-
Josef Čapek
(1887-1945)
Edudant a Francimor
No.: 243Auction price: 2.000 CZK (84 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, ilustrace v textu a v přílohách, některé barevné Jos. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1933, dobrý stav knihy, okraje desek odřené, skvrnky na deskách, plátýnko na hřbetu místy narušené, okraje listů lehce zažloutlé, vnitřek v pěkném stavu, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied …
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
K. Čapek: R.U.R. Rossum´s Universal Robots
No.: 242Auction price: 8.000 CZK (334 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, tištěno jako rukopis typem Ohio v úpravě Josefa Čapka, naklad. značka a viněta v titulu Josef Čapek, tisk Fr. Obzina, 25. sv. ed. Aventinum, vyd. Ot. Štrorch-Marien, Praha 1920, dobová clpl. vazba, 97 s., desky lehce opotřebené, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní…
Current price: 13.000 CZK (542 €)
Last auctioneer: ID2**1 History of bids
-
Jan Chaloupek
(1958)
Zdeněk Lorenc: Okolo surrealismu
No.: 247Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
katalog, dvojlist s texem Z. Lorence (podpis), přiložen graf. list J. Chaloupka Pocta Bohumlu Hrabalovi (sign., 46/100), vyd. Galerie Vltavín, Praha, 1997, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of M. Rostinska, P. Brazda a J. Zezula
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Skupina Ra - P.F. 1947
No.: 245Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
katalog, soukromý neprodejný tisk edice Ra (sv. 5), náklad 100ks, v úpravě V. Reichmanna a s obálkou M. Korečka, vyd. v Brně, 1946, obs. 2x báseň (L. Kundera, Z. Lorenc) a 5 čb. vyobrazení děl (J. Istler, V. Zykmund, B. Lacina, V. Reichmann, V. Tikal), drobný sešit, v dobrém stavu, Aantiqari.at Radh…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID2**9 History of bids
-
Josef Čapek
(1887-1945)
G. Duhamel: Tři rozhovory
No.: 241Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a obálka J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, v edici Aventinum, 5. sv. Knih dnešku, Praha 1921, 1500 výtisků, 83 s., brož, obálka zašlá, při okrajích poškozená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Petr Kropotkin: Mladým lidem
No.: 240Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1920, 68 s., brož., zažloutlý papír, rozpadlá, potrhaná obálka , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
J. Mahen: Kniha o českém charakteru
No.: 239Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava J. Čapek, vydal Fr. Obzina, Vyškov na Moravě 1924, 10. sv. edice Obzinových tisků, 137 s., brož, obálka vzadu zašpiněná, jinak dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Jules Romains: Na březích Villette
No.: 238Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Alois Srdce, Praha 1920, 102 s., brož., obálka při okrajích lehce zašlá, jinak dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
S.K. Neumann: Ať žije život!
No.: 237Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 14 ilustrací -11 kreseb a 3x linoryt a obálka linorytem Jos. Čapek, Volné úvahy o novém umění, úv. slovo V. Nebeský, VIII. sv. Edice Června, vyd. Fr. Borový, Praha 1920, orig. brož, vazba rozpadlá, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Apli…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID4**2 History of bids
-
Josef Čapek
(1887-1945)
R. Coudenhove-Kalergi: Pan Evropa
No.: 236Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a naklad. značka Jos. Čapek, překlad O. Laurinová, předmluva Dr. Ed. Beneš, vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1926, 139 sv. edice Aventinum, 111 s., brož., při okrajích pokrčená, poškozená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Apl…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Špála
(1885-1946)
Pohlednice Prokopu Tomanovi ml.
No.: 811Auction price: 600 CZK (25 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, 1945, Vlastnoručně psaná pohlednice s podpisem z 11.IX.1945, v původní obálce strojopisně značené Špála Václav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
-
Jan Špála
(1920-1970)
Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.
No.: 812Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
novoročenka, 1969, 21 x 30 cm, PF 1969 s reprodukcí malířova díla a textem Nerudovy básně z Písní kosmických, sign. Jan Špála (studoval u prof. J.Baucha na VŠUP v Praze. Člen bývalého krajského střediska Purkyně, s nímž vystavoval. Syn jednoho z klasiků českého moderního umění, Václava Špály.). V pů…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Francis Jammes: Román zajícův
No.: 235Auction price: 2.500 CZK (105 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 38 linorytů, titul, úprava Jos. Čapek, překlad B. Reynek, vydala M. Florianová, Stará Říše 1920, vytiskli Kryl a Scotti, Nový Jičín, Ex. 148, 65 s., plkž. převazba, vydán ze skladu v únoru 1921, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Ar…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Knut Hamsun: Pan
No.: 640Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept J. Konůpek, úprava M. Kaláb, překlad Dr. G, Pallas, vydala grafická revue Veraikon, Praha 1912, vazba L. Bradáč, 128 s., pergamen. vazba, drobné skvrny na stránkách, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Svatopluk Čech: Adamité
No.: 639Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace A. Mucha, vydal F. Šimáček, Praha 1897, vazba Jos. Pfeiffer, 125 s., clpl. vazba se zlaceným reliéfem, zlatá ořízka, prasklá vazba, na hřbetu a v rozích lehce poškozená, drobné skvrny na papíře, ve třech rozích chybí kování, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Born
(1930-2016)
With a cat on the bench
No.: 151Auction price: 2.500 CZK (105 €)
AUCTION IS TERMINATED: 27. 04. 2023 15:03
ink, paper, 14,7 x 21 cm, signed lower/right A Born, framed , studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
-
Patrik Hábl
(1975)
Universe II
No.: 110Auction price: 48.000 CZK (2.000 €)
AUCTION IS TERMINATED: 27. 04. 2023 15:00
acrylic, canvas, 2011, 40 x 40 cm, sign. on reverse Patrik Hábl 2011, framed
Current price: 48.000 CZK (2.000 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
Estimate: 60 000 - 80 000 Kč CZK
-
Andrej Bělocvětov
(1923-1997)
...you are where you went but where you didn't want to be...
No.: 109Auction price: 59.000 CZK (2.459 €)
AUCTION IS TERMINATED: 27. 04. 2023 15:00
oil, acrylic, cardboard, 1974, 49 x 48 cm, signed lower/right Bělocvětov 74, framed , the disciple of J. Solar at The State Graphic School in Prague, prof. V. Rada and E. Minar at The Academy of Fine Arts in Prague, member of the group Maj
Current price: 59.000 CZK (2.459 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
Estimate: 80 000 - 100 000 Kč CZK
-
Lubomír Typlt
(1975)
Guys with turbines
No.: 108Auction price: 34.000 CZK (1.417 €)
AUCTION IS TERMINATED: 27. 04. 2023 15:00
tempera, paper, 2010, 50 x 70 cm, signed lower/right Typlt 10, framed
Current price: 34.000 CZK (1.417 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
Estimate: 45 000 - 60 000 Kč CZK
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Grasses
No.: 23Auction price: 310.000 CZK (12.917 €)
AUCTION IS TERMINATED: 27. 04. 2023 15:00
oil, canvas, 1980-1, 54 x 72,5 cm, signed lower/left Ota Janeček, framed , described by the author on the back, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Arti…
Current price: 310.000 CZK (12.917 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
Estimate: k CZK
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Magician
No.: 22Auction price: 110.000 CZK (4.584 €)
AUCTION IS TERMINATED: 27. 04. 2023 15:00
oil, hard rock, 1985, 33,5 x 20,5 cm, signed lower/left Ota Janeček 85, framed , on the back described by the author: Ota Janeček 1985-1 Magician, catalog number 3837, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association…
-
Karel Malich
(1924-2019)
Constructive Tendenzen aus der Tschechoslowakei
No.: 20Auction price: 6.000 CZK (250 €)
AUCTION IS TERMINATED: 27. 04. 2023 15:00
serigraphy, 1967, 29 x 20,5 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Silovsky, member of Hollar, UB and Promena
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
Estimate: 7 000 - 8 500 Kč CZK
-
Jan Merta
(1952)
Two cups
No.: 19Auction price: 12.000 CZK (500 €)
AUCTION IS TERMINATED: 27. 04. 2023 15:00
serigraphy, 1997, 42 x 30 cm, signed lower/right J. Merta 97, no.13/100, the disciple of prof. O. Oplt, J. Ptacek
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
Estimate: k CZK
-
Karel Malich
(1924-2019)
Composition
No.: 21Auction price: 18.000 CZK (750 €)
AUCTION IS TERMINATED: 27. 04. 2023 15:00
serigraphy, 66 x 50 cm, signed lower/right K. Malich 1966/77, framed , no.32/60, the disciple of prof. Silovsky, member of Hollar, UB and Promena
Current price: 18.000 CZK (750 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
Estimate: k CZK
-
Květa Pacovská
(1928-2023)
Geometric composition
No.: 18Auction price: 5.000 CZK (209 €)
AUCTION IS TERMINATED: 27. 04. 2023 15:00
serigraphy, 2005, 61 x 66,5 cm, signed lower/middle 05, no.13/35, glued on paper, small damages on a print, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: ID4**2 History of bids
Estimate: 6 000 - 7 500 Kč CZK
-
Josef Pitter
(1881-1925)
Rural landscape
No.: 178Auction price: 5.000 CZK (209 €)
AUCTION IS TERMINATED: 27. 04. 2023 15:00
gouache, cardboard, 27,5 x 20,5 cm, signed lower/left JPitter, Provenance: Antiquarian Ostrovní
-
Salvador Dalí
(1904-1989)
Illustrations for Dante's Divine Comedy
No.: 165Auction price: 180.000 CZK (7.500 €)
AUCTION IS TERMINATED: 27. 04. 2023 15:00
complete cycle of 100 color woodcuts, 1960, 33 x 26,2 cm, no.1455/3900, stored in six original cardboard boxes of the format 35 x 28 x 6.5 cm, graphics in intact condition, boxes slightly damaged, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Academy of Arts in Madrid at the atelier of prof. More…
Current price: 180.000 CZK (7.500 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
Estimate: 230 000 - 300 000 Kč CZK
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Two birds on a blooming tree
No.: 184Auction price: 5.500 CZK (230 €)
AUCTION IS TERMINATED: 27. 04. 2023 15:00
aquatint, 11 x 10 cm, PD marked in plate PV, soiled paper, stains on paper, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 5.500 CZK (230 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
Estimate: 7 000 - 8 500 Kč CZK
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Portrait of a girl
No.: 183Auction price: 5.000 CZK (209 €)
AUCTION IS TERMINATED: 27. 04. 2023 15:00
etching, 25 x 20,5 cm, stains on paper, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
Estimate: 6 000 - 7 500 Kč CZK
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Village
No.: 182Auction price: 4.500 CZK (188 €)
AUCTION IS TERMINATED: 27. 04. 2023 15:00
linocut, 8,7 x 12,8 cm, pasted on half board, stains on paper, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 4.500 CZK (188 €)
Last auctioneer: ID6**3 History of bids
Estimate: 5 500 - 7 000 Kč CZK