Rudolf Jindřich (1882-1968)

Houbařské zátiší

olej, dřevo, 30 x 39,5 cm, rám, Rudolf Jindřich (21.1.1882 Touškov u Plzně - 16.4.1968 Praha) malíř, grafik a restaurátor, vystudoval v letech 1902 až 1906 vídeňskou Akademii u profesora Aloise Deluga. Krátce také studoval na pražské Akademii (1905 až 1906) u profesora Rudolfa Ottenfelda. Stál u zrodu umělecké společnosti MHA (založené 31. 5. 1907), která sdružovala plzeňské výtvarníky, fotografy, spisovatele, hudebníky a herce. K hostům Mhy patřili přední spisovatelé z Čech (Jirásek, Vrchlický) i umělci ze zahraničí. Rudolf Jindřich maloval zejména krajiny a drobné žánrové obrázky. Ilustroval časopisy, věnoval se litografii, leptu a také návrhům plakátů. Byl členem Sdružení západočeských výtvarníků a od roku 1930 člen Sdružení výtvarníků v Praze. V Plzni restauroval Alšovy fresky na místních budovách, též fresky v plzeňské radnici a kostele Všech svatých v Plzni. Od roku 1929 pracoval jako restaurátor pro Památkový úřad v Praze. Po roce 1945 se usadil na Liberecku, později se však do Prahy vrátil. Vystavoval se Spolkem výtvarných umělců Purkyně.

žák prof. Deluga na Akademii ve Vídni, poté prof. R. O. von Ottenfelda na Akademii v Praze, člen Svazu západočeských výtvarníků, Spolku Mha a Sdružení výtvarníků v Praze

ID: 274493

Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

DRAŽBA UKONČENA: 24. 04. 2023 18:45

Aktuální cena: 500 CZK (21 €)