Jan Bauch (1898-1995)

žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes; malíř, grafik, sochař a ilustrátor; 1937 vystavoval na čs. expozici v Galerii Charpentier v Paříži a získal Grand Prix; společně s přítelem J. Laudou je autorem monumentální plastiky Přepadení Československa, určené pro Světovou výstavu v New Yorku; 1946 - 1958 byl docentem UMPRUM v Praze; prvá monografie o něm vychází r. 1948 (autor J. Spurný); po několikerém přerušení se vrátil 1962 k sochařské práci; v roce 1963 vychází prvá autobiografie Barvy století, 1980 druhá kniha Čím jsem žil; 1988 v Lyře pragensis Jak udělat z obrazu báseň; počátkem osmdesátých let ve spolupráci s KF Praha vzniká film o jeho životě a díle; v jeho díle nacházíme mimo kreseb a grafik příležitostně i díla monumentální (vitráže, gobelíny, spolupráce s architekturou); díla jsou v majetku NG Praha, MG Brno, GVU Ostrava, GVU Zlín (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

Vzpomínka na naše mládí

bibliofilie se dvěmi suchými jehlami, 1976, 29,5 x 19,5 cm, sign. na frontispise Jan Bauch, 138/150, pro Spolek Českých bibliofilů vydalo nakladatelství Restaurace a jídelny, Praha 2001, volné listy v papírovém přebalu

žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

ID: 691

Vyvolávací cena: 800 CZK (30 €)

DRAŽBA UKONČENA: 18. 06. 2020 10:17

Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

Poslední dražitel: ID1**2 Historie příhozu