• Jindřich Štreit

    Chlapci s televizí

    Položka č.: 445

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (135 €)

    Plánované ukončení: 30. 03. 2017 15:00

    fotografie, 1983, 29,4 x 21 cm, sign. LD Jindřich 1983, přiložen list s věnováním: Milí přátelé, díky za pohled na zpátky přikládám na oplátku jeden snímeček z olomouce. Moc zdraví Jindřich ze Sovince 12. I. 83, žák prof. L. Ruska, Z. Přikryla, L. Jalůvky a J.Jemelkové na PedF UP v Olomouci, člen sd…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (135 €)

  • Maxmilian Pirner

    (1854-1924)

    Jaroslav Vrchlický: Démon Láska

    Položka č.: 452

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    13x fotogravura, pomocí České Akademie pro vědy, slovesnost a umění vydal nakladatel F. Topič, Praha, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, obálka poškozena, žák prof. Trenkwalda na AVU v Praze, studium na akademii umění ve Vídni

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Přemysl Fialka

    Ladislav Smoljak

    Položka č.: 451

    Vyvolávací cena: 900 CZK (35 €)

    fotografie, 15,8 x 23 cm, sign. Ladislav Smoljak, vzadu razítko autora

    Aktuální cena: 900 CZK (35 €)

  • František Drtikol

    (1883-1961)

    Portrét herce Eduarda Vojana

    Položka č.: 450

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (212 €)

    bromo stříbrná fotografie, 13,8 x 8,5 cm, PD značeno slepotiskovým razítkem Drtikol & spol Praha Vodičkova 9, studium na Učebním a výzkumném ústavu pro fotografování v Mnichově, člen SČSVU

    Aktuální cena: 5.500 CZK (212 €)

  • Ondřej Slabý

    (1981)

    Omítka

    Položka č.: 449

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (39 €)

    fotografie, 2003, 36,3 x 23,5 cm, sign. vzadu Ondřej Slabý 2003, č. 1/15

    Aktuální cena: 1.000 CZK (39 €)

  • Jan Reich

    (1942-2009)

    Čihadlo

    Položka č.: 448

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (308 €)

    fotografie, 1984, 26,7 x 29,8 cm, sign. PD Reich 84, z cyklu Čechy - Krajina, vzadu popsáno, při okrajích lehce pokrčený papír

    Aktuální cena: 8.000 CZK (308 €)

  • Jan Reich

    (1942-2009)

    Hrubá Skála a Trosky

    Položka č.: 447

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (347 €)

    kontakt, fotografie, 1995, 19,5 x 26,4 cm, sign. PD Reich 95

    Aktuální cena: 9.000 CZK (347 €)

  • Jan Reich

    (1942-2009)

    Kuks (z cyklu Bohemia)

    Položka č.: 446

  • Alois Nožička

    Stopy krbu

    Položka č.: 457

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (77 €)

    Aktuální cena: 2.000 CZK (77 €)

  • Alois Nožička

    Projekt X

    Položka č.: 456

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (85 €)

    digitální fotografie, 2005, 27,2 x 20,4 cm, sign. vzadu Nožička 2005, autorský tisk, studium SUPŠ v Brně, FAMU v Praze

    Aktuální cena: 2.200 CZK (85 €)

  • Alois Nožička

    Hrana hry

    Položka č.: 455

    Vyvolávací cena: 7.200 CZK (277 €)

    fotografie, 1986, 29,5 x 21,2 cm, sign. vzadu Nožička 1986, studium SUPŠ v Brně, FAMU v Praze

    Aktuální cena: 7.200 CZK (277 €)

  • Alois Nožička

    Pomník pro Man Raye

    Položka č.: 454

    Vyvolávací cena: 7.600 CZK (293 €)

    fotografie, 1986, 29,7 x 22,3 cm, sign. vzadu Nožička 1986, studium SUPŠ v Brně, FAMU v Praze

    Aktuální cena: 7.600 CZK (293 €)

  • Jan Saudek

    Manželství

    Položka č.: 453

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.077 €)

    fotografie, 2010, 38 x 30 cm, sign. PD Jan Saudek, rám, vše dole popsáno autorem, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.077 €)

  • Zdeněk Sýkora

    (1920-2011)

    Album Linie (Quintet, Trio Hiršal a One Line)

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 165.000 CZK (6.347 €)

    3x serigrafie, vše 1980, vše 70 x 70 cm, vše sign. vzadu ve výřezu Sýkora 1980, 3x rám, 2x č. 14/60 a č. 8/60, studium na Vysoké škole báňské v Příbrami, na VŠAPS ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, F. Kovárny, K. Lidického, M. Salcmanna a V. Denksteina na PedF UK v Praze, studium na PřF tamtéž, zaklá…

    Aktuální cena: 165.000 CZK (6.347 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1882-1971)

    Černá kočka

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.347 €)

    suchá jehla, 1954, 12,8 x 9 cm, sign. PD Reynek, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.347 €)

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Noel, L´Illustration

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (424 €)

    původní litografická obálka časopisu, 1896-1897, chybí zadní část časopisu, významná osobnost evropské kultury konce 19. a začátku 20. století – období secese, v rakousku známé jako „Jugendstil“, proslul zejména plakáty pro herečku Sáru Bernhardtovou v Paříži, autorem monumentální „Slovanské epopeje…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (424 €)

  • Jaroslav Schaller

    Topographie des Konigreichs Bohmen (Leitmeritzer Kreis)

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (70 €)

    starý tisk, německy, frakturou, místopisný popis Litoměřického kraje, vydal Schoenfeldschen Handlug Praha a Vídeň 1777, 308 s., kartonová vazba , Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.800 CZK (70 €)

  • Václav Koranda

    (1862-1943)

    Pamětní spis české litografie

    Položka č.: 21

    bibliofilie s 18 litografiemi, 1899, 35,5 x 28 cm, vše značeno na kameni (různí autoři), uspořádali a vydali zástupci pražských sdružení litografických, redakci vedl V. Koranda, tiskem C. a K. dvorní knihtiskárny A. Haase, Praha 1899, 121 stran, kniha obsahuje popis stoletého vývoje litografických t…

    Aktuální cena: 900 CZK (35 €)

  • Karl Ignaz Tham

    (1763-1816)

    Neues ausführliches und vollständiges deutsch-böhmisches nazionallexikon oder würterbuch I.+II.

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (154 €)

    kniha, předmluva I.C. Adelung, německy, vyd. Kosten der Neureitterischen Buchhandlung, Prag, 1799, polokžené vazby, 576+729s., desky výrazně odřené, listy ušpiněné, druhý díl: desky poškrábané, odřené, na hřbetu natržené, uvolněná předsádka a první tři listy , Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 4.000 CZK (154 €)

  • Josef Langl

    (1843-1916)

    Heinrich und Hilde (Eine Idylle)

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    kniha, text, ilustrace a 4 heliogravury J. Langl, pův. zdobená vazba, vyd. Verlag von Ed. Hölzel, Wien, 1898, clpl. vazba, 69s., zlatá ořízka, výborný stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jan Amos Komenský

    (1592-1670)

    Orbis Pictus. Die Welt in Bildern. Swět w obrazých. Swiat w obrazach. Le Monde en Tableaux.

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (147 €)

    kniha, šestijazyčné vydání nejslavnějšího díla J.A. Komenského, četná čb. vyobrazení v textu s číslicemi odkazujícími ke konkrétním částem textu, vyd. Jan Host. Pospjšil, Hradec Králové, 1833, brož, 454s., značně prohnutý a naprasklý hřbet, ohnuté růžky, několik, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 3.800 CZK (147 €)

  • Michael Denis

    Die Gedichte Ossians eines alten Celtischen Dichters, aus dem Englischen übersetzt

    Položka č.: 17

    kniha, mědirytina ve frontispisu L. Alsner, vyd. Johann Thomas Edlen, Vídeň, 1768, celokožená vazba s ražbou na hřbetu, na tit. listě razítka a vpisky, list s rytinou částečně uvolněný, flíčky na listech, vazba odřená, na hřbetu natržená, Provenience: Antikvariát Ostrovní

  • Henry Algernon Percy

    The Regulations and Establishment of the Household

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 800 CZK (31 €)

    kniha, reprint vydání z roku 1770, vyd. A. Brown & Sons, Ltd., Londýn, 1905, clpl. vazba, desky trochu ušpiněné, hřbet odřený, listy po krajích trochu pomačkané, dobrý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (31 €)

  • Sigmund Betulius (von Birken)

    (1626-1681)

    Die Fried-erfreute Teutonie: Eine Geschichtschrifft von dem teutschen Friedensvergleich, was bey Abhandlung dessen in des H. Röm. Reich Stadt Nürnberg

    Položka č.: 15

    kniha, historický epos německého básníka Sigismunda von Birken (1626-1681) pocházejícího ze Skalné u Chebu na oslavu vlasti Teutonie, mědirytina na patitulu, ilustrováno dřevoryty, vydalo In Verlegung Ieremia¨ Du¨mlers, Nürnberg, 1652, nepůvodní brož, 148s., stav velmi dobrý, skvrny na papíře, původ…

  • Mdme Marie Sévigné (Rabutin-Chantal de)

    (1626-1696)

    Dopisy

    Položka č.: 14

    kniha, frontispice a 4 ocelorytiny Massot, vydal Chez le Fuel, Paříž, cca 1818, karton, zlatá ořízka, 108s., politá, zvlněné listy, , Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Ch. B. Schubert

    Naturgeschichte der Vögel für Schule und Haus

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (74 €)

    kniha, 32,5 x 22 cm, 30 x dvojstránková zinkografie, s předmluvou Prof. Dr. Schuberta, vydal J. J. Schreiber, K. München, poloplátěná vazba, 22s. + ilustrace, zažloutlý, při okrajích poškozený papír, uvolněná vazba, obálka ohmataná a zašpiněná, hřbet v jednom místě natržen ,

    Aktuální cena: 1.900 CZK (74 €)

  • Atlas Migeon - Géographie Universelle

    Položka č.: 12

    kniha, 36 x 27 cm, 41 map, éditeur J. Migeon, dressé par Desbuisson et A.T. Chartier, 1881, nestránkováno, kožená vazba se zlatým reliéfem, obálka ohmataná, vazba poškozená, výborný stav map, , žák prof. J. Baucha na VŠUP v Praze, studium na PedF UK, žák prof. F. Tröstra na DAMU, člen UB 12, SVU Mán…

  • Sebastian Le Clerk

    (1637-1714)

    Abhandlung von der Theoretischen und Practischen Geometrie zum Gebrauche der Künstler, Werk- und Baumeister

    Položka č.: 11

    kniha, 45 mědirytinových příloh, frontispis mědirytem, vlysy, viněty, vyobrazení v textu, fraktura, německý text, vydal Johann Georg Hertel, Ausburg 1756, XXXVIII, 272, 18str., kartonová vazba, stav velmi dobrý,

  • Gustav Doré

    (1832-1883)

    Die Heilige Schrift I + II. (Alten und Neuen Testaments)

    Položka č.: 10

    kniha, 42,8 x 31 cm, 230 čb. vyobrazení G. Doré, vyd. Eduard Hallberger, Stuttgart, přel. D. Martin Luther, celokožená převazba, 780 + 344s., poškozené hřbety a odřené růžky desek, flíčky na listech,

  • Sieur de Royaumont

    Biblisches Geschicht Spiegel Altes und Neuen Testaments

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (385 €)

    bibliofilie, 1732, 17 x 11,5 x 6 cm, Catholischer Geschicht Spiegel das ist: historischerAuszug aller Begebenheiten Altes u. Neuen Testaments, Sulzbach 1732, celokožená vazba, zdobeno četnými mědirytinami, 942 stran, Provenience: Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 10.000 CZK (385 €)