• Karel Tondl

    (1893-1980)

    Práce (cyklus šesti litografií)

    Položka č.: 774

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 00:51

    5x litografie, 1944, všechny sign. PD Karel Tondl, chybí litografie č. 2, na obálce razítko Ministerstva kultury s popisem a nalepen štítek ZŠ Běchovická, lehce zašpiněná obálka, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofi…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Bohumil Ullrych

    Jezerní panna

    Položka č.: 775

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 00:52

    tempera, papír, 30 x 50 cm, LD razítko: Z pozůstalosti Bohumila Ullrycha, antiqari.at Radhošťská, Narozen ve Velkém Boru u Horažďovic. Malíř, krajinář a figuralista. Své náměty čerpal z okolí Březnice a Příbramska. V letech 1917 - 1934 byl členem Umělecké Besedy. Jeho práce jsou součástí stálé expo…

  • Bohumil Ullrych

    Dívka pod stromem

    Položka č.: 776

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 00:53

    kolorovaná sepie, 1945, 41 x 55 cm, sign. PD B. Ullrych 45, vzadu popsáno autorem a razítko: z pozůstalosti Bohumila Ullrycha, antiqari.at Radhošťská, Narozen ve Velkém Boru u Horažďovic. Malíř, krajinář a figuralista. Své náměty čerpal z okolí Březnice a Příbramska. V letech 1917 - 1934 byl členem…

  • Hugo Steiner

    (1880-1945)

    Rybáři

    Položka č.: 777

    Vyvolávací cena: 1.450 CZK (58 €)

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 00:54

    litografie, 31,5 x 25 cm, sign. PD Hugo Steiner, rám, č. XI, na rámu drobné oděrky

    Aktuální cena: 1.450 CZK (58 €)

  • Vlastislav Boháč

    (1922-2014)

    Nádraží v Malšicích u Tábora

    Položka č.: 778

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 00:55

    olej, sololit, 30 x 44 cm, monogr. PD VB, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • Ladislav Stejskal

    (1910-1983)

    Kostel

    Položka č.: 779

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 00:56

  • Bohumil Ullrych

    Žena a voják

    Položka č.: 780

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 00:57

    tužka, kvaš, papír, 1945, 41 x 55 cm, sign. PD B. Ullrych 1945, antiqari.at Radhošťská, Narozen ve Velkém Boru u Horažďovic. Malíř, krajinář a figuralista. Své náměty čerpal z okolí Březnice a Příbramska. V letech 1917 - 1934 byl členem Umělecké Besedy. Jeho práce jsou součástí stálé expozice v Gal…

  • Bohumil Ullrych

    Dívka pod mostem

    Položka č.: 781

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 00:58

    lavírovaná kresba tuší, tužka, 1946, 48 x 60 cm, sign. PD B. Ullrych 1946, zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, Narozen ve Velkém Boru u Horažďovic. Malíř, krajinář a figuralista. Své náměty čerpal z okolí Březnice a Příbramska. V letech 1917 - 1934 byl členem Umělecké Besedy. Jeho práce jsou s…

  • Petr Kraus

    Vlnění

    Položka č.: 782

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 00:59

    litografie, 1990, 48 x 30 cm, sign. PD Petr Kraus 90, č. 40/45

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Jan Pešťák

    (1910-2003)

    Les

    Položka č.: 783

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:00

    olej, sololit, 42 x 53,5 cm, sign. PD Pešťák, rám, Antikvariát Dlážděná, soukromě studoval u profesora AVU J. Obrovského, člen SČVU, Jednoty umělců výtvarných a Svazu jihočeských výtvarníků

  • Vladislav Röhling

    (1878-1949)

    Pohled na Pražský hrad

    Položka č.: 784

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:01

    lept, 34 x 32,2 cm, sign. PD V. Röhling, rám, LD značeno razítkem autora, lehce zažloutlý papír, na papíře drobné skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák F. Ženíška, člen Jednoty umělců výtvarných

  • Hugo Steiner

    (1880-1945)

    Na Karlově mostě

    Položka č.: 785

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:02

    litografie, 1935, 36,4 x 30,8 cm, PD značeno na kamani Hugo Steiner 35, rám, zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská

  • Karel Talabardon

    Abstrakce

    Položka č.: 786

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:03

    monotyp, 1964, 25,5 x 32 cm, sign. PD Talabardon 64, rám, lehce zažloutlý, zvlněný papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská

  • Bohumil Ullrych

    Položka č.: 787

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:04

    tempera, papír, 1945, 44,5 x 35 cm, sign. PD B. Ullrych 1945, antiqari.at Radhošťská, Narozen ve Velkém Boru u Horažďovic. Malíř, krajinář a figuralista. Své náměty čerpal z okolí Březnice a Příbramska. V letech 1917 - 1934 byl členem Umělecké Besedy. Jeho práce jsou součástí stálé expozice v Galer…

  • Karel Vysušil

    (1926)

    Položka č.: 788

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:05

    litografie, 24,3 x 13,5 cm, sign. DU K. Vysušil , autorský tisk

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Ukřižovaný

    Položka č.: 789

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:06

    kresba perem, papír, 1945, 21 x 15 cm, sign. B.45, rám, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Jan Beran

    (1913-2003)

    Školka na plovárně

    Položka č.: 790

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:07

    fotografie, 23,6 x 16,8 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná, člen skupiny VOX, Svazu českých fotografů a KFA města Brna

  • Jiří Bernard

    V předklonu

    Položka č.: 791

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:08

    lept, akvatinta, 33 x 21,5 cm, sign. PD , rám, 24/75, Antikvariát Dlážděná

  • Cyril Bouda

    V rytecké dílně

    Položka č.: 792

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:09

    lept, 21,5 x 15 cm, sign. PD C. Bouda, č. 17/100, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

  • Jan Dědina

    (1870-1955)

    Portrét dívky

    Položka č.: 793

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:10

    tužka, pastel, papír, 31 x 27,5 cm, sign. PD Jan Dědina, rám, na rámu drobné oděrky, žák prof. F. Ženíška, J. V. Myslbeka a M. Pirnera, člen Jednoty výtvarných umělců

  • František Emler

    (1912-1992)

    Strom

    Položka č.: 794

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:11

    linoryt, 59 x 39,5 cm, sign. PD F. Emler, č. 4/20, při okrajích pokrčený papír, žák prof. O. Nejedlého a V. Pukla na AVU v Praze

  • Jaroslav Grus

    (1891-1983)

    Loďky na řece

    Položka č.: 795

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:12

    litografie, 30,5 x 40 cm, sign. LD J. Grus, č. 113/500, zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, na papíře drobné skvrny, antiqari.at Radhošťská, žák prof. H. Schwaigera na AVU v Praze, zakládající člen Skupiny 58, předseda SČVU

  • Alexander Hackenschmied

    (1907-2004)

    Letní odpoledne

    Položka č.: 796

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:13

    fotografie, 20,7 x 20,1 (16,1 x 16,2) cm, pozdější zvětšenina z 90. let (původně 30. léta), pressprint, Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Aventinská mansarda

  • Alexander Hackenschmied

    (1907-2004)

    Architektura

    Položka č.: 797

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:14

    fotografie, 22,3 x 20,1 (15,7 x 15,5) cm, pozdější zvětšenina z 90. let (původně 30. léta), Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Aventinská mansarda

  • Daniela Havlíčková

    Ruce

    Položka č.: 798

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:15

    lept, akvatinta, 38 x 29 cm, sign. DU DHavlíčková, pasparta, č. 106/125, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze, žákyně prof. F. Muziky, J. Trnky a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

  • Václav Hejna

    (1914-1985)

    U řeky

    Položka č.: 799

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:16

    akvarel, tuš, papír, 41 x 50 cm, sign. LN Vhejna, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka na Vysoké škole architektury v Praze, studium na École des Beaux Arts v Paříži, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, Sedm v říjnu

  • Jaroslav Holeček

    (1902-1957)

    Podzim

    Položka č.: 800

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:17

    tempera, běloba, papír, 50 x 66 cm, sign. PD J. Holeček, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Antonín Homolka

    (1909-1964)

    Pohled na Karlův most

    Položka č.: 801

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:18

    olej, karton, 24 x 31,5 cm, sign. LD A. Homolka, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Bendy na UPŠ v Praze, prof. W. Nowaka a T. F. Šimona na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Objekt

    Položka č.: 802

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:19

    monotyp, airbrush, papír, 1978, 10,5 x 15 cm, sing. PD Istler, Vzadu popsáno autorem p.f 1978 Istler, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

  • Ota Janeček

    Adam a Eva

    Položka č.: 803

    Plánované ukončení: 22. 09. 2017 01:20

    lept, 1950, 12,2 x 8,2 cm, sign. PD Janeček 1950, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar