-
Jiří Anderle
(1936)
Zarathustras Book of Advice
Položka č.: 577Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním leptem ve formátu 7 x 5 cm, 1992, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU Anderle, autorský tisk, celokožená vazba, text v angličtině, vydala Lyra Pragensis, Praha 1992, 18 stran, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Francois Villon: Dvě balady
Položka č.: 585Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 21 x 15 cm, 1 x sign. dřevoryt ve frontispisu, 7 x dřevoryt Zd. Mézl, úprava J. Kneidl, přel. Ot. Fischer, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1986, volné listy v papírové obálce, 18 s., věnování v triráži bez souvislosti, velmi dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodráž…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Jiří Karásek ze Lvovic: Zazděná okna
Položka č.: 584Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se čtyřmi původními lepty, 1989-90, 21 x 15 cm, vše sign. DU O. Kulhánek 90, č. 35/200, Bibliofilsky vypravený svazek přináší výbor z komorní lyriky předního představitele české literární dekadence. Zahrnuje ukázky ze všech autorových básnických sbírek (zazděná okna (1894), Sodoma (1895)…
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Ilja Hurník: Tři múzy
Položka č.: 583Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním linorytem ve formátu 6,4 x 4,5 cm, 1984, 10,5 x 7,7 cm, sign. DU Ota Janeček, varianta A 168/200, tištěno na ručním papíře, vydala Lyra Pragensis, Praha 1984, 17 stran, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Ilja Hurník: Tři múzy
Položka č.: 582Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním linorytem ve formátu 6,4 x 4,5 cm, 1984, 10,5 x 7,6 cm, sign. DU Ota Janeček, varianta B 190/200, tištěno na ručním papíře, vydala Lyra Pragensis, Praha 1984, 17 stran, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Guillaume Apollinaire: Kacíř & spol.
Položka č.: 232Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 14.5 cm, lineoryty vyzdobil a vazbu navrhl J. Čapek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ed. Symposion, sv. 22., přel. J. Zaorálek, pův. clpl. vazba, 122s., velmi dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Konstantin Biebl: Zloděj z Bagdadu
Položka č.: 231Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka J. Čapek, vyd. Erna Janská, Praha, 1925, jako I. svazek Nové edice Hyperionu, celkem 1000 výtisků, pův. brož, 31s., okraj zadní strany ob. drobně natržen, na hřbetu dva drobnější flíčky, jinak velmi pěkný, krásný stav!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Umělec…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Isidore Ducasse comte de Lautréamont: Maldoror
Položka č.: 230Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 12 celostr. barevných ilustrací J. Štyrský, typograficky upravil a obálku navrhl Karel Teige, výbor ze Zpěvů Maldororových usp. Philippe Souppault a Karel Teige, přel. Jindřich Hořejší (II.-VI. Zpěv) a K. Teige (I. Zpěv), studie o Lautréamontově životě a díle taktéž K. Teige, tisk Kryl …
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Vítězslav Nezval: Strach
Položka č.: 229Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a titul. list J. Štyrský, vydalo Ústř. studentské knihkup. a nakladatelství, Praha 1930, 4. sv. edice Pražské Saturnalie, 2000 výtisků, 82 s., brož, obálka při okrajích a hřbetu potrhaná, poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Fr. Šmejkal: Štyrský a Toyen 1921-1945
Položka č.: 228Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
katalog, reprodukce 4 kreseb Toyen a 1 Štyrského v textu, 40 čb. reprodukcí z tvorby v přílohách na křídovém papíře, příprava a katalog výstavy V. Linhartová a Fr. Šmejkal, 23. sv. edice Směr, vydala Moravská galerie Brno a SČSVU, Praha 1967, brož, 75s., velmi dobrý stav, ob. při krajích lehce poško…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID9**4 Historie příhozu
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Paul Eluard: Veřejná růže
Položka č.: 227Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis a 3 ilustrace koláží a typografie J. Štyrský, překlad V. Nezval a B. Vaníček, vydal Mánes, Praha 1936, 76 s., ppl. převazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
André Breton: Spojité nádoby
Položka č.: 226Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, klíčové dílo zakladatele surrealismu, obálka Toyen, překlad V. Nezval a J. Honzl, 17. sv. edice Knihy Mánesa, SVU Mánes, Praha 1934, 181 s., brož., obálka při krajích potrhaná, trochu zašlá, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Pietro Aretino: Život kajícnic
Položka č.: 225Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace na titul. listu a 3 celostr. čb. ilustrace Toyen, 4. sv. edice 69, jako přísně soukromý tisk vydal Jindřich Štyrský, Praha 1932, volné listy v papír. deskách, ex. 53/200, papír domácí simili japan, skvrnky na s. 28-29, hřbet desek při krajích poškozený, dobrý stav, Antikvariát…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Vítězslav Nezval: Řetěz štěstí
Položka č.: 224Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podpis na patitulu V. Nezval, frontispis a rytina na vazbě Toyen, úprava A. Chvála, 8. sv. ed. Dobré knihy, vydal V. Čejka, Praha 1936, pův. clpl. vazba, 180s., bez obálky, skvrny na deskách, hrany desek odřené, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Karneval
Položka č.: 223Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, titulní list K. Teige & O. Mrkvička, edice Odeon sv. 6, vydal Jan Fromek, Praha 1926, dobová polopl. převazba, 103s., dobrý stav, obálka chybí, papír lehce zažloutlý, rohy desek odřené,, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel …
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otakar Mrkvička
(1898-1957)
V. Nezval: Nápisy na hroby
Položka č.: 222Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, návrh ob. a úprava O. Mrkvička, vydal J. Otto, Praha 1926, 82s., původní polopl. vazba, velmi dobrý stav, hrany desek lehce odřené , Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Most - Básně 1919 - 1921
Položka č.: 221Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1. vydání Nezvalovy prvotiny pod křídly U.S. Devětsil, dřevoryt za titulem Arnošt Ráž, ed. Zajímavá knihovna sv. 5, vydal St. Kočí, Brno 1922, polopl. převazba, 74 s, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen Devětsilu
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Podešva
(1893-1979)
Egon Hostovský: Stezka podél cesty
Položka č.: 220Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka Fr. Podešva, vydal A. Král, Praha 1927, 124 s., brož., obálka při okrajích poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Preislera a J. Bukovace a A. Brömseho na AVU v Praze, člen KVU Aleš
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Kaplický
(1899-1962)
Egon Hostovský: Danajský dar
Položka č.: 219Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a úprava Jos. Kaplický, vydal Fr. Borový, Praha 1930, 195 s., brož, obálka zašpiněná, při okrajích poškozená, listy zažloutlé nekteré vypadlé, zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. H. Brunnera a E. Dítěte na VŠUP v Praze, poté prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Básnické překlady Emanuela z Lešehradu. Výpravy do cizích zemí 1-7
Položka č.: 218Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, Básníci zítřku (Whitman, Mombert), Souhvězdí (Baudelaire, Maeterlinck, Verlaine, Mallarmé), Návštěvy (Francouzská a anglická lyrika), Návštěvy II. (Německá, skandinavská, polská, japonská a čínská lyrika), Skryté divadlo (Básně prózou), Torsa (z různých literatur), Ruské byliny (výběr),…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
Reich - Sapir - Jurinetz: Marxismus a Freudismus
Položka č.: 217Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka K Teige (anonymně), z němčiny přeložila T. Poslušná, předmluva Záviš Kalandra, Levá fronta, Praha 1933, Knihovna levé fronty, 6. sv., 168 s., brož, částečně nerozřezáno, obálka při okrajích potrhaná, pokrčená, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vít Obrtel
(1901-1988)
V. Nezval: Akrobat
Položka č.: 216Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, dvoubarev. typograf. kompozice ve frontispisu a úprava V. Obrtel, 1. sv. ed. Plejada, vydal R. Škeřík, Praha 1927, Ex. 5/250 Van Gelder ?, 45 s., celokožená vazba s zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
P. Eluard: Veřejná růže
Položka č.: 215Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, čtyři koláže a úprava J. Štyrský, přel. V. Nezval a B. Vaníček, vydal Mánes, Praha 1936, nakladatel. clpl. vazba se zlac. vinětou na deskách, 75s., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miroslav Kouřil
(1911-1984)
František Nechvátal: Železná mříž
Položka č.: 214Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování autora, úprava M. Kouřil, kresba ve frontispise Fr. Kaláb, vydal Václav Petr, Praha 1937, 65 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Rossmann
(1905-1984)
František Nechvátal: Vedro na paletě
Položka č.: 213Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, graf. úprava Z. Rossmann, vydal Václav Petr, Praha 1935, 500 výtisků, 110 s., brož, obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Rossmann
(1905-1984)
Jaroslav Zatloukal: Proměny
Položka č.: 212Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt ve frontispise P. Dillinger, vydal J.M. Stejskal, Praha - Brno 1940, úprava Z. Rossmann, 1000 výtisků, 117 s., brož, drobné skvrny na obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Emil František Burian
(1904-1959)
Pražská dramaturgie 1937
Položka č.: 211Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, režisérův zápisník, úprava Miroslav Kouřil, vydal autor, Praha 1938, 95 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
František Halas: Tvář. Poesie 1930 - 1931
Položka č.: 210Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3 svazky, 1., 2., a 3. vydání, frontispis, vazba J. Štyrský, vydalo nakladatelství Družstevní práce, Praha 1931, 1932, 1936, 42 s., clpl. vazba bez obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Podešva
(1893-1979)
Josef Chaloupka: Vzplanutí
Položka č.: 209Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka a úprava Fr. Podešva, Vydavatelské družstvo Moravsko-slezské Revue, Brno 1920, 36 s., obálka vevázaná, clpl. vazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Preislera a J. Bukovace a A. Brömseho na AVU v Praze, člen KVU Aleš
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vilém Szpyk
(1902-1939)
Líheň
Položka č.: 208Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, příloha Ozvěn Vlasty Buriana, Praha 1933, 41 s., původní pap. obálka s fotomontáží autora na přední straně sestavenou z fotografií Karla Hájka a Centropressu, text modře tištěný, velmi vzácně se objevující knížka poesie nekonvenčního výtvarníka a básníka Viléma Szpyka (1902 – 1939) stál…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO