Jan Konůpek

(1883-1950)

spolu s malířem E. Pacovským založili grafickou revui Veraikon. Těžiště Konůpkovy tvorby spočívá v grafice, tvorbě exlibris a ilustraci. Stylově vyšel ze secese ale zásadně ho ovlivnil také expresionismus a kubismus. Duchovní zázemí nacházel v mystice a vizionářství, inspiroval se klasickou a symbolistní literaturou.

SEZNAM AUTORŮ


  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Rytec

    Položka č.: 204075

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 23. 04. 2019 16:05

    suchá jehla, 13,5 x 8,6 cm, mírně zažloutlý a zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Grafické sbírky Jaroslava Picky

    Položka č.: 217019

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 23. 04. 2019 16:10

    litografie, 21,2 x 14 cm, monogr. KPK, zažloutlý, jemně znečištěný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID6688 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Eros a Psyche (Ex libris)

    Položka č.: 217049

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 23. 04. 2019 16:15

    lept, 15,6 x 11,3 cm, sign. Konůpek, jemně znečištěný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID6775 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Kázání

    Položka č.: 220979

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 29. 04. 2019 19:24

    litografie, 19,2 x 13 cm, PD značeno KPK, č. 134, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID6688 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Tiskařská dílna, Mojmíru Helceletovi

    Položka č.: 223910

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 29. 04. 2019 20:16

    lept, 10,5 x 15 cm, zažloutlý papír, lehce potrhané okraje, poškození nezasahuje do tisku, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Z knih Vácslava Rudla

    Položka č.: 223962

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 29. 04. 2019 20:38

    zinkografie, 1926, 8,2 x 6,5 cm, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID6688 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Sklizeň (Ex libris Frant. Venera)

    Položka č.: 227010

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 29. 04. 2019 20:54

    lept, 7,5 x 5,7 cm, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID6688 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Hudba (hnědá varianta)

    Položka č.: 229040

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Plánované ukončení: 29. 04. 2019 22:24

    litografie, 18 x 11,2 cm, PD značeno na kameni K, při okrajích lehce pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Turisté, Ex libris Vlad. Bujárek

    Položka č.: 224230

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2019 19:12

    zinkografie, 8,5 x 11 cm, monogram K v tisku, vzadu tištěno Jan Konůpek zk 1943, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 550 CZK (22 €)

    Poslední dražitel: ID6688 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Orlice, Ex libris Vladimír Bujárek

    Položka č.: 224232

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2019 19:14

    zinkografie, 7,5 x 8,5 cm, monogram K v tisku, vzadu tištěno Jan Konůpek zk 1943, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID6688 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Ornament, Ex libris Ant. Grimm

    Položka č.: 224233

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2019 19:16

    dřevoryt, 6 x 9,5 cm, monogram K v tisku, vzadu popsáno Grimm, dolní okraj lehce odřený, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Ornament, Ex libris Antonín Grimm

    Položka č.: 224234

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2019 19:18

    dřevoryt, 5 x 5,5 cm, monogram KPK v tisku, vzadu popsáno Grimm, dolní okraj lehce odřený, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Helma, Ex libris Antonín Grimm

    Položka č.: 224235

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2019 19:20

    dřevoryt, 3,5 x 4,5 cm, vzadu popsáno Grimm, okraje lehce odřené, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Ex libris Jarmila Kabešová

    Položka č.: 217708

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2019 23:02

    zinkografie, 1943, 9 x 4,8 cm, PU značeno K, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Ex libris Dr Karel Skála

    Položka č.: 218372

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2019 23:20

    zinkografie, 1941, 8 x 5 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID6688 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Ex libris Vácslav Rudl

    Položka č.: 218373

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2019 23:22

    zinkografie, 1936, 6,3 x 4 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID6688 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Ex libris Vácslav Rudl

    Položka č.: 218374

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2019 23:24

    zinkografie, 1936, 4,3 x 4 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID6688 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Ex libris Jarmila Kabešová

    Položka č.: 218375

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2019 23:26

    zinkografie, 1943, 9 x 4,8 cm, PU značeno K, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Spisy Karla Hynka Máchy (Ex libris Vácslava Rudla)

    Položka č.: 218385

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2019 23:28

    zinkografie, 1936, 12,8 x 9,7 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID6688 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Ex libris Vácslav Rudl (PF MCMXL)

    Položka č.: 218386

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2019 23:30

    zinkografie, 1939, 15 x 10 cm, PD značeno K, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID6688 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Ex libris Ladislav Svoboda

    Položka č.: 218370

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2019 20:12

    zinkografie, 10,1 x 6,5 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Ex libris Ladislav Svoboda (zelená varianta)

    Položka č.: 218371

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2019 20:14

    zinkografie, 10,1 x 6,5 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Portrét muže

    Položka č.: 218399

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2019 20:16

    dřevoryt, 12,5 x 10,5 cm, LD značeno ve štočku KPK, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Ex libris Mirro Pegrassi

    Položka č.: 220953

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2019 20:48

    lept, 12,5 x 9 cm, při okrajích lehce pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook