• Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Jan Neruda: Zpěvy páteční

    No.: 559

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 21. 11. 2024 15:00

    bibliofilie, kresby a úprava V.H. Brunner, vydal Arthur Novák, Praha 1922, ex. 493/600, 27 s., cl. kožená vazba s ražbou a zl. reliéfem, zl. ořízka, ochranné pouzdro, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Roubalik, Bukovac and Pirner

    Current price: 800 CZK (34 €)

  • Karel Svolinský

    Satiry o řemeslnících a konšelech nevěrných

    No.: 558

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    bibliofilie, úprava a dřevoryty K. Svolinský, svázal Ant. Tvrdý, 13 sv. knihovny Stožár, vydal K. Jánský, Praha 1929, ex. 64/120, 48 s., částečně nerozřezáno, pergamen. vazba se zl. reliéfem, zl. ořízka, ochranné pouzdro, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. S. Zales…

    Current price: 800 CZK (34 €)

  • Pavel Eisner

    (1889-1958)

    Chrám i tvrz. Kniha o češtině

    No.: 557

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    kniha, vydal Jaroslav Podroužek, Praha 1946, obálka Jar. Šváb, obálka vevázaná, 666 s., polopergamen. individuální vazba se dvěma vazy a zlaceným nápisem na hřbetu, lehce zašpiněný hřbet, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Karel Svolinský

    J. Seifert: Podzim v Čechách 1937

    No.: 556

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    bibliofilie, sign. barev. litografie na titulu a 9x bar. litografie v textu a v přílohách K. Svolinský, úprava V. Ambrosi, vydal Karel Neubert, Praha 1937, celokožená intarzovaná vazba se zlaceným písmem na hřbetu, zlac. ořízka, návrh a provedení Jarmila Jelínková, nestr.(24), ruční papír Zanders Ha…

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

  • Bohdan Lacina

    (1912-1971)

    Sebrání písní potulného cechu studentského

    No.: 555

    bibliofilie, 39 orig. dřevorytů a podpis v tiráži B. Lacina, úprava O. Menhart, výbor ze středověké latinské poesie žákovské přel. R. Mertlík a R. Krátký, doslov P. Eisner, 10. sv. sbírky Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1948, celokožená intarzovaná vazba se zlaceným písmem na hřbetu, zlac. ořízka, n…

  • Jan Kristofori

    (1931-2004)

    J. Terrasson: Sethos

    No.: 554

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    bibliofilie, 5 x orig. sign. litografie a litografie na předních deskách J. Kristofori, úprava V. Viener, vybral, přeložil a doslovem doplnil T. Vondrovic, 79. sv. edice Polyhymnia, 231. sv. edice Lyry Pragensis, vydala Nadace Lyry Pragensis, Praha 1996, celokožená intarzovaná vazba se zlaceným pís…

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    J. Volf: O starých českých sběratelích knih

    No.: 553

    bibliofilie, orig. litografie ve frontispisu a v titulu, kresby v textu V. Mašek, k uctění památky Dr. Josefa Volfa; předsedy Spolku českých bibliofilů vybral Mil. Novotný, úprava Rud. Hála, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1937, celokožená intarzovaná vazba se zlaceným písmem na hřbetu, zlac.…

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Jos. Hora: Rekviem

    No.: 552

    bibliofilie, 3x orig. sign. mědiryt a úprava V. Mašek, podpis za tiráží Jos. Hora, tisk M. Pegrassi, 2.sv. ed. Zlatokvět, II. řada, vydal Fr. Borový, Praha 1940, celokožená zdobená vazba se zlaceným písmem na hřbetu, zlac. ořízka, návrh a provedení Jarmila Jelínková, ex. 33/150, 41 s., ruční papír…

  • Ladislav Hodný ml.

    K. Toman: Měsíce

    No.: 551

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    kniha, umělecká vazba L. Hodný, kresby Ant. Strnadel, úprava O. Menhart, edice Bohemia, vydal Československý spisovatel, Praha 1976, celokož. vazba se zlac. reliéfní kresbou, ochranné pouzdro, 90s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Brelan vyobcovaných

    No.: 590

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    bibliofilie, Hrozné dítě; Blázen; Prašivec, přeložil Jos. Florian, vytiskl Rud. Válka, 444 výtisků, 96 s., clpl. převazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Josef Florian

    (1873-1941)

    A. Maurois: Mlčení plukovníka Brambla

    No.: 424

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Ot. Štorch-Marien: Venuše s červenou parukou

    No.: 55

    Auction price: 2.900 CZK (121 €)

    bibliofilie, věnování J. Rambouskovi od Ot. Štorcha - Mariena na patitulu, mysterium - revue o 14. zastaveních, 14 figurálních celostr. kreseb, obálka a nakladatel. signet J. Šíma, úprava V.H. Brunner, tisk Obzina Vyškov, 116 sv. ed. Aventinum, vydal Ot. Štorch-Marien, Praha 1925, ex. 193/600, pův. …

    Current price: 2.900 CZK (121 €)

  • Marie Čermínová (Toyen)

    (1902-1980)

    Jean-Pierre Duprey: Svatokrádežný les a jiné texty

    No.: 51

    Auction price: 500.000 CZK (20.834 €)

    bibliofilie, 1970, sign. vše Toyen, č. 1/99, předmluva: André Breton, Toyen: 6 suchých jehel na zeleném hedvábí, vše 14,7 x 10 cm, kazeta signována Toyen a očíslována 1/99. Vydalo nakladatelství Le Soloeil Noir, Paříž 1970. Rozměr kazety 25 x 20 x 8 cm

    Current price: 500.000 CZK (20.834 €)

  • Ladislav Hodný ml.

    Slovo o pluku Igorově

    No.: 550

    kniha, umělecká vazba a přiložená portrétní fotografie s podpisem L. Hodný, kresby a úprava K. Svolinský, vydal V. Neubert a synové, Praha 1946, karton. vazba se zlac. ornamentální výzdobou a ražbou, zlac. hřbet a písmo, velký formát, nestr. (54), dobrý stav, drobné opotřebení hran hřbetu a naražen…

  • Josef Brchaň

    (1931-2021)

    Plutarchos

    No.: 549

    Auction price: 450 CZK (19 €)

    kniha, Rady manželské, Útěcha ženě, O lásce, dva tituly svázané do jednoho svazku, vydal Odeon, Praha 1966, 1973, celokožená vazba se zlaceným nápisem, návrh a provedení Jos. Brchaň, 96 + 140 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 450 CZK (19 €)

  • Josef Brchaň

    (1931-2021)

    Josef Palivec: Prózy - listy z vězení - pozdravy přátel

    No.: 548

    Auction price: 450 CZK (19 €)

    kniha, zakázková polokož. vazba s dekorativními vazy, zlacenými linkami a písmem a ochranné pouzdro, návrh a realizace Josef Brcháň, vydal Torst, Praha 1996, 562 s., velmi dobrý stav, drobné oděrky pouzdra , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 450 CZK (19 €)

  • Josef Brchaň

    (1931-2021)

    J. Hašek: Pepíček Nový a jiné povídky

    No.: 547

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    kniha, dekorativní pouzdro na knihu zdobené medailí , il. V. Špála, 36. sv. ed. Skvosty, vyd. SNKLU, Praha 1963, 143 s., kožená vazba, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (15 €)

  • Ludvík Bradáč

    (1885-1947)

    Labyrint světa a ráj srdce

    No.: 546

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    kniha, 23,5 x 15,5 cm, vyd. Ludvík Bradáč, Praha, 1919, 2. svazek Grolierovy knihovny, pevná polokožená vazba 180s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

  • Ludvík Bradáč

    (1885-1947)

    Moudrého Katona mravná poučování

    No.: 545

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    kniha, 20 x 15 cm, vyd. Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady, 1927, 3. svazek Edice 500. ex.: 53/100, pevná pergamenová vazba se zlacenou ořízkou v pouzdře. VIII+151 stran, svrchu předsádek je patrn malý flek od vody, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Hana Dostálová

    (1890-1981)

    Píseň písní jež slove Šalamounova

    No.: 544

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    kniha, 24 x 16 cm, návrh na vazbu H. Dostálová, vyd. A. Novák, Praha, 1921, typo. M. Kaláb, ex.: 16/ 160, zdobená celokožená vazba s ražbou a zlacením na hřbetu a předních deskách, 32s., drobná oděrka u titl. nápisu, krásný stav, , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

  • Henri Barbusse

    (1873-1935)

    Vladimír Brett: Henri Barbusse sa marche vers la clarté, son mouvement Clarté

    No.: 543

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    kniha, francouzské vyd. ve zdob. clkžn. vazbě z knihovny autora, vyd. Editions de L´Academie Tchécoslovaque des Sciences, Praha, 1963, 373s., uloženo v ochr. karton. pouzdře, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 900 CZK (38 €)

  • Joseph Bédier

    (1864-1938)

    Le Roman de Tristan et Iseut

    No.: 542

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    kniha, vyd. L´Édition D´Art, Paris, 1922, převazba do zdobené clkžn. vazby se zlacením, pův. přední i zadní ob. vevázána, 223s., vazba místy trochu odřená a vyšisovaná, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 700 CZK (30 €)

  • Franz Kafka

    (1883-1924)

    Zámek

    No.: 541

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    kniha, 1. vydání, překlad Pavel Eisner, doslov Max Brod, vydal Spolek výtvarných umělců Mánes, Praha 1935, 396 s., clpl. převazba, na nekterých stránkách drobná skvrna na papíře, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Petr Bezruč

    (1867-1958)

    Básně

    No.: 540

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

  • Egon Hostovský

    (1908-1973)

    Úkryt

    No.: 539

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Jan Zrzavý

    Jiří Wolker: Host do domu

    No.: 536

    Auction price: 1.400 CZK (59 €)

    brož, 24 x 16 cm, 1. vydání sbírky básní Jiřího Wolkera, kresba v titulu a na obálce původní linorytová viněta Jan Zrzavý, 2.sv. edice Bystřiny, vydal Karel Beníško, Plzeň 1921, orig. brož, 51 s., dobrý stav, obálka při krajích zašlá, dedikace bez souvislosti na titl. straně, dobrý stav, Provenance:…

    Current price: 1.400 CZK (59 €)

  • Jacob Ferdinand Wrba Nymburský

    (1646-1714)

    No.: 534

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

  • Ivan Diviš

    (1924-1999)

    První hudba bratřím

    No.: 538

    kniha, vzácně se objevující autorova knižní prvotina s ob. frontispisem a úpravou Václava Bláhy, vyd. Václav Petr, Praha, 1947, pův. brož, 63s., drobně opotřebené okraje, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

  • Michail Bulgakov

    (1891-1940)

    Bílá garda

    No.: 537

    kniha, první vydání románu M. Bulgakova, nákladem překladatelovým (L. Voronovská-Melicharová), Praha, 1928, pův. brož, 250s., restaurováno: nově sešito do pův. ob., ta je při okrajích a na hřbetu mírně opotřebena, jinak velmi dobrý, hezký stav!, Aantiqari.at Radhošťská,

    Fragment renesančního pergamenu

    No.: 533

    Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)

    pergamen, 1513, 43 x 23,5 cm, fragment rukopisu, pravděpodobně pocházející z Itálie, je jedinečným příkladem vysoké kvality renesanční rukopisné tvorby. Datace rukopisu do roku 1513 je odvozena z dekorativní výzdoby na stránce. Latinský text, dochovaný pouze fragmentárně, začíná frází „Sub venera[bi…

    Current price: 25.000 CZK (1.042 €)