• Jan Konůpek

    Mabinogi: Keltské pověsti

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:00

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Josef Liesler

    Ty má mondscheinsonato

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:01

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Ota Janeček

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:02

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Lothar Schreyer

    (1886-1966)

    Dichtungen

    Položka č.: 64

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:03

  • Max Švabinský

    Malíř Max Švabinský

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:04

    bibliofilie, 30 x 21 cm, 9x orig. litografie M. Švabinský, vyd. ELK, Praha, lit. přiložené k pův. vydání obsahující jen jeden grafický list, volné listy v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Max Švabinský

    Ludvík Páleníček - Švabinský a hudba

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:05

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jan Zrzavý

    Jar. Bednář: Hvězdná tuláctví

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:06

    kniha, čtyři kresby J. Zrzavý, návrh vazby E. Frinta, podpis básníka proti titulu, vydala Družstevní práce, Praha 1930, 64s., polokož. vazba, holand. papír van Gelder, ex. 169/400, ed. krásných tisků Slunovrat sv.7, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířs…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Arnošt Hrabal

    (1886-1969)

    Jar. Durych: Ballady

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:07

    bibliofilie, podpis na předsádce, 4 dřevoryty celostr. a 1 v titulu A. Hrabal, vytiskl Kryl a Scotti, vydal Rozmach, Praha 1925, 500 čísl. tisků, tento nečísl., imitace japonnu, karton. vazba s ob., 67s., zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarný…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Cyril Bouda

    Viktor Dyk: Giuseppe Moro

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:08

    bibliofilie, 3x lept, úprava, návrh vazby a podpis v tiráži C. Bouda, podpis v tiráži V. Dyk, lepty tisk K. Sommer, vazba A. Tvrdý, vydal Fr. Topič, Praha 1930, ex. 202/561, ruční papír Holland, pergamen. vazba se zlacenou reliéfní ražbou na desce, velmi dobrý stav, horní hřbet nepatrně opotřebený, …

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Cyril Bouda

    J. Rašín: O knihách a lidech

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:09

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu a úprava C. Bouda, podpis autora na patitulu, přednášku autor proslovil z funce předsedy Spolku českých bibliofilů na jeho členské schůzi 8.1.1929,  tisk Kryl a scotti, vazba A. Tvrdý, vydal Jar. Rašín vlastním nákladem, Praha 1929, ruční papír chamois antik, pol…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    Vítězslav Nezval: Ulice Git-le-Coeur

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:10

    kniha, kresba na obálce, fotografie a úprava J. Štyrský, další fotografie V. Nezval, J. Honzl, repro obrazu S. Dalí, vazba Fr. Muzika, vydal Fr. Borový, Praha 1936, orig. brož., 120s., obálka drobná poškození při krajích, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jindřich Vlček

    (1885-1968)

    Hradec Králové a okolí

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:11

    bibliofilie, 18x litografie J. Vlček, 17 vyobrazení pamětihodností Hradce Králové na samostatných přílohách + titul, secesní úprava, text Fr. Tichý, tisk grafik lithografická dílna Holeček&Moučka v Hradci Král., nákladem M. Leoniera a J. Vlčka, Hradec králové 1912, volné listy v deskách se šňůrkami,…

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Vratislav Hofman

    (1884-1964)

    Šest podob naší historie

    Položka č.: 73

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:12

    bibliofilie, 6x linoryt na samostatných přílohách, značeno v deskách VH, viněta v titulu, vydal Čin na den legií Československé obce legionářské v neděli 4. září 1921  Praha, tisk melantrich, volné listy v původ. deskách, velmi dobrý stav, skvrna na deskách, Antikvariát Ostrovní

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích V.

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:13

    bibliofilie, sign. litografie, suchá jehla, reprodukce a seznam graf. díla V. Strettiho, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1942, napsal Arthur Novák, úprava M. Kaláb, ex. 10/280, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Lišky,…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.

    Položka č.: 75

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:14

    bibliofilie, sign. dřevoryt, rytina, lept, reprodukce a seznam graf. díla A. Naumana, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1941, úprava M. Kaláb, ex. 150/270, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a F. Ženíška na A…

  • František Krčma

    (1885-1950)

    Vzpomínky na Karla Hynka Máchu

    Položka č.: 76

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:15

    kniha, výzdoba C. Bouda, 34. sv. knihovny Hyperion, tisk Kryl a Scotti, vydala Erna Janská, Praha 1928, 700ex., 174 s., celokož. vazba s zažbou a zlacením na hřbetu, zlac. ořízka, vazba na hřbetu ošoupaná, místy podtrháno tužkou, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Prokop Toman

    (1872-1955)

    Nový slovník Československých výtvarných umělců

    Položka č.: 77

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:16

    knih, sign. litografie (portrét Jos. Mánesa) M. Švabinský, vydal nakladatel Rudolf Ryšavý, Praha 1936, 792 s., polokožená vazba, vynikající stav, Antikvariát Ostrovní

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jan Amos Komenský: Listové do nebe

    Položka č.: 78

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:17

    kniha, vazba a ilustrace F. Bílek, úprava a poznámky J.V. Klíma, vytiskli Kryl a Scotti, vydal K. Reichl, Praha 1930, 128 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Colarossi v Paříži, člen SČUG Hollar…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Ferdinend Peroutka

    (1895-1978)

    Muž přítomnosti

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:18

    kniha, první české exilové vydání, předmluva J. Kovtun, sestavil a texty doplnil kruh přátel F. Peroutky, ed. poznámka S. Peroutková a J. Strnad, rodinné fotografie a další kresby zapůjčila S. Peroutková, vydalo nakladatelství Konfrontace, Curych 1985, 232 s. + přílohy, brož, výborný stav, Antikvari…

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jaroslav Brodský

    (1920-1981)

    Řešení gama

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:19

    kniha, obálku navrhli Alena a Pavel Rakovi, předmluva Květa Hanková, tisk Frank Vedrina Printing, I. vydání, 1970, 205 s., brož, ohnuté rohy, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Josef Beran

    (1888-1969)

    Velká mše

    Položka č.: 81

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:20

    kniha, biografie kardinála, arcibiskupa pražského, připojen výbor z kardinálových pastýřských listů, kázání, projevů a dopisů z let 1946-69, předmluva Jar. Škarvada, Náboženská edice sv. 24, vydala Křesťanská akademie, Řím 1970, 411 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Pavel Eisner

    (1889-1958)

    Čeština poklepem a poslechem; Bohyně čeká

    Položka č.: 82

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:21

    2x kniha, vydalo nakladatelství Konfrontace, Curych 1976 a 1977, 369 s. + 77., plátěná a kartonová s obálkou, lehce zašpiněná obálka jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jan Patočka

    (1907-1977)

    Osobnost a dílo

    Položka č.: 83

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:22

    kniha, obs. v 1. části studie J.Patočky Ideologie a život v ideji, Je technická civilizace úpadková, a proč?, Hrdinové naší doby (Sartre, Kající se atomoví vědci Oppenheimer a Sacharov, Solženicyn, Heidegger), Jací jsme a jací nejsme, Spisovatel a jeho věc, K záležitostem Plastic People of the Unive…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Rio Preisner

    (1925-2007)

    Až na konec Česka

    Položka č.: 84

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:23

    kniha, podpis a dedikace R. Preisnera, red. Jiří Gruša, vydalo nakladatelství Rozmluvy, 41. svazek, 1987, obálka Jan Brychta, 309 s., brož, podtrhaný text, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Zdeněk Jirotka

    (1911-2003)

    Saturnin

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:24

    kniha, obálka a ilustrace Jan Kristofori, Edice humoru a satiry, vydalo nakladatelství Konfrontace, Curych 1979, 200 s., brož., výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jan Palach

    (1948-1969)

    Živé pochodně

    Položka č.: 86

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:25

    kniha, vzpomínkový sborník věnovaný Janu Palachovi a Janu Zajícovi, uspořádal Josef Sádecký, autoři statí mmj. I. Diviš, P. Pitter, J. Zajíc, E. Plocek, A. Opasek, M. Holub, P. Horov, A. Brousek, A. Heidler, obálka a úprava Jan Kristofori, vydal Čs. klub Jan Palach v Curychu, v nakladatelství Konfon…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Václav Hokův

    Čínská zeď

    Položka č.: 87

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:26

    kniha, první české exilové vydání, obs. bás. sbírky Vrstvy, Pocta jazzu a prózu Úseky, obálka K.R. Matějovský, vydalo nakladatelství Konfrontace, Curych 1980, 57 s., brož., výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Armand Maloumian

    (1928-2007)

    Synové gulagu

    Položka č.: 88

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:27

    kniha, první české exilové vydání, překlad Ivana Plechatá, obálka a úprava K.R. Matějovský, vydala Konfrontace, Curych 1985, 158 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Pavel Eisner

    (1889-1958)

    Chrám i tvrz 1,2

    Položka č.: 89

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:28

    kniha, doslov D. Eisnerová, přebal a vazba Marcel Anjou, úprava René Emmenegger, vydalo nakladatelství Konfrontace, Curych 1974, 336 + 674 s., plátěná s obálkou, vynikající stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Antonín Kratochvil

    (1924-2004)

    Básníci ve stínu šibenice, Antologie z děl českých spisovatelů - politických vězňů stalinské éry

    Položka č.: 90

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:29

    kniha, antologie z děl českých spisovatelů - politických vězňů stalinské éry, sestavil, předmluvu a úvodní stať Literatura v době procesů napsal a kapitolou Biografické profily a ediční poznámky doplnil Dr. Ant. Kratochvil, epilog z vězeňských dokumentů sestavil Jar. Dresler, obs. mj. Rotrekl Zdeněk…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)