Bidden items
LIST OF AUTHORS-
Michal Pěchouček (Fine Art (212th auction))
(1973)
Port - Louis 15
No.: 55Auction price: 10.000 CZK (417 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akryl, plátno, 2012, 40 x 30 cm, sign. vzadu Michal Pěchouček 2012
Current price: 10.000 CZK (417 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miroslav Šnajdr (Fine Art (212th auction))
(1938)
Reminiscence v moll
No.: 54Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
kombinovaná technika, olej, pastel, 2007, 70 x 80 cm, sign. PD M. Šnajdr 07, rám, Miroslav Šnajdr patří mezi solitéry českého výtvarného umění, k umělcům působícím mimo velká kulturní centra. Ve své tvorbě zůstal věrný svému přesvědčení a názoru. Abstraktní obrazy Miroslava Šnajdra vycházejí z bohat…
Current price: 50.000 CZK (2.084 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zbyšek Sion (Fine Art (212th auction))
(1938)
Bez názvu
No.: 53Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, lak, akryl, papír, 1993, 41, 7 x 29,5 cm, sign. PD Z. Sion 93, Zbyšek Sion je významným představitelem strukturální abstrakce a imaginativní malby. Při studiu na pražské AVU se seznámil s umělci, později známými protagonisty informelu, kteří ovlivnili počátky jeho tvorby. Vyústěním tohoto s…
Current price: 50.000 CZK (2.084 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček (Fine Art (212th auction))
(1919-1996)
Kulovité těleso
No.: 52Auction price: 85.000 CZK (3.542 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, sololit, 1989, 41 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček 89, rám, vzadu popsáno, na rubu štítek soupisu díla č. 9757, brilantní ukázka díla z ruky jednoho z našich nejvýraznějších umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl člen…
Current price: 85.000 CZK (3.542 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček (Fine Art (212th auction))
(1919-1996)
Strach
No.: 51Auction price: 65.000 CZK (2.709 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, sololit, 27 x 20 cm, sign. vzadu Ota Janeček 85, rám, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 65.000 CZK (2.709 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček (Fine Art (212th auction))
(1919-1996)
Portrét (pan Mrkvička)
No.: 50Auction price: 78.000 CZK (3.250 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, asi 50. léta?, 30 x 20 cm, rám, vzadu nalepený katalogový štítek s číslem katalogu 263, přiložena fotografie, která zachycuje pana Janečka s obrazem pana Mrkvičky, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar As…
Current price: 78.000 CZK (3.250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Holý (Fine Art (212th auction))
(1943-1998)
Bludiště života
No.: 49Auction price: 3.800 CZK (159 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 64,8 x 48,8 cm, sign. DU Stanislav Holý, autorský tisk, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 3.800 CZK (159 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Holý (Fine Art (212th auction))
(1943-1998)
Zrcadlo
No.: 48Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 59,5 x 43,5 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 27/65, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Holý (Fine Art (212th auction))
(1943-1998)
Ve spěchu vlajem
No.: 47Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 43 x 54 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 14/60, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Holý (Fine Art (212th auction))
(1943-1998)
Upřímné úsměvy
No.: 46Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 59,5 x 44 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 14/40, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Holý (Fine Art (212th auction))
(1943-1998)
Den a noc
No.: 45Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1983, 60 x 44 cm, sign. DU Stanislav Holý 83, č. 46/47, v pravém horním rohu natržený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Renčín (Fine Art (212th auction))
(1941-2017)
U televizoru
No.: 44Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20,1 x 29,6 cm, sign. PD Renčín, dole text: Čest práci! To býval dřív pozdrav. Takové dnešní čest penězům!, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Renčín (Fine Art (212th auction))
(1941-2017)
Nová doba
No.: 43Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 19 x 29,6 cm, dole text: Teď už je nezajímám. Ale odposlouchávali mě dřív i na zaáchodě., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Renčín (Fine Art (212th auction))
(1941-2017)
Nepřátelé globalizace
No.: 42Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 19 x 29,5 cm, signatura vpravo dole zabělena redakcí, dole text: Pane jo! Odpůrci globalizace ti právě demolují auto. Ještě štěstí, že jsi také nepřítelem globalizace., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Renčín (Fine Art (212th auction))
(1941-2017)
Pohybem ku zdraví
No.: 41Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 23 x 30 cm, na zadní straně značeno razítkem DIKOBRAZ, dole text: Lékař nám předepsal pohyb, tak se koukáme, jestli jsou sršně doma..., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Renčín (Fine Art (212th auction))
(1941-2017)
Doplnění zásob
No.: 40Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
tuš, papír, 26,9 x 37,4 cm, dole text: Říká, že Československo je krásná země, ale že nemá žádnou naftu., Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář (Fine Art (212th auction))
(1914-2002)
Ad spectatores
No.: 39Auction price: 130.000 CZK (5.417 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
koláž, dřevo, 1983, 65 x 50 cm, sign. vzadu Jiří Kolář 83, rám, vzadu razítko Galleria Arte Centro, Milano, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hrani…
Current price: 130.000 CZK (5.417 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář (Fine Art (212th auction))
(1914-2002)
Na talíři
No.: 38Auction price: 6.000 CZK (250 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
tisk na porcelánovém talíři, 26 x 26 cm, na zadní straně značeno Rosenthal, Künstlerplatzteller č. 26, Jiří Kolář a tištěná signatura Koláře, Aantiqari.at Radhošťská, , the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Gross (Fine Art (212th auction))
(1909-1985)
Strojky
No.: 37Auction price: 11.000 CZK (459 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
tužka, papír, 22,5 x 16,8 cm, sign. PD F. Gross, rám, autor byl členem Skupiny 42, skupiny RADAR, a v 60. letech Československo úspěšně reprezentoval na Benátském bienále. Jeho magickorealistická malba z válečných let i pozdější malba s geometrickými prvky patří k vrcholům soudobého tuzemského umění…
Current price: 11.000 CZK (459 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Andrej Bělocvětov (Fine Art (212th auction))
(1923-1977)
Předjarní hlava
No.: 36Auction price: 165.000 CZK (6.875 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
email, sololit, 1965, 64 x 44 cm, sign. PD Bělocvětov, rám
Current price: 165.000 CZK (6.875 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Vožniak (Fine Art (212th auction))
(1933-2005)
Pocta Polockovi
No.: 35Auction price: 75.000 CZK (3.125 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
lité laky, sololit, 120 x 181 cm, sign. vzadu Jaroslav Vožniak, dílo významného člena seskupení Šmidrové a jednoho z nejoriginálnějších českých umělců 20. století. Společně s Karlem Neprašem, Bedřichem Dlouhým a Janem Koblasou vyznával Jaroslav Vožniak estetiku divnosti, jež byla definována jako „zv…
Current price: 75.000 CZK (3.125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ivan Ouhel (Fine Art (212th auction))
(1945-2021)
List
No.: 34Auction price: 155.000 CZK (6.459 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 2002, 135 x 180 cm, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, obraz českého malíře, koloristy a významného grafika, ilustrátora a teoretika umění první poloviny 20. století Ivana Ouhela zaujme diváka na první pohled svojí velkorysostí formátu. Rozměrný formát obrazu nesoucí název List je krásn…
Current price: 155.000 CZK (6.459 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ivan Ouhel (Fine Art (212th auction))
(1945-2021)
Bez názvu
No.: 33Auction price: 30.000 CZK (1.250 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
tempera, voskové tužky, papír, arabská guma, 1993, 70,5 x 89 cm, sign. DU I. Ouhel 93, the disciple of prof. Soucek, member of Volne seskupeni 12/15, Still even late, member of The Umelecka beseda
Current price: 30.000 CZK (1.250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ivan Ouhel (Fine Art (212th auction))
(1945-2021)
Velikonoce
No.: 32Auction price: 28.000 CZK (1.167 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
tempera, tužka, papír, 1994, 42 x 59 cm, sign. DU I. Ouhel 94, the disciple of prof. Soucek, member of Volne seskupeni 12/15, Still even late, member of The Umelecka beseda
Current price: 28.000 CZK (1.167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Načeradský (Fine Art (212th auction))
(1939-2014)
Ke světlu
No.: 31Auction price: 48.000 CZK (2.000 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 2005, 42 x 59,5 cm, sign. DU Načeradský, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně. Nabízená malba z roku 2005 představuje koloristicky vydařenou expresivní malbu s hutnými nánosy …
Current price: 48.000 CZK (2.000 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Načeradský (Fine Art (212th auction))
(1939-2014)
V pohybu
No.: 30Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, papír, 2010, 50 x 70 cm, sign. DU Načeradský, rám, oboustranná kresba, the disciple of prof. V. Rada, member of Volne sdruzeni 12/15
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Janoušek (Fine Art (212th auction))
(1922-1986)
Kyvadlo
No.: 29Auction price: 32.000 CZK (1.334 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
tempera, tuš, papír, 1965, 45 x 62,5 cm, sign. PD V. Janoušek 1965, rám, nedílnou součástí díla sochaře Vladimíra Janouška jsou jeho kresby, a to jak volná tvorba, tak studie k sochám. Tušové kresby kyvadel a černých figur v prostoru jsou paralelou k jeho variabilním plastikám. Nabízená práce je vzá…
Current price: 32.000 CZK (1.334 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek (Fine Art (212th auction))
(1887-1945)
Před zrcadlem
No.: 28Auction price: 20.000 CZK (834 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
linoryt, 1918, 24,3 x 18 cm, sign. PD Josef Čapek, pasparta, LD popsáno autorem, mírně zažloutlý papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 20.000 CZK (834 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek (Fine Art (212th auction))
(1887-1945)
Chudá žena
No.: 27Auction price: 20.000 CZK (834 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
linoryt, 1918, 24 x 18,5 cm, sign. PD Josef Čapek, pasparta, LD popsáno autorem, mírně zažloutlý papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 20.000 CZK (834 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Tichý (Fine Art (212th auction))
(1896-1961)
Commedia dell arte
No.: 26Auction price: 29.000 CZK (1.209 €)
Planned termination: 13. 06. 2024 15:00
suchá jehla, 1943, 30 x 39 cm, sign. DU Tichý 43, rám, č.467/550, krásná ukázka z grafického díla přední osobnosti české výtvarné avantgardy. Tichý, který se významně prosadil také jako jevištní výtvarník, studoval na AVU v Praze u J. Obrovského a K. Krattnera. Později se sám stal profesorem na VŠUP…
Current price: 29.000 CZK (1.209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED