AVU, kde léta vyučoval kresbu. V tvorbě Romana Franty můžeme cítit vliv abstraktního expresionismu, pop-artu i americké a evropské malby 80. let. V době studií umělec projevil zaujetí pro fotografování a začal fotografovat detaily rostlin a hmyzu. Fascinace přírodou a zájem o detail se nakonec odrazila i v jeho malířské tvorbě. Mezi jeho nejproslulejší díla, díky nimž se dostal i do širšího diváckého povědomí, patří tzv. „hmyzí obrazy“. V jedné z etap Frantovy tvorby se brouk stal prostředkem, pomocí něhož autor vykresloval portréty svých přátel či významných osobností na poli výtvarném i politickém. K těmto hmyzím obrazům se řadí i nabízené dílo
žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze
ID: 281308
Vyvolávací cena: 67.000 CZK (2.792 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 05. 2024 16:33
Aktuální cena: 67.000 CZK (2.792 €)