Josef Vaic

(1884-1961)

studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži; malíř, grafik; zpočátku se věnoval malbě a kresbě, především Prahy; později se zaměřil na grafiku, téměř výlučně na lept; u nás graficky zachytil pražská zákoutí a pražskou architekturu (Praha. Deset leptů, 1927); město Plzeň zobrazil v cyklu velkých akvatint Stará Plzeň; album 8 slovenských motivů vyšlo v roce 1927; v roce 1943 obeslal výstavu Česká kresba v Praze (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

SEZNAM AUTORŮ

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Chrám sv. Mikuláše

    Položka č.: 241459

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 02. 2020 17:29

    olej, karton, 90 x 70 cm, sign. PD Vaic, rám, rám mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

    Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Praha

    Položka č.: 242171

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 18:32

    měkký kryt, 30,5 x 17,8 cm, sign. PD Josef Vaic 1927, rám, na papíře vodní skvrna, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Pohled z Karlova mostu

    Položka č.: 242173

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2020 18:31

    lept akvatinta, 30,5 x 25,3 cm, sign. PD Josef Vaic , rám, autoraký tisk, mírně zažloutlý papír, ve střední části poškozeno, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Krkonoše

    Položka č.: 235361

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 01. 2020 19:42

    lept, 29,5 x 25 cm, sign. PD Josef Vaic, papír zažloutlý, na levém okraji ušpiněn a lehce pokrčen, nahoře natržený, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Břízy u potoka

    Položka č.: 212669

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 31. 12. 2019 17:03

    akvatinta, 32,5 x 21 cm, sign. PD Josef Vaic, rám, autorský tisk, zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Pohled na Chrám sv. Mikuláše

    Položka č.: 239746

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 12. 2019 12:19

    měkký kryt, 29,5 x 24,5 cm, sign. PD Josef Vaic, rám, mírně zvlněný papír, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Pražský hrad

    Položka č.: 237905

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 09. 2019 21:46

    akvatinta, 23 x 30,5 cm, sign. PD Josef Vaic, rám , mírně zažloutlý papír, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID2**2 Historie příhozu

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Lomnický a Kežmarský štít

    Položka č.: 230801

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2019 18:40

    akvatinta, měkký kryt, 34 x 27 cm, sign. PD Josef Vaic, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: ID5**3 Historie příhozu

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Krkonoše - Špindl

    Položka č.: 230800

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2019 18:36

    akvatinta, měkký kryt, 26 x 30,7 cm, sign. PD Josef Vaic, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Náměstí

    Položka č.: 230799

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 02. 2019 18:35

    akvatinta, měkký kryt, 38 x 27,5 cm, sign. PD Josef Vaic, autorský tisk, při horním okraji mimo tisk natržený papír, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

Facebook