• Bedřich Budil

    Autoportrét

    Položka č.: 223

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Plánované ukončení: 07. 11. 2024 15:00

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 50 000 CZK

  • Bedřich Budil

    Terárium

    Položka č.: 224

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Odhadní cena: 45 000 - 55 000 CZK

  • Oldřich Jelínek

    Lovci

    Položka č.: 225

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Odhadní cena: 85 000 - 100 000 CZK

  • Oldřich Tichý

    Hlava na hlavě

    Položka č.: 226

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Odhadní cena: 8 000 - 10 000 CZK

  • Zbyněk Havlín

    (1976)

    Bouquet

    Položka č.: 227

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK

  • Ladislav Kuklík

    Příběhy z nemocnice

    Položka č.: 228

    tužka, pastel, karton, 1981, 62 x 50 cm, sign. DU L. Kuklík 1981, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Ladislav Kuklík

    Příběhy z nemocnice

    Položka č.: 229

    tužka, pastel, papír, 1982, 50 x 62 cm, sign. LD L. Kuklík 1982, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Ladislav Kuklík

    Žena - krajina

    Položka č.: 230

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    lept, 1989, 45,5 x 88,8 cm, sign. DU L. Kuklík 1989, č. 70/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Odhadní cena: 9 000 - 12 000 CZK

  • Ladislav Kuklík

    Studie aktu

    Položka č.: 231

    tužka, pastel, papír, 1993, 55,5 x 37 cm, sign. PD L. Kuklík 1993, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Ladislav Kuklík

    Ležící akt

    Položka č.: 232

    tužka, pastel, papír, 1990, 52 x 60 cm, sign. PD L. Kuklík 90, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Paul Cézanne

    (1839-1906)

    Portrét malíře Armanda Guillaumina s oběšeným mužem

    Položka č.: 233

    lept, na ručním papíře, 1873, 15 x 11,5 cm, U zrodu tohoto grafického listu stál Dr. Paul Gachet, lékař, amatérský malíř a přítel mladých pařížských výtvarníků. V roce 1872 se odstěhoval z Paříže na venkov, aby svou ženu trpící tuberkulózou. Gachetův dům v Auvers-sur-Oise následně navštěvovala řada …

  • René Magritte

    (1898-1967)

    Hlava s buřinkou (Bez názvu)

    Položka č.: 234

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    lept, papír, 1966, 19 x 14,5 cm, sign. PD Magritte, rám, č. 137/150, René Magritte byl proslulý belgický surrealistický malíř. Je známý díky svým záhadným a znepokojivým obrazům, které v divákovi vyvolávají otázky o vnímání a realitě ve vztahu k zobrazovanému. Narodil se v Lessines v Belgii a po stu…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Odhadní cena: 33 000 - 40 000 CZK

  • Antoni Clavé

    (1913-2005)

    Položka č.: 235

    Vyvolávací cena: 18.500 CZK (771 €)

    carborudnum lept, 76 x 57 cm, sign. PD Clavé, rám, č. 70/75

    Aktuální cena: 18.500 CZK (771 €)

    Odhadní cena: 24 000 - 28 000 CZK

  • Antoni Clavé

    (1913-2005)

    Položka č.: 236

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    carborudnum lept, 76 x 56 cm, sign. DU Clavé, rám, e. a. 1/4

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Odhadní cena: 38 000 - 44 000 CZK

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Hommage a Picasoo

    Položka č.: 237

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)

    ofset, 62,5 x 24 cm, sign. PD J. Kolář, rám, č. 27/90, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)

  • Ladislav Šaloun

    (1870-1946)

    Karel Havlíček Borovský

    Položka č.: 238

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (1.000 €)

    bronz, 44 x 16,5 x 18.5 cm, značeno PD L. Šaloun, Ladislav Šaloun byl významný český sochař období secese. Studoval u Tomáše Seidana a Bohuslava Schnircha, což mu umožnilo vyhnout se přímému vlivu Josefa Václava Myslbeka a inspirovat se spíše dílem Augusta Rodina. Byl členem Umělecké besedy a v roce…

    Aktuální cena: 24.000 CZK (1.000 €)

    Odhadní cena: 30 000 - 38 000 CZK

    (1900-1991)

    Richard Wagner

    Položka č.: 239

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    bronz, 37 x 23 x 20 cm, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 18 000 CZK

  • Alexander Szekely

    (1901-1968)

    Soubor kreseb Das Haserl - 70 listů

    Položka č.: 240

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    tužka, papír, 1935, 28 x 21 cm, Alexander Székely byl malíř a ilustrátor maďarského původu, známý především svými erotickými kresbami. Působil v Budapešti, Paříži a Vídni, kde si vybudoval kariéru jako karikaturista. Vynikal v rychlé tvorbě portrétů v kabaretech, jako byly Der Liebe Augustin a ABC v…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    Odhadní cena: 80 000 - 90 000 CZK

  • Michail Něstěrov

    (1862-1942)

    Krajina s řekou

    Položka č.: 241

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Odhadní cena: 65 000 - 75 000 CZK

  • Emil Pitterman-Longen

    (1885-1936)

    Pula

    Položka č.: 242

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    olej, plátno, 1914, 48 x 65 cm, sign. PD E. Pittermann Pula 1914, rám, Emil Artur Pitterman-Longen byl český malíř, scénograf, herec a scénárista. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením prof. Františka Thieleho, odkud byl v roce 1908 vyloučen pro kázeňské přestupky. Pitterman-Long…

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    Odhadní cena: 70 000 - 85 000 CZK

  • Alois Schneiderka

    (1896-1958)

    Vesnický motiv

    Položka č.: 243

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    olej, plátno, 69 x 94 cm, klínový rám, Alois Schneiderka byl žákem prof. Rumplera na Akademii výtvarných umění ve Vídni a na Akademii Julian v Paříži u A. Debaye. První světovou válku prožil v Dolomitech. Po válce se vrátil na vídeňskou Akademii a studoval u prof. A. Sochaczevského. Studijní cesty p…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Odhadní cena: 13 000 - 15 000 CZK

  • Václav Kozák

    (1889-1969)

    Uvázaná plachetnice

    Položka č.: 244

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    olej, karton, 48,5 x 49 cm, sign. PD V. Kozák, Antikvariát Dlážděná, soukromé studium v malířské škole F. Engelmüllera v Praze

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Odhadní cena: 5 000 - 7 000 CZK

  • Arnošt Folprecht

    (1902-1977)

    Cesta

    Položka č.: 245

    Ukřížování

    Položka č.: 246

    olej, plátno, rentoaláž, 31,5 x 17 cm, drobná olejová malba představuje v baroku oblíbený námět truchlící Panny Marie stojící před Ukřižovaným Kristem. Tlumená barevnost odpovídá náladě výjevu, který se odehrává na kopci Golgota. Pod křížem je umístěna lebka, v pozadí jsou vidět obrysy města předsta…

  • Josef Multrus

    (1898-1957)

    Položka č.: 247

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    olej, plátno, 75 x 59 cm, sign. PD Multrus Jos, rám, Josef Multrus byl český malíř, který se vypracoval z chudých poměrů. Učil se malbě pod vedením prof. Jaroslava Bendy na Uměleckoprůmyslové škole a následně na Akademii výtvarných umění pod Vratislavem Nechlebou. Zásadní pro jeho tvorbu byly studij…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Jan Saudek

    David, navždy osamělý

    Položka č.: 248

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    xerox, papír, 40 x 30 cm, sign. PD v tisku Jan Saudek, limitovaná edice, v orig. paspartě a papírových deskách, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Odhadní cena: 4 000 - 6 000 CZK

  • Jan Saudek

    Dívka - motýl

    Položka č.: 249

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    fotografie, 28,2 x 19,5 cm, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Jan Saudek

    U zdi

    Položka č.: 250

    fotografie, 19,9 x 25,7 cm, sign. PD Jan Saudek, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze

  • Jan Saudek

    10 years of my girl

    Položka č.: 251

    fotografie, 20,5 x 30 cm, sign. DU Jan Saudek, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze

  • Josef Sudek

    (1896-1976)

    V zimě

    Položka č.: 252

    bromostříbrná fotografie, 28,8 x 8,8 cm, sign. PD Sudek, fotografie ztělesňuje Sudkův charakteristický styl práce s přírodou a světlem. Zimní scéna s osamělým stromem v zasněžené krajině nese melancholický a tichý nádech. Sudek mistrně využívá světlo a stíny, aby zdůraznil jemné detaily stromu a jeh…