Karel Šafář (1938-2016)

žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž; malíř, grafik, ilustrátor, pedagog; věnuje se kresbě, malbě (olej, akvarel), volné a užité grafice, knižní ilustraci (pro nakladatelství Artia, Čs. spisovatel, Mladá fronta, Albatros, Odeon, Vyšehrad aj.), plakátové tvorbě (pro bývalý Pragokoncert) a exlibris; ve volné grafice upřednostňuje motiv ženy a domova; malbou, kresbou i grafikou zachytil např. dojmy z cest po Mongolsku, Indii, Nepálu, pražská zákoutí, akty; působil také jako pedagog výtvarné výchovy na LŠU v Praze - Nuslích (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

J. S. Bach - O pokojné mysli

bibliofilie se dvěmi grafikami, 21 x 14,5 cm, jednotlivé listy signovány, vydal dr. Sl. Vencl

žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

ID: 695

Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:21

Aktuální cena: 100 CZK (4 €)