Maxmilián Švabinský

žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži, čestný člen JUV v Praze a KVU Aleš v Brně; malíř, kreslíř, grafik, pedagog; 1910 jmenován řádným profesorem Akademie umění v Praze na speciální škole pro grafické umění a malířství; jako profesor působil na AVU v Praze (1910-1939), vedoucí grafické speciálky (1910-1928), rektor (1916-1920, 1924-1926, 1933-1935), vedoucí figurálního malířského oddělení (1926-1939); zabýval se komorní i monumentální malbou, převažovaly figurální náměty a portréty (z rodinného prostředí i významných osobností veřejného a uměleckého života), kresbou, užitou i volnou grafikou (figurální a přírodní motivy, přírodní i sakrální náměty, portréty), plakátovou a známkovou tvorbou, mozaikou, návrhy vitráží, realizacemi pro architekturu (nástěnné obrazy Literatura a Umění pro Obecní dům v Praze); grafickými pracemi ilustroval řadu publikací; doménu jeho tvorby představuje grafické dílo, zejména dřevoryty v letech 1900-1923 a litografie v letech 1923-1933, významná jsou symbolistní malířská díla kolem 1900 (Chudý kraj, Splynutí duší) a monumentální žánrové malby; zastoupen ve sbírkách NG, PNP, UPM GHMP a Sbírkách Pražského hradu v Praze, Západočeské galerie v Plzni, MG v Brně, Muzea Kroměřížska v Kroměříži, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU v Ostravě, GVU v Olomouci, GVU v Chebu, Východočeské galerie v Pardubicích, KGVU ve Zlíně, Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Maxmilian Švabinský

    Jan Štursa

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 27. 06. 2019 17:08

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Maxmilian Švabinský

    Vrba ve větru

    Položka č.: 235210

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 19. 06. 2019 18:34

    litografie, 1948, 21,3 x 14,8 cm, sign. PD M. Švabinský, zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société National…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Maxmilián Švabinský

    Portrét Rudolfa Ryšavého

    Položka č.: 191495

    Plánované ukončení: 01. 07. 2019 14:43

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Ženský akt zezadu

    Položka č.: 191905

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 01. 07. 2019 14:51

    litografie, 1929, 18,5 x 15 cm, PD značeno na kameni MŠ 29, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Ar…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Method Kaláb

    Položka č.: 200018

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 01. 07. 2019 15:01

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Maxmilian Švabinský

    Detail z Červnového poledne

    Položka č.: 235882

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2019 19:41

    dřevoryt, 18 x 25,5 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži, čestný člen JUV v Praze…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)