Jan Konůpek

spolu s malířem E. Pacovským založili grafickou revui Veraikon. Těžiště Konůpkovy tvorby spočívá v grafice, tvorbě exlibris a ilustraci. Stylově vyšel ze secese ale zásadně ho ovlivnil také expresionismus a kubismus. Duchovní zázemí nacházel v mystice a vizionářství, inspiroval se klasickou a symbolistní literaturou.

  • Jan Konůpek

    Ex libris Ladislav Svoboda

    Položka č.: 218370

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2019 20:12

    zinkografie, 10,1 x 6,5 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: ID6878 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Ex libris Ladislav Svoboda (zelená varianta)

    Položka č.: 218371

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2019 20:14

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID6688 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Portrét muže

    Položka č.: 218399

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2019 20:16

    dřevoryt, 12,5 x 10,5 cm, LD značeno ve štočku KPK, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris Mirro Pegrassi

    Položka č.: 220953

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2019 20:48

    lept, 12,5 x 9 cm, při okrajích lehce pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    K.H. Mácha - Návrat

    Položka č.: 220080

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 03. 06. 2019 13:25

    lept, 10,4 x 17,2 cm, sign. PD Konůpek, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Jan Konůpek

    Stopy (Ex libris Rudolf Richard Hofmeister)

    Položka č.: 234825

    Plánované ukončení: 26. 06. 2019 20:30

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)