Zdeněk Burian

(1905-1981)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Nšoči a Old Shatterhand

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 12. 2019 19:13

    kvaš, papír, 25,5 x 21 cm, sign. PD Z. Burian, rám, výtvarné dílo Zdeňka Buriana zaujímá významné místo na poli obrazové ilustrace dobrodružné literatury. Burian přinesl zcela neortodoxní koncepci do podoby knižních ilustrací vědecko-fantastických a populárně naučných literárních žánrů. Svým pojetím…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.000 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Torry Gredsted - Hura - Kura Zelený náramek

    Položka č.: 658

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 11. 2019 15:00

    kniha, 18 x 12 cm, il. Z. Burian, vyd. J. Toužimský, Praha, 1933, edice S puškou a lasem, pův. clpl. nakl. vazba, 216s., kniha restaurována, list s obsahem uvolněn, lehce zkosený hřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarní…

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    D. G. Mukerdží - Za Kárím v indické džungli

    Položka č.: 657

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    kniha, 24 x 17,5 cm, il. obálka Z. Burian, vyd. J. R. Vilímek, Praha, 1948, pův. brož s pův. obálkou, 112s., kniha restaurována, ob. mírně ušpiněna, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    K. T. Gredsted - Syn prérie

    Položka č.: 653

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    kniha, 18 x 12 cm, il. Z. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1935, pův. plpl. vazba, 230s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Howard Pease - Loď v džungli

    Položka č.: 652

    kniha, 20,5 x 14 cm, il. Z. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1941, pův. plpl. vazba, 265s., zkosený hřbet, mírně zašpiněná vazba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    K. T. Gredsted - Zpívající šíp

    Položka č.: 651

    kniha, 18 x 12 cm, il. Z. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1935, pův. clpl. vazba, 236s., restaurováno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    John Retcliffe - V zemi půlměsíce

    Položka č.: 648

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    kniha, 20 x 13 cm, il. Z. Burian, vyd.Toužimský a Moravec, Praha, 1934, druhý díl trilogie Kříž a půlměsíc, pův. clpl. vazba, 392s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J. Altsheler - Za zlatem do země Siouxů

    Položka č.: 660

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, 18 x 12 cm, il. Z. Burian, vyd. J. Toužimský, Praha, 1933, edice S puškou a lasem, pův. clpl. nakl. vazba, 382s., restaurováno, zkosený hřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Neandrtálci opalují hroty dřevěných kopí

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 94.000 CZK (3.760 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 05. 2019 19:12

    kvaš, papír, 13 x 21 cm, monogr. PD ZB, rám, Burianovy rekonstrukce jako jedny z mála vykazují poetický náboj, jehož účinek posiluje i barvená paleta obrazů, která jim dodává na přitažlivosti. Na první pohled zaujmou čisté, jasné tóny s dějem odehrávajícím se v prozářeném denním světle. Ilustrace př…

    Aktuální cena: 94.000 CZK (3.760 €)

    Odhadní cena: 120 000 - 140 000 Kč CZK

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Báje a pohádky

    Položka č.: 795

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 8 barevných příloh a kresba v titulu Zd. Burian, vyd. Jan Kobes, Praha - Plzeň, 1933, původní pl. vazba, 171s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    K. May: Vánoce

    Položka č.: 789

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    kniha, il. Zd. Burian, V. Černý a C. Bergen, vyd. Toužimský & Moravec, Praha, 1934, pův. clpl. zdobená vazba, 414s., lehce zkosený hřbet, jinak velmi dobrý, krásný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Syn lovce medvědů

    Položka č.: 782

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1940, pův. clpl. vazba, 314s., mírně rozvolněná vazba, flíčky na listech, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    K. May: Poklad ve Stříbrném jezeře

    Položka č.: 781

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1944, pův. plpl. vazba, 447s., naražené růžky a odřené okraje desek, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    A. Assolant: Hrdinný kapitán Korkorán

    Položka č.: 780

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, ob. a 10 celostr. čb. kvašů na žlutém podtisku Z. Burian, 5. vydání, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1935, orig. brož., 254s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 3.600 CZK (144 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    K. May: Odkaz posledního Inky

    Položka č.: 778

    kniha, il. Z. Burian, vyd. Jan Toužimský, Praha, 1932, clpl. vazba, 476s., téměř výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    B. Němcová: Babička

    Položka č.: 372

    kniha, ilustrace Z. Burian, 18 bar. i čb. kvašů a 2 kresby v přílohách a 34 pérovek v textu, doslov A. Veselý, tisk textu, jednobar. a tříbar. hlubotisku tiskárna Politika, vyd. Pavlík, Praha 1940, celopl. nakladatelská vazba ce zlacením a ražbou na deskách, 175s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostr…

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Babička - Božena Němcová

    Položka č.: 360

    kniha, 1940, 27 x 21 cm, vydání novely Boženy Němcové s ilustracemi Zdeňka Buriana, obsahuje 20 celostránkových ilustrací provedených jednobarevným a tříbarevným hlubotiskem a 34 perovek Zdeňka Buriana, Vydal Václav Pavlík, Praha, poloplátěná vazba s papírovým přebalem, 175 stran, prohnutá vazba, ob…

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Z. Grey: Ocelový oř

    Položka č.: 667

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2018 15:00

    kniha, obálka Zd. Buriana volně přiložena, vyd. Karel Červenka, Praha, 1947, pův. plpl. vazba, 464s., obálka při okrajích lehce pomačkaná, na levém okraji 1cm přehnutá, flíčky na deskách a na ořízce, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdru…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    L. Motta: Plenitelé Polynesie

    Položka č.: 270

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    kniha, il. Zd. Burian a G. Amato, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1929, pův. clpl. vazba, 164s., intaktní stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J. Verne: Nový hrabě Monte Christo

    Položka č.: 260

    kniha, ilustrace (lakovky) Zd. Burian, typická vilímkovská vazba se zlacením a ražbou, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1941, V. vydání, pův. plpl. vazba, 355s., krásný, sběratelský stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J. Verne: Tajuplný ostrov

    Položka č.: 224

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    kniha, il. Zd. Burian (lakovky se žlutým podtónem), vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1939, 6. vydání, pův. clpl. vazba se zlacením na předních deskách, 475s., lehce ušpiněná zadní strana desek, jinak velmi dobrý, krásný a pevný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AV…

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Položka č.: 203

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Jan Toužimský, Praha, 1932, polokožená převazba, 424s., několik uvolněných listů, flíčky na listech, zkosený hřbet, mírně odřené okraje desek, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    K. May: V městě prorokově

    Položka č.: 197

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    kniha, čb. ilustrace Zd. Burian, vyd. Toužimský & Moravec, Praha, 1934, pův. clpl. vazba, 403s., mírně zkosený hřbet, jinak velmi pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Olduvajská rokle

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2018 15:00

    kvaš, papír, 16,5 x 16,5 cm, sign. PD Z. Burian, rám, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    K. May: Vinnetou 1.-3.

    Položka č.: 536

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 03. 2018 15:00

    kniha, ilustrace a obálky Zd. Burian, vyd. SNDK, Praha, 1966, 3x brož, 322+312+296s., výborný stav všech tří svazků, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    K. May: Černý mustang

    Položka č.: 535

    kniha, brožované vydání s ilustracemi Zd. Buriana, vyd. Jan Toužimský, Praha, 1933, 11x brož, obálka prvního dílu se zeleným podtónem, zbylé díly s obálkou v modrém podtónu, v každém díle jedna až dvě čb. ilustrace, poslední díl obs. závěrečné tři stránky textu románu, na dalších 28 stranách část pr…

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    E.St. Vráz: S lovci lebek na Borneu

    Položka č.: 531

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    kniha, obr. přílohy a il. v textu Zd. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1948, pův. plpl. vazba, 218s., okraje zadních desek lehce odřené, na okraji předních desek flíčky, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výt…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID4**6 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Z.V. Špinar: Paleontologie obratlovců

    Položka č.: 381

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    kniha, obrazové rekonstrukce Zd. Burian, vyd. Academia, Praha, 1984, clpl. vazba s ob., 860s., výborný, netknutý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

    Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Paleontologové na nalezišti Fayúm, Mapka nalezišť živočišných předchůdců člověka

    Položka č.: 330

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2018 15:00

    kvaš, papír, 14,8 x 11,5; 8,3 x 14,3 cm, sign. LD Z. Burian, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Paleontolog Dubois hledá krajinu pitekantropa

    Položka č.: 329

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    kvaš, papír, 12,5 x 13 cm, sign. PD ZB, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)