• Josef Liesler

    Vítězslav Nezval - Sloky o Praze

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:48

    bibliofilie, 43 x 31 cm, pův. litografie J. Lieslera, vyd. ČSVU, Praha, 1956, volné listy v ob., 28s., obálka mírně ušpiněná, razítko redakce Obrany lidu v tiráži, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Cyril Bouda

    Legenda o svatém Václavu

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:49

    bibliofilie, 21,5 x 15 cm, 3x sign. mědiryt Cyril Bouda, podpis autora s věnováním V. Žilkovi, vyd. Lyra Pragensis, 1. sv. bibliofilské edice Polyhymnia, Praha, 1971, ex. 489/1000, ruční papír, brož, 16s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělec…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Clara Istlerová

    Edouard Jaguer - Dějiště stávky

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:50

    bibliofilie, 30,5 x 22 cm, 4x orig. dřevoryt Clara Istlerová, 58. sv. edice Speciály F. Muziky na Umprum, Praha, 1968, studijní práce autorky, ex. 22/35, clpl. vazba, 32s. , kartonové pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. F. Muziky na VŠUP v Praze, postgraduální studium na Ce…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Vladimír Komárek

    Jaroslav Seifert - U malíře Vladimíra Komárka

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:51

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Dobrodružství na Sahaře

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:52

    bibliofilie, 20 x 26 cm, soubor kreseb V.H. Brunnera, vyd. Kamil Resler, Praha, 1928, ex. 56/60, brož bez ob. nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, člen ARTĚL, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Richard Janthur

    (1883-1956)

    Der Goldene Esel des Apulejus

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:53

    kniha, 26 x 19,5 cm, 12x sign. lept R. Janthur, vyd. Franz Schneider, Berlin, 1924, ex. 162/200, podpis v tiráži, plpl. vazba, 87s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1882-1959)

    Jan Rokyta - Zimní pohádka

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:54

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Karel Svolinský

    Legenda o Svaté Kateřině

    Položka č.: 56

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:55

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Max Švabinský

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:56

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    A. Macek - Dvě povídky

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:57

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Walter Klemm

    (1883-1957)

    Der Ackermann aus Böhmen

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:58

    bibliofilie, 29 x 20,5 cm, 2x sign. dřevoryt Walter Klemm, text A. Bernt, úprava Otto Kletzl, vyd. Druckerei Gebrüder Stiepel, Reichenberg, 1925, ex. 178/200, pův. clpl. vazba, 91s, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Oskar Laske

    (1874-1951)

    Laske

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:59

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Jan Konůpek

    Mabinogi: Keltské pověsti

    Položka č.: 61

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:00

  • Josef Liesler

    Ty má mondscheinsonato

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:01

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Ota Janeček

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:02

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Lothar Schreyer

    (1886-1966)

    Dichtungen

    Položka č.: 64

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:03

  • Max Švabinský

    Malíř Max Švabinský

    Položka č.: 65

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:04

    bibliofilie, 30 x 21 cm, 9x orig. litografie M. Švabinský, vyd. ELK, Praha, lit. přiložené k pův. vydání obsahující jen jeden grafický list, volné listy v obálce, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

  • Max Švabinský

    Ludvík Páleníček - Švabinský a hudba

    Položka č.: 66

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:05

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jan Zrzavý

    Jar. Bednář: Hvězdná tuláctví

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:06

    kniha, čtyři kresby J. Zrzavý, návrh vazby E. Frinta, podpis básníka proti titulu, vydala Družstevní práce, Praha 1930, 64s., polokož. vazba, holand. papír van Gelder, ex. 169/400, ed. krásných tisků Slunovrat sv.7, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířs…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Arnošt Hrabal

    (1886-1969)

    Jar. Durych: Ballady

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:07

    bibliofilie, podpis na předsádce, 4 dřevoryty celostr. a 1 v titulu A. Hrabal, vytiskl Kryl a Scotti, vydal Rozmach, Praha 1925, 500 čísl. tisků, tento nečísl., imitace japonnu, karton. vazba s ob., 67s., zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarný…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Cyril Bouda

    Viktor Dyk: Giuseppe Moro

    Položka č.: 69

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:08

    bibliofilie, 3x lept, úprava, návrh vazby a podpis v tiráži C. Bouda, podpis v tiráži V. Dyk, lepty tisk K. Sommer, vazba A. Tvrdý, vydal Fr. Topič, Praha 1930, ex. 202/561, ruční papír Holland, pergamen. vazba se zlacenou reliéfní ražbou na desce, velmi dobrý stav, horní hřbet nepatrně opotřebený, …

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Cyril Bouda

    J. Rašín: O knihách a lidech

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:09

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu a úprava C. Bouda, podpis autora na patitulu, přednášku autor proslovil z funce předsedy Spolku českých bibliofilů na jeho členské schůzi 8.1.1929,  tisk Kryl a scotti, vazba A. Tvrdý, vydal Jar. Rašín vlastním nákladem, Praha 1929, ruční papír chamois antik, pol…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    Vítězslav Nezval: Ulice Git-le-Coeur

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:10

    kniha, kresba na obálce, fotografie a úprava J. Štyrský, další fotografie V. Nezval, J. Honzl, repro obrazu S. Dalí, vazba Fr. Muzika, vydal Fr. Borový, Praha 1936, orig. brož., 120s., obálka drobná poškození při krajích, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jindřich Vlček

    (1885-1968)

    Hradec Králové a okolí

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:11

    bibliofilie, 18x litografie J. Vlček, 17 vyobrazení pamětihodností Hradce Králové na samostatných přílohách + titul, secesní úprava, text Fr. Tichý, tisk grafik lithografická dílna Holeček&Moučka v Hradci Král., nákladem M. Leoniera a J. Vlčka, Hradec králové 1912, volné listy v deskách se šňůrkami,…

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Vratislav Hofman

    (1884-1964)

    Šest podob naší historie

    Položka č.: 73

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:12

    bibliofilie, 6x linoryt na samostatných přílohách, značeno v deskách VH, viněta v titulu, vydal Čin na den legií Československé obce legionářské v neděli 4. září 1921  Praha, tisk melantrich, volné listy v původ. deskách, velmi dobrý stav, skvrna na deskách, Antikvariát Ostrovní

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích V.

    Položka č.: 74

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:13

    bibliofilie, sign. litografie, suchá jehla, reprodukce a seznam graf. díla V. Strettiho, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1942, napsal Arthur Novák, úprava M. Kaláb, ex. 10/280, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Lišky,…

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.

    Položka č.: 75

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:14

    bibliofilie, sign. dřevoryt, rytina, lept, reprodukce a seznam graf. díla A. Naumana, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1941, úprava M. Kaláb, ex. 150/270, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a F. Ženíška na A…

  • František Krčma

    (1885-1950)

    Vzpomínky na Karla Hynka Máchu

    Položka č.: 76

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:15

    kniha, výzdoba C. Bouda, 34. sv. knihovny Hyperion, tisk Kryl a Scotti, vydala Erna Janská, Praha 1928, 700ex., 174 s., celokož. vazba s zažbou a zlacením na hřbetu, zlac. ořízka, vazba na hřbetu ošoupaná, místy podtrháno tužkou, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Prokop Toman

    (1872-1955)

    Nový slovník Československých výtvarných umělců

    Položka č.: 77

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:16

    knih, sign. litografie (portrét Jos. Mánesa) M. Švabinský, vydal nakladatel Rudolf Ryšavý, Praha 1936, 792 s., polokožená vazba, vynikající stav, Antikvariát Ostrovní

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jan Amos Komenský: Listové do nebe

    Položka č.: 78

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 16:17

    kniha, vazba a ilustrace F. Bílek, úprava a poznámky J.V. Klíma, vytiskli Kryl a Scotti, vydal K. Reichl, Praha 1930, 128 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Colarossi v Paříži, člen SČUG Hollar…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)