Kamila Ženatá (1953)

Zlatý úsvit

olej, plátno, 2019, 120 x 100 cm, sign. zezadu Kamila Ženatá, dílo již dlouho uznávané všestranné umělkyně, která ve své tvorbě reaguje na aktuální společenské problémy a jejíž mediálně rozmanité (často site-specific) instalace dokázaly vždy zasáhnout i veřejnost uměním nepolíbenou. Ženatá se ovšem věnuje rovněž malbě, nabízený obraz, ve kterém svým intuitivním, spontánním malířským rukopisem tvoří přírodními procesy inspirované barevně razantní útvary je ukázkou toho, že i pouhá abstraktní forma může být nositelem velké estetické hodnoty

žákyně L. Čepeláka

ID: 89

Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.320 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 25. 03. 2021 15:00

Aktuální cena: 58.000 CZK (2.320 €)

Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu