• Ota Janeček

    Ženský akt

    Položka č.: 544

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 27. 02. 2020 15:00

    suchá jehla, 1942, 15,8 x 12,2 cm, sign. PD Ota Janeček 1942, rám, č. 8/16, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu

  • Ladislav Josef Kašpar

    (1915-1997)

    Čtenář

    Položka č.: 514

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    akvarel, tuš, papír, 1995, 42 x 30 cm, sign. PD L.J. Kašpar 28.1. 1995, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Konůpka na Státní grafické škole v Praze, prof. J. Bendy na UMPRUM, prof V. Nechleby na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Miroslav Houra

    (1933-2006)

    Rodina

    Položka č.: 513

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    akvarel, papír, 1980, 29,5 x 42 cm, sign PD M. Houra 80, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, poté žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž, člen SČUG Hollar a skupiny Dialog

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Alois Moravec

    Horská zima

    Položka č.: 290

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    olej, sololit, 1979, 48 x 68, 5 cm, sign. LD A. Moravec, rám, vzadu popsáno, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeskýc…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Jaroslav Panuška ml.

    (1898-1962)

    Krajina s borovicemi

    Položka č.: 291

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    olej, karton, 50 x 66 cm, sign. LD Jaro Panuška, rám, autor se malbě učil u svého otce Jaroslava Panušky v rodinném ateliéru v Kochánově u Světlé nad Sázavou, kde společně malovali. Malba pochází ze 30. let, konzultováno a ověřeno PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, v pravém dolním rohu mírně oprýskaná m…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Gustav Reiter

    (1895-?)

    Souboj tetřevů

    Položka č.: 292

  • Michael Rittstein

    Čekárna se zvířaty

    Položka č.: 178

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    litografie, 2011, 47 x 69 cm, sign. PD M. Rittstein 2011, č. 31/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

  • Michael Rittstein

    Čínská vejce

    Položka č.: 177

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    litografie, 1991, 51,5 x 40 cm, sign. PD M.Rittstein 91, č. 82/90, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Apotheosa Karlovy Prahy

    Položka č.: 176

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    lept, 2004, 34,5 x 21 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 2004, rám, č. 9/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Report č. 3

    Položka č.: 175

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Prohibita

    Položka č.: 174

    Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.200 €)

    Aktuální cena: 130.000 CZK (5.200 €)

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Postavy

    Položka č.: 173

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    litografie, 2009, 48,5 x 32,5 cm, sign. PD J. Válová 09, č. 52/100

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Zdeněk Sýkora

    (1920-2011)

    Linie

    Položka č.: 172

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    serigrafie, 33,5 x 32,5 cm, sign. PD Sýkora, rám, malíř, grafik, sochař, pedagog, představitel avantgardního umění, konstruktivismu a průkopník počítačového umění. Zpočátku byl ve své tvorbě ovlivněn surrealismem, Skupinou 42 a kubismem. Původně se také věnoval krajinomalbě, později přešel k plošněj…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Jan Kubíček

    (1927)

    Rozdělené elementy

    Položka č.: 171

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (380 €)

    serigrafie, 1988/2002, 52 x 26 cm, sign. DU Jan Kubíček 1988/2002, rám, č.18/41, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Andělé

    Položka č.: 170

    Vyvolávací cena: 2.700 CZK (108 €)

    lept, 1974, 19 x 21 cm, sign. PD Šerých 74, rám, autorský tisk, studoval u prof. V. Vorlíčka a J. Kirchnera na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a na Střední výtvarné škole v Turnově, žák prof. V. Rady na AVU, prof. V. Pukla ve speciální grafické škole, aspirantura u prof. V. Silo…

    Aktuální cena: 2.700 CZK (108 €)

  • Jindra Husáriková

    (1931-2016)

    Cirkus

    Položka č.: 169

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Javorové listy

    Položka č.: 168

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Karel Gott

    (1939-2019)

    Čas růží

    Položka č.: 167

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    autorský tisk, 53 x34 cm, sign. LD Karel Gott, č. 146/200

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Bukinisté v Paříži

    Položka č.: 166

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Otakar (Othon) Kubín (Coubine)

    (1883-1969)

    Větrný mlýn v Kořenci

    Položka č.: 165

    litografie, 1949, 30,4 x 40,3 cm, sign. PD O Coubine 49, rám, 416/500, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Thieleho, člen skupiny Osma, SVU Mánes, člen Umělecké besedy

    Noční ulička

    Položka č.: 164

    lept, akvatinta, 17, 5 x 14 cm, sign. PD Vojt. Pressig, rám, dílo významného českého umělce doby secese a symbolismu je vynikající ukázkou autorovy precizně provedené techniky leptu s neobyčejnou citlivostí pro ornamentální pojednání přírodního dekoru v doprovodu jemného a intimního námětu. Preissig…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Princezna Hyacinta

    Položka č.: 163

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    litoofset, 1911, 28,6 x 18,7 cm, značeno LD v tisku : Copyright 1911 by Mojmír Urbánek, déposé, papírová pasparta, zmenšenina původního plakátu k baletní pantomimě Princezna Hyacinta, vyšlo jako titulní list klavírního výtahu z této baletní pantomimy - O. Nedbal,L. Novák: Princezna Hyacinta, naklad…

    Aktuální cena: 18.500 CZK (740 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    Autoportrét

    Položka č.: 162

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    Ex libris Erich Kahler

    Položka č.: 161

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    Protiklady (pracující žena a měšťačka s dětmi)

    Položka č.: 160

    suchá jehla, 1898, 8 x 12 cm, sign. PD Orlik 98, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na soukromé škole H. Knirra v Mnichově a na mnichovské akademii

  • Käthe Kollwitz

    (1867-1945)

    Klečící

    Položka č.: 159

    suchá jehla, 27,4 x 14,4 cm, značeno na desce LD Original-radierung von Käthe Kollwitz, papírová pasparta, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská

  • Käthe Kollwitz

    (1867-1945)

    Vzpoura

    Položka č.: 158

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    suchá jehla, 1904, 22,5 x 28,5 cm, papírová pasparta, původní lept, papír nepatrně zažloutlý, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Käthe Kollwitz

    (1867-1945)

    Zarmouceni (Zertretene)

    Položka č.: 157

    suchá jehla, 23,5 x 20 cm, papírová pasparta, DU nalepen štítek: Originalradierung von Käthe Kollwitz, antiqari.at Radhošťská

    Adam et Éve découvrant le corps dAbel

    Položka č.: 156

    mědirytina, 57,3 x 34,7 cm, jedná se pravděpodobně o práci z okruhu Allesandra Tiariniho (1577 - 1668), na papíře místy skvrnky, Antikvariát Dlážděná

  • Francisco Goya Y Lucientes

    (1746-1828)

    Tauromaquia

    Položka č.: 155

    lept, mezzotinta, 25 x 34,5 cm, rám, na zadní straně štítek galerie Sala Gaspar, Barcelona s popisem, na papíře místy skvrnky, Antikvariát Dlážděná