Vladimír Bidlo (1926-1997)

Aero L-39 Albatros

litografie, 1975, 27 x 44 cm, sign. PD VBidlo 75, rám, 192/200, Původní pasparta s vodotiskem Aero Československé letecké podniky Praha - Letňany. Aero L-39 Albatros je proudový podzvukový cvičný letoun vyvinutý v šedesátých letech 20. století v československém Aeru Vodochody, hlavním konstruktérem Ing. Janem Vlčkem. Jedná se o první typ cvičného proudového letadla druhé generace a jeden z prvních typů s dvouproudovým motorem. L-39 se stal jednotným výcvikovým letounem armád Varšavské smlouvy (s výjimkou Polska), v 70. a 80. letech 20. století byl v počtu cca 2800 kusů součástí leteckého parku letectev tří desítek států a zůstává nejpoužívanějším proudovým výcvikovým letounem na světě. Letoun je nástupcem předchozího úspěšného typu Aero L-29 Delfín, díky skvělým letovým vlastnostem a snadné ovladatelnosti je vhodný i pro leteckou akrobacii., původní adjustace, na rámu drobná poškození

Provenance: Antiquarian Dlážděná

ID: 526

Auction price: 800 CZK (32 €)

AUCTION IS TERMINATED: 11. 12. 2020 10:16

Current price: 800 CZK (32 €)

Last auctioneer: ID7**4 History of bids