• Egon Bondy

    (1930-2007)

    Mníšek

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 28. 11. 2019 15:00

    kniha, prosinec 1974 - leden 1975, strojopis, 47s., zachovalý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Různí autoři

    Jakémusi Alexandru K.

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    kniha, texty různých autorů věnované Alexandru Klimentovi, úv. slovo I.K. (Ivan Klíma), v první textu K. Sidona ručně dokreslená znamení, autoři: J. Škvorecký, J. Gruša, L. Vaculík, S. Machonin, K. Kosík, V. Havel a další, strojopis, edice Petlice, brož, 134s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťs…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Karel Sidon

    J. Lederer: Rozhovor z roku 1976

    Položka č.: 84

    kniha, podpis K. Sidona na tit. listě, dobový strojopis, 1977, brož, 26s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jan Patočka

    (1907-1977)

    Dvanáct listů do Husserlova rodného města

    Položka č.: 83

    kniha, dobový strojopis, Prostějov, 1978, volné listy, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Václav Černý

    (1905-1987)

    O povaze naší kultury

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, podpis V. Černého na tit. listě, strojopis, edice Petlice, 1975, brož, 92s., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • František Ladislav Rieger

    (1818-1903)

    Slovník naučný - nekompletní

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, 1860 - 1890, 25,5 x 18 cm, dva svazky chybí první česká obecná encyklopedie, díl 1. A-Bžeduchové. 1860. 1028 stran -- díl 2. C-Ezzelino. 1862. 562, 548 stran -- díl 3. F-Chyžice. 1863. 1169 stran -- díl 4. I-Lžidimitrij. 1865. 1470 stran -- díl 5. M-Ožice. 1866. 1205 stran -- díl 6. P-Quousqu…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Handatlas über alle Theile der Erde und über das Weltgebäude

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (232 €)

    kniha, obs. 89 dvoustránkových listů s mapami ze všech kontinentů, vyd. Gotha Justus Perthes, 1878, 7. vydání?, zajímavý dvoustránkový titulní list s osmicípou hvězdou vyobrazující zemi při pohledu z Arktidy, následuje dvoustrankový soupis s obsahem atlasu, původně polokožená vazba, hřbet chybí - na…

    Aktuální cena: 5.800 CZK (232 €)

  • George Grosz

    (1893-1959)

    Hintergrund (17 zeichnungen zur aufführung des Schwejk in der Piscator-Bühne)

    Položka č.: 185

    litografie, album 17 litografií se souborem kreseb, vytvořených pro uvedení Haškova Švejka v Piscatorově divadle v Berlíně r. 1928, z katalogu k výstavě Josef Lada, Obecní dům, 2008, kapitola Hašek a Švejk (P. Pečinková): Jeho ilustrace (Ladovy) daly jednou provždy groteskně úsměvnou až milou podobu…

  • Milan Bauer

    Pozůstalost F.G. (Ferdinand Gramatika)

    Položka č.: 197

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    bibliofilie, 9x signovaný lept M. Bauer, vyd. Grafický atelier Mialana Bauera, Plzeň, ex. 20/50, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na střední průmyslové škole keramické

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Karel Svolinský

    J. Wolker: Svatý kopeček

    Položka č.: 225

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    bibliofilie, vazba Rajman, Rožďalovice, výzdoba K. Svolinský, vyd. Prostějovští knihomilové, Prostějov, 1940, pův. obálka vevázána, 250 exemplářů, celokožená vazba se zlacením, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČU…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jiří Karásek ze Lvovic: Ostrov vyhnanců

    Položka č.: 244

    bibliofilie, pův. dřevoryty vyzdobil Fr. Kobliha, vyd. Kamilla Neumanová, Praha, 1912, kartonová vazba, 86s. velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Různí autoři

    Želejov

    Položka č.: 278

    bibliofilie, 2x dřevoryt Vl. Komárek, 2x litografie J. Uiberlay a 1x linoryt P. Sukdolák (vše sign.), k 60. narozeninám J. Uiberlaye vyd. V. Mikule, K. Samšiňák a J. Vitáček, několik textů, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Vladimír Holan: Rhymes to Be Traded for Bread

    Položka č.: 293

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    bibliofilie, 6x sign. bar. lept J. Istler, vyd. v Edici 33 František Janás, Praha, ex. XVII/80 na ručním papíře z Velkých Losin a s podp. vydavatele a překladatelky (Irma Charvátová) v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skup…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Cyril Bouda

    Legenda o svatém Václavu

    Položka č.: 326

    bibliofilie, 21,5 x 15 cm, 3x sign. mědiryt Cyril Bouda, podpis autora s věnováním V. Žilkovi, vyd. Lyra Pragensis, 1. sv. bibliofilské edice Polyhymnia, Praha, 1971, ex. 489/1000, ruční papír, brož, 16s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělec…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Stradomír Hromišský

    Písně pro prasnice

    Položka č.: 343

    bibliofilie, 30 x 22 cm, unikátní bibliofilský tisk, jehož součástí je font navržený přímo pro tuto publikaci, vydáno pouze 46 výtisků, ve frontispisu původní prasnicogram syrového řízku, obálka z ručního papíru s příměsí prasečích štětin, vyrobeného speciálně pro tuto knihu v papírně Abram Kelly, s…

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Oldřich Hamera

    Ztichlá klika: Sborník

    Položka č.: 359

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    kniha, 30 x 21,5 cm, 1x monotyp na ob. O. Hamera, 1x linoryt Z. Bouše, 1x lept M. Cacara, 1x kresba G. Nosch, 1x fotografie K. Varga, vyd. Ztichlá klika, 1995, ex. 19/79, pův. pevná vazba, 86s., natžená část hřbetu, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Cyril Bouda

    Viktor Dyk: Giuseppe Moro

    Položka č.: 374

    bibliofilie, 3x lept, úprava, návrh vazby a podpis v tiráži C. Bouda, podpis v tiráži V. Dyk, lepty tisk K. Sommer, vazba A. Tvrdý, vydal Fr. Topič, Praha 1930, ex. 202/561, ruční papír Holland, pergamen. vazba se zlacenou reliéfní ražbou na desce, velmi dobrý stav, horní hřbet nepatrně opotřebený, …

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Krčma

    (1885-1950)

    Vzpomínky na Karla Hynka Máchu

    Položka č.: 387

    kniha, výzdoba C. Bouda, 34. sv. knihovny Hyperion, tisk Kryl a Scotti, vydala Erna Janská, Praha 1928, 700ex., 174 s., celokož. vazba s zažbou a zlacením na hřbetu, zlac. ořízka, vazba na hřbetu ošoupaná, místy podtrháno tužkou, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jiří Sozanský

    Člověk Job

    Položka č.: 405

    bibliofilie, 8x sign. lept J. Sozanský, vyšlo nákladem autora, Praha, 1988, edice postav, ex. 43/100, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Jiroudka na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • František Václav Peřinka

    (1878-1949)

    Hradištský kraj. Kroměřížský okres

    Položka č.: 582

    kniha, Vlastivěda Moravská II., red. Frant. Dvorský, vyd. nákladem vlastním, Brno, 1911 a 1912, 2x pův. brož, celk. 600s., restaurováno - nové hřbety, velmi dobrý, krásný stav, antiqari.at Radhošťská

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Chata v jezerní kotlině

    Položka č.: 610

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    kniha, 4 kvašové ilustrace v přílohách Zd. Burian a čb. kresby v textu M. Mariquita , ed. Knihy táborového ohně sv. 2, vydal Kobes, Praha 1941 , dobová polopl. vazba s reliéfní kresbou, 312s., velmi dobrý stav,skvrny na papíře, Přístav volá byl třetí knihou vydanou Kobesem v sešitech a vyšel v čísle…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Aventures du capitaine Hatteras

    Položka č.: 623

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    kniha, Dobrodružství kapitána Hatterase (Les Anglais au pole nord; Le Désert de glace), 150 ilustrací Riou, vyd. Collection Hetzel, Paříž, nedat., pův. zdobená clpl. vazba se zlacením a ražbou, 466s., zlacená horní, boční i dolní ořízka, nepatrně rozvolněná vazba v přední části, flíčky na listech, v…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Karel May

    (1842-1912)

    Na březích Nilu

    Položka č.: 642

    kniha, 20 x 13 cm, vyd. J. Toužimský, Praha, 1933, pův. clpl. vazba, 414s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J. Altsheler - Za zlatem do země Siouxů

    Položka č.: 660

    kniha, 18 x 12 cm, il. Z. Burian, vyd. J. Toužimský, Praha, 1933, edice S puškou a lasem, pův. clpl. nakl. vazba, 382s., restaurováno, zkosený hřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    K. Biebl: Zlom (nové vydání)

    Položka č.: 679

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    kniha, 4 typografické montáže, ob., úprava a návrh vazby K. Teige, 8 obraz. příloh, vazba J. Tvrdý, tisk Kryl a Scotti, 46. sv. edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1928,  orig. brož., 64s.,  ob. při dolním kraji slabě pokrčená, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praz…

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Pantomima

    Položka č.: 689

    Vyvolávací cena: 4.900 CZK (196 €)

    kniha, podpis V. Nezvala na patitulu, obálka a typografie K. Teige, vazba Fr. muzika, vyd. Fr. Borový, Praha, 1935, pův. clpl. vazba s obálkou, 228s., na deskách nepatrné flíčky, jinak velmi dobrý stav knihy, okraje a přehyby obálky vyspraveny, taktéž velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studiu…

    Aktuální cena: 4.900 CZK (196 €)

  • Vilém Rotter

    (1903-1978)

    N. Abrikosovičova: Naďa

    Položka č.: 690

    kniha, obálka a úprava V. Rotter (Atelier Rotter), vyd. Knihkupectví u Jindřišské věže Fr. Hanek, Praha, 1931, pův. brož, 158s., přesahy obálky mírně pomačkané, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Karel Čapek: Bílá nemoc

    Položka č.: 692

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    kniha, ob. O. Mrkvička, vyd. Fr. Borový, Praha, 1937, pův. brož s obálkou, 120s., flíček na obálce, jinak krásný, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Vladislav Vančura: Pekař Jan Marhoul

    Položka č.: 691

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    kniha, obálka a úprava K. Teige, il. Toyen, vyd. Jan Fromek, Praha, 1929, ed. Odeon, sv. 4, pův. brož, 134s., velmi pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealistů

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    Masarykova práce

    Položka č.: 693

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    kniha, typ. úprava a obálka L. Sutnar, vyd. Státní nakl., Praha, 1930, sborník ze spisů, řečí a projevů TGM, pův. brož, 338s., výborný, krásný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)