Jan Konůpek

spolu s malířem E. Pacovským založili grafickou revui Veraikon. Těžiště Konůpkovy tvorby spočívá v grafice, tvorbě exlibris a ilustraci. Stylově vyšel ze secese ale zásadně ho ovlivnil také expresionismus a kubismus. Duchovní zázemí nacházel v mystice a vizionářství, inspiroval se klasickou a symbolistní literaturou.

  • Jan Konůpek

    Selský dvůr

    Položka č.: 230517

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2019 18:58

    lept, 1939, 24 x 30 cm, sign. PD Konůpek 39, při okrajích mimo tisk poškozeno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID664 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Ex libris Ladislav Svoboda

    Položka č.: 218370

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 05. 03. 2019 21:52

    zinkografie, 10,1 x 6,5 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris Ladislav Svoboda (zelená varianta)

    Položka č.: 218371

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 05. 03. 2019 21:54

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris Jarmila Kabešová

    Položka č.: 218375

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 05. 03. 2019 21:56

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

  • Jan Konůpek

    Portrét muže

    Položka č.: 218399

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 05. 03. 2019 21:58

    dřevoryt, 12,5 x 10,5 cm, LD značeno ve štočku KPK, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Jan Konůpek

    Emporium Alois Dyk

    Položka č.: 220510

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 05. 03. 2019 22:08

    lept, 1932, 12,8 x 9,7 cm, PD monogr. Kpk, lehce zažloutlý papír, na papíře drobná skvrna, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jan Konůpek

    Položka č.: 181747

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 11. 03. 2019 11:20

    rudka, papír, 25 x 35 cm, monogr. PD KpK, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Jan Konůpek

    Púchová

    Položka č.: 186071

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    Plánované ukončení: 11. 03. 2019 11:50

    rudka, papír, 1937, 43 x 30,5 cm, monogr. LD KpK, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Jan Konůpek

    Milotická krajina

    Položka č.: 212978

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    Plánované ukončení: 13. 03. 2019 10:30

    tuž, akvarel, papír, 1932, 28 x 41,5 cm, sign. LD KPK 32, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • Jan Konůpek

    Noční scéna

    Položka č.: 221219

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 13. 03. 2019 11:40

    uhel, pastel, papír, 29 x 21,5 cm, monogr. PD KpK, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Jan Konůpek

    Položka č.: 221782

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 13. 03. 2019 13:05

    tužka, papír, 1936, 9,5 x 14,5 cm, monogr. PD KpK, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jan Konůpek

    Oblaka

    Položka č.: 221916

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 14. 03. 2019 10:45

    tužka, papír, 11 x 13,5 cm, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jan Konůpek

    Oblaka

    Položka č.: 221917

    Plánované ukončení: 14. 03. 2019 10:50

    tužka, papír, 9,5 x 13,5 cm, monogr. LD KpK, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jan Konůpek

    Skřivánek

    Položka č.: 184679

    Plánované ukončení: 18. 03. 2019 18:02

    lavírovaná kresba tuší, 21,7 x 15,6 cm, sign. PD Konůpek, pasparta, lehce zažloutlý papír, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)