Josef Jíra

(1929-2005)

studium na odborné šperkařské škole v Turnově, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, člen Nové skupiny a skupiny M 57; malíř; od 1955 ilustruje, 1958 spoluzakládá tvůrčí skupinu M 57 (L. Karoušek, V. Karoušek, J. Novák, F. Peterka, R. Plachta, M. Preclík, J. Rada, J. Šerých, V. Tesař, M. Truksa); 1962 se v jeho obrazech objevil motiv tváře s nadsazeným detailem doširoka otevřeného oka; 1964 vznikl cyklus s motivem zabitých pstruhů, v šedesátých letech pak i cyklus Oči a cyklus Milenci; roku 1972 stál u zrodu Výtvarného léta Maloskalska a do konce osmdesátých let výrazně ovlivňoval jeho dramatugii; 1989 se připojil k iniciativě kulturních pracovníků za propuštění V. Havla a ostatních nespravedlivě vězněných; 1992 otevřel v původních prostorách Boučkova statku v Malé Skále galerii výtvarného umění, kde shromáždil sochy, obrazy a grafiku více než osmdesáti našich autorů 20. století; s P. Ulrychem vydal v nakladatelství Paseka Deníky malíře srdcem (1997), svérázný cestopis z let 1963 - 1997, kde vedle výtvarné zkratky zaujme i zkratka literární, expozice myšlenek, umocněných kresbou a koláží; zastoupen ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Ryba k večeři

    Položka č.: 561

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 10. 2019 17:23

    linoryt, 14,3 x 9,6 cm, sign. PD J. Jíra, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID1**7 Historie příhozu

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Kůň a já

    Položka č.: 560

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 10. 2019 17:22

    linoryt, 1979, 12,1 x 16 cm, sign. PD Josef Jíra 79, papírová pasparta, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Na bále

    Položka č.: 395

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 10. 2019 14:34

    pero, papír, 21 x 29,6 cm, sign. PD Jíra, uprostřed přeložený, při okrajích pokrčený papír, na papíře skvrny, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Smrtka

    Položka č.: 242

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 10. 2019 12:01

    kolorovaný lept, 1999, 20 x 13,2 cm, sign. PD J. Jíra 99, členská prémie S.V.U. Mánes 2000, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Stesk za domovem

    Položka č.: 913

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 09. 2019 15:59

    suchá jehla, 1992, 11,2 x 15,7 cm, sign. PD J. Jíra 92, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Poslední dražitel: ID5**0 Historie příhozu

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    S koníkem

    Položka č.: 912

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 09. 2019 15:55

    kombinovaná technika, suchá jehla, 1993, 10,5 x 7,1 cm, sign. PD J. Jíra 93, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 1.101 CZK (45 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Hodiny

    Položka č.: 909

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 09. 2019 15:52

    kombinovaná technika, suchá jehla, 1980, 9 x 5,6 cm, sign. PD J. Jíra 80, č. 50/55, na papíru u okraje grafiky jemné rýhy, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 1.001 CZK (41 €)

    Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Dám ti červenou růži

    Položka č.: 908

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 09. 2019 15:51

    kombinovaná technika, suchá jehla, 1989, 10,5 x 7,2 cm, sign. PD J. Jíra 89, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Bodláky

    Položka č.: 907

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 09. 2019 15:50

    kombinovyná technika, lept, 1984, 14 x 9,6 cm, sign. PD J. Jíra 84, papírová pasparta, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    S červeným mákem v ruce

    Položka č.: 737

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 09. 2019 13:00

    kombinovaná technika, suchá jehla, 1994, 13,5 x11,5 cm, sign. PD J. Jíra 94, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Karta

    Položka č.: 736

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 09. 2019 12:59

    kombinovaná technika, suchá jehla, 1990, 14,6 x 11 cm, sign. PD J. Jíra 90, vytisknuto na dvojlistu - Pamětní list pro účastníky zahájení výstavy knižních dedikací významných autorů z majetku členů Spolku českých bibliofilů, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. R…

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Ježíš na cestě

    Položka č.: 461

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 09. 2019 15:00

    lept, 1982, 34,2 x 29,7 cm, sign. PD Josef Jíra 83, papírová pasparta, č. 4/14, DU věnování: Milanovi Jankovskému moc přátelsky Josef 21, XII. 1982, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, čle…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Modlitba

    Položka č.: 460

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    suchá jehla, 1979, 29,2 x 24,5 cm, sign. PD J. Jíra 79, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 3.900 CZK (156 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Snímání z kříže

    Položka č.: 458

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    suchá jehla, 20,5 x 13 cm, sign. PD J. Jíra, vytisknuto na dvojlistu s básní: Rainer Maria Rilke, Sloky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Josef Jíra - souborná výstava

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 03. 2019 18:47

    katalog, 1990, 24 x 22 cm, podpis výtvarníka na titulní straně, vydala Unie výtvarných umělců k výstavě probíhající od září do října 1990 v galerii Mánes, sešit bez obálky, odřené okraje a rohy, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzaklada…

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    pražské a pařížské hospody

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 03. 2019 18:46

    katalog, 1986, 20 x 21 cm, podpis výtvarníka a titulní straně, vydl. Galerie hlavního města Prahy, výstava na Staroměstské radnici, sešit bez obálky, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, čl…

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Jíra

    Položka č.: 43

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 03. 2019 18:44

    katalog, 1996, 24 x 19 cm, podpis výtvarníka, malířské dílo J. Jíry v Galerii Art Praha, listopad - prosinec 1996, sešit bez obálky, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Křížová cesta Josefa Jíry

    Položka č.: 1315

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 11. 2018 04:16

    katalog, 14 reprodukcí na křídovém papíře v pův. obálce, vyd. SČUG, Praha, 2004, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Deníky malíře srdcem - Petr Ulrych

    Položka č.: 1218

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 11. 2018 02:39

    katalog, 1997, grafiky upravil Petr Vobořil, nakladatelství Paseka v Praze a Litomyšli, pevná vazba s obálkou, 257 stran, výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Obrazy, grafika, objekty, vitraje

    Položka č.: 1200

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 11. 2018 02:21

    katalog, podpis na tit. listě J. Jíra, vyd. Galerie Liberec, 1990, řada čb. vyobrazení, seznam vyst. prací, sešit, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Hospoda na Malé Skále

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 11. 2018 15:00

    olej, plátno, 1970, 50 x 60 cm, sign. PD. J. Jíra 1970, rám, nabízená položka z autorova sběratelsky ceněného období zachycuje malířův milovaný rodný kraj. V roce 1992 si Jíra splnil celoživotní sen a vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století. , žák prof.…

    Aktuální cena: 70.000 CZK (2.800 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Boulevard

    Položka č.: 583

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 09. 2018 23:09

    fix, akvarel, papír, 16,6 x 23,2 cm, sign. PD Jíra, uprostřed přeložený, při okrajích lehce poškozený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Poslední večeře

    Položka č.: 215

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 09. 2018 15:00

    kombinovaná technika, 1997, 10,5 x 22 cm, sign. PD J. Jíra 97, rám, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Harlekýnovy miliony

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2018 15:03

    lept, kvaš, 1980, 26,5 x 39,5 cm, sign. PD J. Jíra 80, rám, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, PD věnování: B. Hrabalovi v Nymburce, obraz vznikl na motivy Hrabalovy knihy Harlekýnovy miliony z roku 1961, poslední z tzv. Nymburské trilogie (Postřižiny a Krasosmutnění), kde se setkáváme s …

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Egyptský list III.

    Položka č.: 122

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2018 15:00

    monotyp, papír, 1992, 59 x 47,5 cm, sign. PD Josef Jíra 92, rám, č. 1/4, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Portrétista

    Položka č.: 319

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 04. 2018 15:00

    suchá jehla, 19,7 x 14 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Vjezd do Jeruzaléma

    Položka č.: 377

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2018 15:00

    litografie, kolorovaná, 14,5 x 10 cm, sign. PD J. Jíra, pasparta, vzadu věnování autora panu prof. Ervínovi Černému k jubileu. XII 93 Vše dobré Ti Ervíne přeje Josef Jíra, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Moje svatá trojice

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 3.400 CZK (136 €)

    kolorovaná litografie, 13,8 x 9,8 cm, sign. PD J. Jíra, pasparta, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 3.400 CZK (136 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Beránek

    Položka č.: 920

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 05. 2018 11:40

    litografie, 1981, 13,7 x 13 cm, sign. PD J. Jíra 81, pasparta, PF 1982, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 401 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID1**0 Historie příhozu

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Přípitek

    Položka č.: 236265

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 16:29

    suchá jehla s monotypem, 2000, 17,5 x 12,5 cm, sign. PD J. Jíra 2000, rám, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu