• Gabbe, kolekce Silk Flower

    Indie

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 17.200 CZK (688 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 18:51

    ručně vázaný koberec; vlna, soudobý (0 až 20 let, nepoužitý), 176 x 126 cm, Díky kvalitní vlně je koberec měkký a pohodlný. Pro koberce gabbe je typický jednoduchý vzor, který dává vyniknout podkladovým barvám. Díky novému a neotřelému půvabu tohoto koberce nezevšední žádný interiér.

    Aktuální cena: 17.200 CZK (688 €)

  • Širván Kuba

    Zakavkazsko

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.400 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 18:52

    ručně vázaný koberec; vlna, antik (počátek 20. století), stav A+ (odborně restaurováno), 173 x 92 cm, Celoplošný vzor na tmavě modré půdě nám může evokovat noční oblohu či louku. Jemný květinový vzor a bordura měla jistě předlohu ve starší západoíránské tvorbě, která nejednou inspirovala vazačky vý…

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.400 €)

  • Bachtiár

    Írán

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 18:53

    ručně vázaný koberec; vlna, antik (počátek 20. století), stav B (dobrý stav odpovídající stáří, lokálně se může vyskytovat větší míra opotřebení vlasu, či drobné defekty nijak nerušící celkový vzhled koberce), 206 x 152 cm, Koberec bachtiár s nepříliš často se vyskytujícím celoplošným motivem tzv. …

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Turkmen, ensi Tekke

    Turkmenistán

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 54.000 CZK (2.160 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 18:54

    ručně vázaný koberec; vlna, antik (počátek 20. století, odborně zrestaurovaný), 139 x 116 cm, Ensi je název pro turkmenský koberec menšího formátu sloužící jako závěs kryjící vstup do jurty. Příslušníci turkmenského kmene Tekke v současné době obývají Merv a okolní oblast v Turkmenistánu, oblast po …

    Aktuální cena: 54.000 CZK (2.160 €)

  • Kášán

    Írán

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 82.000 CZK (3.280 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 18:55

    ručně vázaný koberec; vlna, antik (počátek 20. století), stav A+ (odborně restaurováno), 195 x 143 cm, Kášán je město v severním centrálním Íránu. Jeho historie sahá až do elamitského období země. I po sedmi tisícovkách let stojí na předměstí Kášánu stavba Zikkurat Sialk. Podle legendy byl Kášán měs…

    Aktuální cena: 82.000 CZK (3.280 €)

  • Výšivka Uzbek

    Uzbekistán

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 56.000 CZK (2.240 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 18:56

    výšivka, ruční práce; bavlna, hedvábí, semi-antik (40 až 60 let, velmi dobrý stav zhodnocený věkem), 241 x 205 cm, Tradiční středoasijská výšivka s bohatou symbolikou. V souladu s tradicí byly během svatby před domem nevěsty předvedeny její nejkrásnější výšivky jako nevěstino věno. Sloužily jako dů…

    Aktuální cena: 56.000 CZK (2.240 €)

  • Tabríz Haji Jalili

    Írán

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.400 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 18:57

    ručně vázaný koberec; vlna, starožitný (konec 19. století), stav A+ (odborně restaurováno), 175 x 144 cm, Datovaný do roku 1316, v přepočtu 1898, s podpisem mistra Ismaila. Velmi jemná pevná vazba s typickými barvami Hadji Jalili. Koberec by uvázán na severozápadě Íránu ve městě Tabríz, které patří…

    Aktuální cena: 160.000 CZK (6.400 €)

  • Čóbí Modern, vysokohorská vlna

    Afghánistán

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 18:58

    ručně vázaný koberec; vlna, soudobý (0 až 20 let, nepoužitý), 291 x 200 cm, Koberec čóbí je zhotoven z kvalitní ručně spřádané afghánské vlny, ceněné pro svůj přírodní lesk, jemnost a dlouhou životnost. Vzor je navrhovaný moderními designéry.

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

  • Mir Mughal

    Indie

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 18:59

    ručně vázaný koberec; vlna, soudobý (0 až 20 let, nepoužitý), 342 x 246 cm, Vázání koberců v Indii lze vysledovat až k počátkům mogulské dynastie na začátku patnáctého století. Perská výroba koberců postupně splynula s indickým uměním. V dnešní Indii se vážou nejslavnější klasické koberce vycházejíc…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Gabbe, kolekce Modern

    Indie

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 16.600 CZK (664 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 19:00

    ručně vázaný koberec; vlna, soudobý (0 až 20 let, nepoužitý), 300 x 205 cm, Díky kvalitní vlně je koberec měkký a pohodlný. Pro koberce gabbe je typický jednoduchý vzor, který dává vyniknout podkladovým barvám. Díky novému a neotřelému půvabu tohoto koberce nezevšední žádný interiér.

    Aktuální cena: 16.600 CZK (664 €)

  • Nain

    Írán

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 77.000 CZK (3.080 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 19:01

    ručně vázaný koberec; vlna, soudobý (0 až 20 let, nepoužitý), 287 x 202 cm, Tento koberec pochází ze starobylého města Nain, které leží na staré karavanní stezce ve středním Íránu nedaleko pouště Dašt - e Kavír. Název Nain prý pochází od jména jednoho z potomků proroka Noa, který nesl jméno Naen. Kl…

    Aktuální cena: 77.000 CZK (3.080 €)

  • Gabbe, kolekce Modern

    Indie

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 19:02

    ručně vázaný koberec; vlna, soudobý (0 až 20 let, nepoužitý), 162 x 91 cm, Díky kvalitní vlně je koberec měkký a pohodlný. Pro koberce gabbe je typický jednoduchý vzor, který dává vyniknout podkladovým barvám. Díky novému a neotřelému půvabu tohoto koberce nezevšední žádný interiér.

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

    Afghánistán

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 19:03

    ručně vázaný koberec; vlna, soudobý (0 až 20 let, nepoužitý), 301 x 246 cm, Koberec čóbí je zhotoven z kvalitní ručně spřádané afghánské vlny, ceněné pro svůj přírodní lesk, jemnost a dlouhou životnost. Vzor je navrhovaný moderními designéry.

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.600 €)

  • Čóbí, vysokohorská vlna

    Afghánistán

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 19:04

    ručně vázaný koberec; vlna, soudobý (0 až 20 let, nepoužitý), 289 x 198 cm, Koberec čóbí je zhotoven z kvalitní ručně spřádané afghánské vlny, ceněné pro svůj přírodní lesk, jemnost a dlouhou životnost. Barví se převážně přírodními barvivy. Vyvázaný vzor je inspirovaný proslulým perskými ornamenty t…

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    Afghánistán

    Položka č.: 66

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 19:05

    ručně vázaný koberec; vlna, soudobý (0 až 20 let, nepoužitý), 292 x 243 cm, Koberec čóbí je zhotoven z kvalitní ručně spřádané afghánské vlny, ceněné pro svůj přírodní lesk, jemnost a dlouhou životnost. Vzor je navrhovaný moderními designéry.

  • Gabbe, kolekce Modern

    Indie

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.680 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 19:06

    ručně vázaný koberec; vlna, soudobý (0 až 20 let, nepoužitý), 296 x 204 cm, Díky kvalitní vlně je koberec měkký a pohodlný. Pro koberce gabbe je typický jednoduchý vzor, který dává vyniknout podkladovým barvám. Díky novému a neotřelému půvabu tohoto koberce nezevšední žádný interiér.

    Aktuální cena: 42.000 CZK (1.680 €)

  • Čóbí, vysokohorská vlna

    Afghánistán

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 44.000 CZK (1.760 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 19:07

    ručně vázaný koberec; vlna, soudobý (0 až 20 let, nepoužitý), 298 x 255 cm, Koberec čóbí je zhotoven z kvalitní ručně spřádané afghánské vlny, ceněné pro svůj přírodní lesk, jemnost a dlouhou životnost. Barví se převážně přírodními barvivy. Vyvázaný vzor je inspirovaný proslulým perskými ornamenty t…

    Aktuální cena: 44.000 CZK (1.760 €)

  • Tabríz Mughal

    Indie

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 67.000 CZK (2.680 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 19:08

    ručně vázaný koberec; vlna, soudobý (0 až 20 let, nepoužitý), 311 x 243 cm, Vázání koberců v Indii lze vysledovat až k počátkům mogulské dynastie na začátku patnáctého století. Perská výroba koberců postupně splynula s indickým uměním. V dnešní Indii se vážou nejslavnější klasické koberce vycházejíc…

    Aktuální cena: 67.000 CZK (2.680 €)

  • Samarkand

    Uzbekistán

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2020 19:09

    ručně vázaný koberec; vlna, semi-antik (60 až 80 let, stav B (dobrý stav odpovídající stáří, lokálně se může vyskytovat větší míra opotřebení vlasu, či drobné defekty nijak nerušící celkový vzhled koberce), 378 x 194 cm, Starověké město Samarkand leží na hedvábné stezce. Jeho počátky sahají až do ob…

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

  • Luboš Vetengl

    (1988)

    Strojnický hřbitov

    Položka č.: 19687

    Vyvolávací cena: 107.000 CZK (4.280 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    Aktuální cena: 107.000 CZK (4.280 €)

  • Pavel Besta

    Místo nohou křídla

    Položka č.: 19686

    Vyvolávací cena: 69.000 CZK (2.760 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    Aktuální cena: 69.000 CZK (2.760 €)

  • Aleš Lamr

    Nebeský ovál

    Položka č.: 19685

    Vyvolávací cena: 63.000 CZK (2.520 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    Aktuální cena: 63.000 CZK (2.520 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Krajina s rozhlasem

    Položka č.: 19684

    Vyvolávací cena: 30.600 CZK (1.224 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    Aktuální cena: 30.600 CZK (1.224 €)

  • Karel Laštovka

    (1938-1986)

    Maják lásky II

    Položka č.: 19690

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.000 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.000 €)

  • Svatopluk Klimeš

    Jökullsarlón (Island)

    Položka č.: 19683

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Michal Singer

    Epicentrum

    Položka č.: 19682

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    kombinovaná technika, plátno, 2012, 60 x 40 cm, studium na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Zdenka Marie Nováková

    (1939)

    Soumrak nad městem

    Položka č.: 19681

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Jan Karpíšek

    (1981)

    Splynutí s krajinou

    Položka č.: 19680

    Vyvolávací cena: 43.800 CZK (1.752 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    akryl, plátno, 2016, 116 x 126 cm, sign. vzadu Jan Karpíšek

    Aktuální cena: 43.800 CZK (1.752 €)

  • Zdeněk Daněk

    Na čekané

    Položka č.: 19674

    Vyvolávací cena: 180.000 CZK (7.200 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    olej, překližka, 2001, 80,7 x 130 cm, sign. zezadu Z. Daněk

    Aktuální cena: 180.000 CZK (7.200 €)

  • Radim Malát

    (1930-1997)

    Dialog I.

    Položka č.: 19673

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...