Současné umění | 173. Aukce - sálová aukce

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Ukončení prvního podání: 02. 04. 2020 15:00

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Jiří Načeradský

    Atlet

    Položka č.: 32

    akvarel, tuš, papír, 2002, 49,5 x 34,3 cm, sign. DU Načeradský 2002, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Prostorová geometrie

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    tempera, akvarel, pastelky, grafit, papír, 1980, 44 x 35 cm, sign. PD Načeradský 80, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Jiří Načeradský

    Geometrická konstrukce

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jiří Načeradský

    Interiér

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    tempera, tuš, papír, 1970, 65 x 49 cm, sign. PD Načeradský 70, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Jiří Načeradský

    Dva ležící akty

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, plátno, 1997, 102 x 71 cm, sign. PD Načeradský 97, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně, především věčné téma ženství zůstávalo záminkou pro jeho výtvarné zpracování v různých stylech i výt…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Jiří Načeradský

    Kudlanka

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 145.000 CZK (5.800 €)

    olej, plátno, 2010, 81 x 100 cm, sign. LD Načeradský, typické vtipné dílo z ruky jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato s iron…

    Aktuální cena: 145.000 CZK (5.800 €)

  • Rudolf Němec

    (1936-2015)

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    akryl, plátno, 1977, 60 x 80 cm, PD monogr. NR 77, rám, originální zástupce českého umění 2. poloviny 20. století, který vystudoval VŠUP v Praze v ateliéru A. Strnadela. Jeden z hlavních představitelů Nové figurace, který se přes abstrakci dostal zpět k malbě figurativní. Během jeho tvůrčích let mu …

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Jaroslav Róna

    Náčelník

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Jaroslav Róna

    Milenci na pláži

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Jaroslav Róna

    Stále vpřed!

    Položka č.: 41

    lept, 1999, 36,5 x 28,9 cm, sign. PD JRóna 82, autorský tisk, při dolním okraji mimo tisk vodní skvrna na papíře, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví

  • Jaroslav Róna

    Čtyři pokojíčky

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    lept, 1983, 34,5 x 30 cm, sign. PD JRóna 83, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

  • Jaroslav Róna

    Krajina se soukromým detektivem

    Položka č.: 43

  • Jaroslav Róna

    Portrét manželů B.

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 6.400 CZK (256 €)

    litografie, 2014, 35,7 x 40,8 cm, sign. PD JRóna 14, 72/120, grafický list zpodobuje zpěvačku Björk s jejím tehdejším manželem, kterým byl avantgardní filmař a výtvarník Matthew Barney, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládají…

    Aktuální cena: 6.400 CZK (256 €)

  • Jaroslav Róna

    Spáč

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 235.000 CZK (9.400 €)

    olej, plátno, 2000, 70 x 55 cm, sign. LD Róna 00 XIII., zalištováno, vzadu popsáno, nabízená položka je dílem klíčového autora střední generace, člena skupiny Tvrdohlaví a účastníka legendárních Konfrontací. Jeho malířská tvorba se odvíjí v intencích magické až surreálné, ale ironické či vtipné fig…

    Aktuální cena: 235.000 CZK (9.400 €)

  • Krištof Kintera

    (1973)

    One or two or crowd

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    airbrush, papír, 2007, 69 x 98 cm, sign. vzadu Krištof Kintera, rám, kopie signatury nalepena na štítku na zadní straně rámu, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Lindovského, A. Veselého, M. Knížáka a M. Bielického na AVU v Praze

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Krištof Kintera

    (1973)

    One or two or crowd

    Položka č.: 47

    airbrush, papír, 2007, 98 x 69 cm, sign. vzadu Krištof Kintera, rám, kopie signatury nalepena na štítku na zadní straně rámu, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Lindovského, A. Veselého, M. Knížáka a M. Bielického na AVU v Praze

  • Krištof Kintera

    (1973)

    One or two or crowd

    Položka č.: 48

    airbrush, papír, 2008, 98 x 68 cm, sign. vzadu Krištof Kintera 2008, rám, žák prof. J. Lindovského, A. Veselého, M. Knížáka a M. Bielického na AVU v Praze

  • Krištof Kintera

    (1973)

    One or two or crowd

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.040 €)

    airbrush, papír, 2008, 74 x 108 cm, sign. vzadu Krištof Kintera 2008, rám, žák prof. J. Lindovského, A. Veselého, M. Knížáka a M. Bielického na AVU v Praze

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.040 €)

  • Krištof Kintera

    (1973)

    Víra všehomíra

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 63.000 CZK (2.520 €)

    litý epoxid na plastové desce, 2016, 100 x 73 cm, sign. vzadu Krištof Kintera 2016, rám, Krištof Kintera patří bezesporu k jednomu z nejznámějších současných českých umělců. Svými pohyblivými a mechanicky náročnými díly se dostal do povědomí široké veřejnosti. O to zajímavější je fakt, že za hravost…

    Aktuální cena: 63.000 CZK (2.520 €)

  • Michael Rittstein

    Chovatel

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    litografie, 1981, 34,5 x 51 cm, sign. PD M. Rittstein 81, č. 4/20, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Michael Rittstein

    68

    Položka č.: 52

    litografie, 1998, 25,5 x 21 cm, sign. PD M. Rittstein 98, č. 17/65, soupis Hédervári č. 106, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Stín

    Položka č.: 53

    litografie, 2000, 27 x 19,5 cm, sign. PD M. Rittstein 2000, č. 19/100, soupis Hédervári č. 127, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Auto chodec

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 2.300 CZK (92 €)

    Aktuální cena: 2.300 CZK (92 €)

  • Michael Rittstein

    WC muži

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (96 €)

    serigrafie, 1981, 28,5 x 41 cm, sign. PD M. Rittstein 81, č. 23/31, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

  • Michael Rittstein

    Levitace v kuchyni

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Michael Rittstein

    Chlad a vášeň

    Položka č.: 57

  • Michael Rittstein

    Podvodní svět

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

  • Michael Rittstein

    Chovatel křečka

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

  • Michael Rittstein

    Opékač

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 3.400 CZK (136 €)

    Aktuální cena: 3.400 CZK (136 €)