Konstantin Bušek

(1861-1938)

grafik, malíř, řezbář, ilustrátor Konstantin Bušek se narodil jako mladší syn řezbáře Petra Buška (1824-1894) pod Sychrovem a vyučil se v otcově dílně řezbářství. V 90. letech 19. století pracoval jako modelér železné litiny v Komárovských železárnách. Jeho dílem byly figurální modely římských vojáků, bohyně, chlapce, lovce, portrétní busty národních buditelů, stejně jako reliéfy, plakety a běžné vybavení interiéru (věšáky, žardiniéry, stojany na hole, uhláky, stolky, svícny, hodinové skříňky, mísy, kalamáře, zábradlí). Po přesídlení do Prahy pracoval jako redaktor a kreslíř pro časopisy a knihy. Spolupracoval se svým bratrem Karlem, který používal pseudonym Bohdan Kaminský.[zdroj?] Kreslil zejména české hrady a starou městskou architekturu v Praze, Písku, Táboře i jinde. Konvolut jeho kreseb je uložen v Národním muzeu v Praze.

  • Konstantin Bušek

    (1861-1938)

    Chalupa

    Položka č.: 177596

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 09. 03. 2020 14:06

    tuš, akvarel, pastel, papír, 23,5 x 18 cm, sign. PD Konst. Bušek, rám, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Ostrovní, vyučil se v dílně svého otce řezbáře Petra Buška (1824-1894)

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)