Tomáš Bím (1946)

soukromé studium; malíř, grafik; vyučen tiskařem; v prvých letech se zaměřil na ilustraci, užitou grafiku a kresbu; věnuje se také malbě (olej, acryl); svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, VČG Pardubice, Rijkmuseum Meermanno Haag, sbírka Ex libris Chrudim, Tennis museum Gasper Oberhausen, s. p. t. TELECOM a jinde; ilustroval asi 30 knih, podílel se na bibliofiliích, vytvářel plakáty; pracoval jako knihtiskař, poté výtvarník divadelního studia Reduta, ale také jako pomocný dělník (písmomalíř, lakýrník apod.); nyní se cele věnuje výtvarné práci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

Balónky

litografie, 48,5 x 38 cm, sign. DU Tomáš Bím, č. 91/120

ID: 5

Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 09. 12. 2021 15:00

Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu