Jan Konůpek

spolu s malířem E. Pacovským založili grafickou revui Veraikon. Těžiště Konůpkovy tvorby spočívá v grafice, tvorbě exlibris a ilustraci. Stylově vyšel ze secese ale zásadně ho ovlivnil také expresionismus a kubismus. Duchovní zázemí nacházel v mystice a vizionářství, inspiroval se klasickou a symbolistní literaturou.

  • Jan Konůpek

    Ornament, Ex libris Ant. Grimm

    Položka č.: 224233

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 23. 07. 2019 20:12

    dřevoryt, 6 x 9,5 cm, monogram K v tisku, vzadu popsáno Grimm, dolní okraj lehce odřený, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Jan Konůpek

    Tiskařská dílna, Mojmíru Helceletovi

    Položka č.: 223910

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 23. 07. 2019 20:42

    lept, 10,5 x 15 cm, zažloutlý papír, lehce potrhané okraje, poškození nezasahuje do tisku, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris Jarmila Kabešová

    Položka č.: 218375

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 23. 07. 2019 21:42

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris Jarmila Kabešová

    Položka č.: 217708

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 23. 07. 2019 21:58

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

  • Jan Konůpek

    Hudba (šedá varianta)

    Položka č.: 208357

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 23. 07. 2019 23:08

    litografie, 18 x 11,2 cm, sign. PD Konůpek, při okrajích lehce pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jan Konůpek

    Eryníe

    Položka č.: 207525

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 30. 07. 2019 15:03

    lept, 15,8 x 9,7 cm, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jan Konůpek

    Emporium MCMXXXIII

    Položka č.: 218064

    Plánované ukončení: 30. 07. 2019 15:28

    lept, 15,2 x 11,2 cm, sign. PD Konůpek, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jan Konůpek

    Théseus a Minotaurus

    Položka č.: 237331

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 14. 08. 2019 18:54

    lept, 24,6 x 18,2 cm, sign. PD Konůpek, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jan Konůpek

    Ornament, Ex libris Antonín Grimm

    Položka č.: 224234

    Plánované ukončení: 19. 08. 2019 19:14

    dřevoryt, 5 x 5,5 cm, monogram KPK v tisku, vzadu popsáno Grimm, dolní okraj lehce odřený, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Zvěstování

    Položka č.: 236194

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 15:18

    uhel, tužka, papír, 1933, 50 x 34 cm, monogr. PD KpK 33, rám, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)