Iva Hüttnerová (1948)

žákyně prof. O. Sklenčky na DAMU v Praze; herečka, malířka, grafička; první angažmá v Karlových Varech, kde také měla svou první autorskou výstavu ve foyeru divadla; pak účinkovala v Rubínu, v Divadle na okraji, v Divadle Pod Palmovkou; občasné vystupování ve filmu a televizi, ale stále víc byla v popředí druhá profese výtvarná; navrhovala kostýmy, spolupracovala s režiséry O. Ševčíkem, I. Rajmontem, P. Novotným a z jevištních výtvarníků spolupracovala s J. Malinou a J. Vališem; svým charakterem je herečkou a v její výtvarné tvorbě jde především o vzpomínky, sny a situace, velice podobné divadelním scénám; vystavovala v řadě měst (Písek, Ostrava, Olomouc, Pardubice, Český Krumlov), v divadle Semafor (1987), účastnila se řady výstav Herci malují, ale i třeba výstavy Inter-Kontakt-Grafik v Praze (1993); je zastoupena v Musée d´art naif de Iĺle de France ve Vicq u Paříže a na stálé mezinárodní výstavě v Hamburku; 1989 vystavovala v New Yorku v hotelu United Plaza, 1990 ve Stockholmu; 1993 vydalo nakladatelství H & K monografii Obrázky z lásky (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)

Liška v zimě

litografie, 2007, 12,5 x 20,3 cm, sign. PD Iva Hüttnerová 07, autorský tisk

žákyně prof. O. Sklenčky na DAMU v Praze

ID: 686

Vyvolávací cena: 1.800 CZK (67 €)

DRAŽBA UKONČENA: 30. 01. 2020 16:21

Aktuální cena: 1.800 CZK (67 €)