Jan Konůpek

spolu s malířem E. Pacovským založili grafickou revui Veraikon. Těžiště Konůpkovy tvorby spočívá v grafice, tvorbě exlibris a ilustraci. Stylově vyšel ze secese ale zásadně ho ovlivnil také expresionismus a kubismus. Duchovní zázemí nacházel v mystice a vizionářství, inspiroval se klasickou a symbolistní literaturou.

  • Jan Konůpek

    Souboj v ložnici

    Položka č.: 198344

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 10. 12. 2018 20:50

    lept, 24,7 x 20 cm, sign. PD Konůpek, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jan Konůpek

    Vykopávky ( Ex libris Vladimír Bujárek)

    Položka č.: 218365

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 10. 12. 2018 23:20

    litografie, 13 x 10,2 cm, sign. PD Kpk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jan Konůpek

    Sklizeň (Ex libris Frant. Venera)

    Položka č.: 227010

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 13. 12. 2018 20:48

    lept, 7,5 x 5,7 cm, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jan Konůpek

    Z právnické knihovny JUDr. Davida Tellera

    Položka č.: 207906

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 20. 12. 2018 14:40

    reprodukce, 17 x 11,4 cm, sign. PD v tisku Konůpek 24, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)