Karel Benetka (1938)

Ve skleníku

olej, plátno, 2015, 45 x 60 cm, sign. PD Benetka 2015, rám, vzadu nalepen autorský štítek s popisem

Karel Benetka vystudoval VPŠE a od roku 1959 projektoval elektrárny a rozvodny v Elektromontážních závodech. Po roce 1968 byl z politických důvodů nucen opustit své původní povolání. Od té doby je už jen svobodným umělcem. Věnuje se malování obrazů, grafice, ilustracím, kreslenému humoru i literární tvorbě. V sedmdesátých až devadesátých letech spolupracoval s redakcemi časopisů Květy, Interpress, Hobby, Vlasta, Ahoj na sobotu - vesměs zábavné texty a kreslený humor. Pro děti vydal řadu Omalovánek v nakladatelství Panorama, ilustroval a publikoval básničky a říkadla v dětských časopisech. Karel Benetka je od roku 1965 členem skupiny Nezávislí, od roku 2001 členem UVU Praha. Žije a pracuje v Praze.

ID: 90

Vyvolávací cena: 18.800 CZK (697 €)

DRAŽBA UKONČENA: 28. 10. 2019 16:32

Aktuální cena: 18.800 CZK (697 €)

Poslední dražitel: ID5**3 Historie příhozu