Historie příhozu - Slunečnice
Adéla Matasová (1940)
sítotisk, 2008, 46 x 46,5 cm, sign. PD Adéla Matasová 2008, č. 69/75, Adéla Matasová je českou sochařkou, malířkou a multimediální umělkyní, která na tuzemské výtvarné scéně působí již od 60. let minulého století. Ve své prvotní tvorbě pracovala s přírodními materiály, ale později se zaměřila na prolínání různých médií spojených se zvukem a novými technologiemi. Nejčastější je pro ni propojení sochařského média se zvukem a využívání kinetických soch. Nabízená grafika se vyrovnává s kinetismem v provedení na papíře, kde autorka vytváří iluzorní zobrazení slunečnice, která jako by vystupovala ze svého podkladu