Karel Benetka (1938)

Je velice kultivovaný. Vždycky včas pozná, kdy má dost a zalehne.

tuš, akvarel, papír, 20 x 22 cm, sign. PU benetka, zezadu autorské razítko

Karel Benetka vystudoval VPŠE a od roku 1959 projektoval elektrárny a rozvodny v Elektromontážních závodech. Po roce 1968 byl z politických důvodů nucen opustit své původní povolání. Od té doby je už jen svobodným umělcem. Věnuje se malování obrazů, grafice, ilustracím, kreslenému humoru i literární tvorbě. V sedmdesátých až devadesátých letech spolupracoval s redakcemi časopisů Květy, Interpress, Hobby, Vlasta, Ahoj na sobotu - vesměs zábavné texty a kreslený humor. Pro děti vydal řadu Omalovánek v nakladatelství Panorama, ilustroval a publikoval básničky a říkadla v dětských časopisech. Karel Benetka je od roku 1965 členem skupiny Nezávislí, od roku 2001 členem UVU Praha. Žije a pracuje v Praze.

ID: 1094

Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

DRAŽBA UKONČENA: 26. 11. 2021 16:34

Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu