Aleš Lamr (1943-2024)

Veselé postavy

akryl,plátno, 2001, 65 x 50 cm, sign. DU A. LAmR 01, Aleš Lamr se na české výtvarné scéně pohybuje od šedesátých let 20. stol. V této době patřil k okruhu umělců, v jejichž díle se začal objevovat zájem o nové pojetí lidské figury, které se v našem prostředí přetransformovalo do tzv. „České grotesky“. Lamr si v tomto směru vytvořil nezaměnitelný výtvarný jazyk založený na svérázné stylizaci lidské postavy a výrazné barevnosti. Typicky hravě groteskní podoba Lamrovy figurace, spontánní hra s tvary a radost z volného prostoru v jeho díle přetrvává, i když od osmdesátých let se začíná vyjadřovat i v čistě abstraktních formách. V posledním desetiletí se v jeho díle objevuje technika koláže a drippingu, kdy z útržků ploch barevných akrylových barev vystřihuje siluety postav, předmětů nebo nekonkrétních tvarů

ID: 30

Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 23. 03. 2023 15:00

Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)