Dražené položky

  • Zdeněk Miler (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    (1921-2011)

    Krtek a raketa - první obr. scénář

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:00

    20x tuš, tužka, papír, 26,5 x 35 cm, film vznikl pod vlivem úspěchu snímku Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957), kde se poprvé v Milerově dětské tvorbě setkáváme s postavou krtka a za který výtvarník dostal Velkou cenu na festivalu v Benátkách. Filmy pro děti se Zdeněk Miler zabýval od roku 1949 a v…

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Michael Rittstein (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    Album litografií

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.320 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:01

    soubor 10 litografií, 72,5 x 51 cm, č. 32/50, album deseti litografií Michaela Rittsteina připravil v roce 2010 Petr Mach. Vydáno v nákladu padesáti číslovaných souborů., studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen u…

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.320 €)

  • Martin Luther (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    (1483-1546)

    Colloqvia oder Tischreden Doctor Mart. Luthers

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:02

    kniha, 1571, 36,2 x 23,5 cm, COLLOQVIA || Oder || Tischreden Do=||ctor Martini Lutheri/ so er in vielen || Jaren/ die Zeit seines Lebens/ gegen Gelehrten Leuthen/ Auch || frembden Gesten vnnd seinen Tischgesellen gefuehret ... || Anfenglichs von M. Anthonio Lauterbach zusãmen getragen/ Hernacher ...…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Ludvík Salvátor Toskánský (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    (1847-1915)

    Wintertage auf Ithaka

    Položka č.: 4

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:03

    starý tisk, 1905, 38 x 30,5 cm, Prag, Druck und Verlag von Heinrich Mercy Sohn. 1905, 310 stran + přílohy, text v němčině, zlatě ražená celopergamenová vazba se zlatou ořízkou Ludvík Salvátor (4. srpna 1847, Florencie – 12. října 1915, Brandýs nad Labem), byl toskánský princ a rakouský arcivévoda, c…

  • Různí autoři (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    Derriere Le Miroir No 119

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:04

    časopis, 13x litografie, G. Braque, M. Chagall, F. Léger, W. Kandinsky, J. Miró, A. Giacometti, J. Bazaine, E. Chillida, P. Palazuelo, P. Tal-Coat, F. Fiedler, 2x R. Ubac, vydal Maeght Editeur, Paříž 1960, volné listy v přebalu, zašpiněný, při okrajích a na hřbetu potrhaný, na papíře skvrny, Antikva…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Ludmila Jiřincová (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    William Shakespeare - Sonety

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:05

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

    Pocta Karlu Tutschovi

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 8.400 CZK (336 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:06

    soubor 11 litografií, 2010, 30 x 21 cm, č. 62/80, vydáno u příležitosti výstavy Pocta Karlu Tutschovi v Galerii Vltavín (Josef Bolf, Tomáš Císařkovský, Jiří David, Svatopluk Klimeš, Eva Koťátková, Jiří Kovanda, Ján Mančuška, Jiří Petrbok, Vladimír Skrepl, Antonín Střížek, Jakub Špaňhel)

    Aktuální cena: 8.400 CZK (336 €)

  • Josef Váchal (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    (1884-1969)

    Dřevoryty k Mystikům a vizionářům

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:07

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Josef Vlček (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    Rock 2000 A-K, L-R, S-Z

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:08

    kniha, slovníková příručka věnovná soudobé rockové hudbě, abecedně řazená hesla o jednotlivých hudebních formacích a interpretech, vycházela mimo oficiální knižní produkci pod záštitou úprava J. Skalník, 3 sv., ed. Jazz Petit č. 12, č. 19, č. 22, vyd. Jazzová sekce 1982-1984, původní brože, 623 + 36…

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Vladimír Kouřil (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    Český rock´n´roll (1956 - 1969)

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:09

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jaroslav Kořán (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    (1940-2017)

    Living theatre

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 650 CZK (26 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:10

    Aktuální cena: 650 CZK (26 €)

  • Lodovico Menin (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    (1783-1868)

    Il Costume di tutti i tempi e di tutte le nazioni

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:11

    starý tisk se 100 originálními mědirytinami, 1842, 48,3 x 34 cm, vše značeno v desce, descritto ed illustrato dall ab profesoore Lodovico Menin, Atlante Medio Evo, kniha obsahuje sto celostránkových mědirytin na ručním papíře podle návrhů Vincenza Gazzotta (1807-1884), provedených různými ryteckými …

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Leopold Mozart (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    (1719-1787)

    Violinschule

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:12

    kniha, 1770, 22,5 x 18,5 cm, autor byl hudební skladatel, houslista a hudební pedagog, otec Wolfganga Amadea Mozarta,kniha o hudebním a houslařském umění,čtyři celostránkové mědirytiny, množství notových zápisů, rozkládací tabule s notovým zápisem, druhé vydání, nakl. Johann Jacob Lotter, Augsburg, …

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Neznámý autor (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    Rukopis

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:13

    inkoust, pergamen, 56 x 44,5 cm, latinský rukopis na pergamenu, opis darovací listiny z Padovy z konce 15. století, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Kolektiv autorů (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    Schul - Atlas über alle Theile der Erde

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:14

    mapa, 1858, 23 x 16,5 cm, 39 barevných mědirytových map, vazba původní, polokožená, vazba opotřebená, uvolněný hřbet, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Alexandre Dumas (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    (1802-1870)

    Le Comte de Monte-Christo ½

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:15

    kniha, 1853, 26 x 17 cm, z knih Emmy Destinnové Stráž nad Nežárkou, 2 díly, bohatě ilustrované, vlepena dedikace, nakl. Dufour et Mulat, Paris, vazba původní, polokožená, 479 + 499 stran, stav dobrý, vazby mírně opotřebené, listy mírně skvrnité, razítko soukromého vlastníka, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Dekorative Vorbilder

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:16

    starý tisk, 8 svazků, 1900-1910, 35 x 26,5 cm, Verlag von Julius Hoffman 1900-1910, Eine Sammlung von Figürlichen Darstellungen, Kunstgewerblichen Verzierungen, Plastischen Ornamenten, Dekorativen Tier- und Pflanzen-Typen, Allegorieen, Heraldischen Motiven, Trophäen, Heraldischen Motiven, Vereinszei…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Anonym (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    Missale romanum

    Položka č.: 18

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:17

  • Otto Maresch (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    (1886-1945)

    Waffenlehre für alle Offiziere aller Waffen

    Položka č.: 19

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:18

    kniha, 1874, 23 x 15 cm, kniha zbraní určená pro důstojníky, obrazová příloha konstrukcí bojové techniky, nakl. L. C. Zamarski, Vídeň, vazba původní, polokožená, 221 stran, stav dobrý, dvě razítka vlastníka, Antikvariát Dlážděná

  • Joannes Baptista Masculus (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    Tägliche Erbauung eines wahren Christen zu dem Vertrauen auf Gott und Dessen Dienst

    Položka č.: 20

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:19

    starý tisk, 1762, 18 x 11,5 cm, životopisy světců v pořadí církevního roku, na každý den připadá mědirytina světce jeho životopis a modlitba,v této knize na měsíc duben, květen, červen, Augsburg, kožená vazba, 522 stran, velmi odřený až rozpadlý hřbet, vazba více opotřebena, Antikvariát Dlážděná

  • Mikoláš Aleš (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    (1852-1913)

    Sirotek

    Položka č.: 21

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:20

    kniha, 31,5 x 26 cm, 6x ilustrace M. Aleš, nákl. L Masaryk, Hustopeče, 1890, kolorováno nejspíše ne autorem, clpl. převazba, razítko majitele, zašpiněné stránky s flíčky, Antikvariát Dlážděná, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvoř…

  • Ignatius Kautsch (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    Supplementum ad dissertationes, quas Planetometriae adjunxit

    Položka č.: 22

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:21

    kniha, 20 x 12 cm, vyd. Joan. Ferd. de Schoenfeld, Pragae, 1796, kart. vazba, 108s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

  • Matěj Václav Štajer (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    (1630-1692)

    Bible svatováclavská - Starý Zákon

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:22

    starý tisk, 1712 - 1715, 35 x 20,5 cm, 1. část (Starého Zákona), tzv. Bible svatováclavská byla první knihou vydanou nákladem Dědictví svatováclavského, překladatelské práce dle Vulgáty jakož i vydání iniciovali postupně tři pražští arcibiskupové, na revizi textu se podíleli především jezuité Matěj …

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Gustav Doré (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    (1832-1883)

    Svaté písmo I., II.

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:23

    bibliofilie, dva svazky výpravného vydání písma svatého doprázené velkoformátovými xylografickými ilustracemi G. Doré, sloupcové ornamenty H. Giacomelly, vydání dle Vulgáty, red. Václav Štulc a Ant. Lenz, vyd. J. Otto, Praha, 1888 a 1892, 119 a 111 obr. vyobr., 2x celokožená nakladatelská vazba se b…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Pietro Andrea Gregorio Mathioli (Matthioli, Mattioli) (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    (1501-1577)

    Herbář aneb bylinář

    Položka č.: 25

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:24

    kniha, malé, bohatě ilustrované vydání s barevnými tabulkami, přeložil MUDr. a PHDr. Adolf Ambrož, barevné tabulky dle originálů A. Suchardové - Boudové, vydal B. Kočí, Praha 1929, 1268 s., poloplátěná vazba, prasklé plátno vazby na hřbetě, jinak výborný stav, Antikvariát Ostrovní

  • Pablo Picasso (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    (1881-1973)

    H. Parmelin: Picasso Der Maler und sein Modell

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 2.600 CZK (104 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:25

    kniha, 2 orig. litografie z kreseb P. Picassa, vytiskl Fernand Chenot, Intimes aus einem Atelier, vydal Werner Dausien Verlag, Hanau 1969, pl. vazba s bar. reliéfem, 195s., velmi dobrý stav, skvrny na hřbetu obálky, ochranné pouzdro, Antikvariát Ostrovní, studium na Škole umění v Barceloně a Academi…

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

    (1881-1973)

    H. Parmelin: Picasso Frauen von Mougins

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:26

    kniha, 1 barev. litografie za titulem a 1 litografie v příloze kresby P. Picassa, Éditions Cercle ď Art, Paris 1964, vydala Artia, Praha 1970, pl. vazba s bar. reliéfem podle Picassovy kresby, 212s., velmi dobrý stav,  ochranné pouzdro, Antikvariát Ostrovní, studium na Škole umění v Barceloně a Acad…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    (1881-1973)

    J. Richardson: A Life of Picasso

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:27

    kniha, 1907-1917. The Painter of Modern Life, vol. II., angl. text, vydala Pimlico, London 1997, brož.,, 500s., velmi dobrý stav, drobné opotřebení na hřbetu, Antikvariát Ostrovní, studium na Škole umění v Barceloně a Academia de San Fernando v Madridu

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Fernand Mourlot (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    Picasso lithographe IV. 1956 - 1963

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:28

    bibliofilie, obálka a frontispis litografie P. Picasso, věnování a podpis nakladatele A. Saureta, sestavil Fernand Mourlot, vydal André Sauret, Monte Carlo 1964, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • (Marie Čermínová) Toyen (Bibliofilská aukce (3. kolo))

    (1902-1980)

    Srdcová dáma. Básně 1930-1932 - Stanislav Kostka Neumann

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:29

    bibliofilie, 1932, 23,5 x 16 cm, ilustrace Toyen - grafický list ve frontispice, signováno autorem, úprava Karel Teige, číslo tisku 34/120, svazek 5 edice Editio Princeps (Karel Janský), nákladem Erny Janské, Praha, papírová vazba, 47 stran, vybledlý hřbet, mírně povolená šitá vazba, Antikvariát Dlá…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)