Hana Storchová

soukromé studium u L. Jiřincové, žákyně prof. M. Holého a V. Silovského na AVU v Praze, členka SČUG Hollar a pražské skupiny Grafis; grafička, ilustrátorka, malířka; věnuje se grafice, exlibris, plakátové a známkové tvorbě, dětským animovaným filmům, ale především vědeckým ilustracím; tematicky přírodě, ptákům, motýlům, květinám a stromům; spolupracovala se Státním pedagogickým nakladatelstvím, Státním zemědělským nakladatelstvím, Fortunou, Artií, Albatrosem, Mladou frontou (mj. encyklopedie Život a encyklopedie Člověk); ve volné tvorbě se věnuje grafice; v drobných rytinách přenáší základní přírodní motivy do geometricky stylizovaných křehkých znaků; zastoupena ve sbírkách NG, PNP a GHMP v Praze, Kabinetu Exlibris Chrudim, Oxford Gallery, Oxford ve Velké Británii a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Hana Storchová

    Petrolejka

    Položka č.: 226564

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 08. 2019 14:24

    akvatinta, lept, 1973, 32,8 x 30 cm, sign. PD H. Storchová 73, č. 8/30, při okrajích zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium u L. Jiřincové, žákyně prof. M. Holého a V. Silovského na AVU v Praze, členka SČUG Hollar a pražské skupiny Grafis

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Hana Storchová

    PF 1979

    Položka č.: 237397

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 08. 2019 19:18

    litografie, 8 x 9 cm, sign. PD H.. Storchová , Antikvariát Dlážděná, soukromé studium u L. Jiřincové, žákyně prof. M. Holého a V. Silovského na AVU v Praze, členka SČUG Hollar a pražské skupiny Grafis

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Hana Storchová

    Větnička s lišejníkem

    Položka č.: 226565

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 07. 2019 15:25

    lept, 21,3 x 14,5 cm, sign. PD H. Storchová, č. 11/100, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium u L. Jiřincové, žákyně prof. M. Holého a V. Silovského na AVU v Praze, členka SČUG Hollar a pražské skupiny Grafis

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)