-
Antonín Morávek
(1896-1959)
Chrudim (12 původních dřevorytů)
No.: 533Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obs. 12 listů s dřevoryty a podpis za titulem A. Morávka, vyd. jako soukromý tisk autora, Chrudim, 1922, celkem 100 výtisků, volné listy v pův. ob., tit. list a okraje některých listů s drobnými flíčkami, přehyby ob. trochu poškozené, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Fráňa Šrámek
(1877-1952)
Křižovatky (Spisy III.)
No.: 532Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vyd. Fr. Borový, Praha, 1929, ex. 12?/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 261s., velmi pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bedřich Housa
(1926-2020)
Johann Sebastian Bach
No.: 531Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 6x sign. ocelorytina (inspirované biografií A. Schweitzera) Bedřich Housa, vyd. Supraphon, Praha, 1988, ex. 119/200 na ručním papíře z Velkých Losin, ed. Lyra Pragensis, pozn. napsal V. Holzknecht, volné listy v pův. koženkovém pouzdře, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vratislav Hugo Brunner
(1886-1928)
Jules Barbey d´Aurevilly: Stará milenka
No.: 530Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, úprava a vazba V.H. Brunner, vyd. Družstvo přátel Studia, Praha, 1924, ex. 20, pův. zdob. clkžn. vazba se zlacením, 364s., vybledlý hřbet, odřené okraje desek, celkově výrazněji zažloutlá, částečně rozvolněná přední předsádka, jinak ale dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of p…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Richard Marynčák
Sfinga, již nazýváme světem
No.: 529Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, jako soukromý tisk vyd. Richard Marynčák, Praha, 2010, ex. 24/25, pův. brož s ob. v ochranném pouzdře, 75s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Richard Marynčák
Vyprávění o životě a tvorbě malíře Miroslava Štolfy
No.: 528Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, jako soukromý tisk vyd. Richard Marynčák, Praha, 2015, ex. 16/25, pův. brož s ob. v ochranném pouzdře, 75s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Fráňa Šrámek
(1877-1952)
Tělo (Spisy IV.)
No.: 527Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vyd. Fr. Borový, Praha, 1927, ex. 106/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 390s., zažloutlé listy, lehce vybledlý hřbet, jinak velmi pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Fráňa Šrámek
(1877-1952)
Stříbrný vítr (Spisy I.)
No.: 526Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. F. Šrámka na patitulu, vyd. Fr. Borový, Praha, 1926, ex. 3/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 305s., lehce odřené okraje desek, hřbet odřený a vybledlý, listy zažloutlé, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Sergej Konstantinovič Makovskij
(1878-1962)
Lidové umění Podkarpatské Rusi
No.: 525Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, velmi vzácně se objevující publikace o tkalcovství, řezbářství, keramice a dalších uměleckých řemeslech na Podkarpatské Rusi, vyd. Plamja, Praha, 1925, rusky, nečísl. exemplář (celkem 300 kusů, vyšlo několik jazykových mutací), obs. 110 čb. a bar. velmi kvalitních vyobrazení, pův. brož s pův.…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Minka
(1961)
Vladimír Holan: Zuzana v lázni
No.: 524Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2x sign. lept (kombin. s akvatintou?) P. Minka, vyd. K. Žižkovský a E. Hlaváčová, Podbořany, 2022, ex. 71/80 na papíru Excudit, volné listy v pův. ob., 26s., výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Josef Mánes
(1820-1871)
Zemi milované... (Mánesův odkaz národu)
No.: 523Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, pěkná pův. kožená vazba, vyd. Orbis, Praha, 1939, usp. Fr. Kovárna, bohatá obr. příloha, desky lehce ušpiněné a mírně zažloutlé, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miloslav Moucha
(1942)
Miloslav Topinka: Rozvírání prázdna
No.: 522Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. s věn. na tit. listě M. Topinka, čb. il. M. Moucha, vyd. Papírenská manufaktura Velké Losiny, 2016, ex. A.T., pův. lamin. vazba, 62s., lehce ohmatané desky, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
-
Neurčený autor
Franz Fekkette, Radomil Uhlíř: Lstivá Stéla
No.: 521Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, námět a fotografie F. Fekkette, text R. Uhlíř, vyd. nákladem vlastním, 2014, brož, nestr., ob. odlepena od bloku listů, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Hrdinové a věřící 1914-1918
No.: 520Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vstupní kresba J. Konůpek, vyd. Alois Dyk, Praha, 1928, ex. 214/1000, upr. K. Dyrynk, pův. brož v ob., 107s., opotřebené okraje ob., jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Suchánek
(1933-2021)
Theatrum Humanum
No.: 519Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 10 sign. litografie V. Suchánek, vyšlo v edici Mare Liberum, Leiden (Holland), 1984, ex. E.A., náklad 100 číslovaných exemplářů, verše Karel Sýs, volné listy v pův. ob. s plátěnými deskami, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. C. Bouda, M. Salcman, K. Lidic…
Current price: 3.100 CZK (130 €)
Last auctioneer: ID2**9 History of bids
-
Miroslav Houra
(1933-2006)
Hledání otců
No.: 518Auction price: 250 CZK (11 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, pro radost sobě, pro potěšení kamarádů v roce nchýleného jubilea s použtím několika stránek z francouzského deníku vyd. autor, ex. 40/400, nedat., volné listy v pův. ob., trochu ušpiněno, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Academy of Arts, Architecture and…
Current price: 250 CZK (11 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Herčík
(1922-1999)
V. Holzknecht: Chopin v obrozenecké Praze roku 1829
No.: 517Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x sign. ocelorytina a pod. s věn. na předsádce J. Herčík, vyd. Supraphon, Praha, 1979, jako pamětní tisk k 150. výročí pobytu F. Chopina v Čechách, ex. aut. tisk, pův. brož, 26s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of V. Pukl at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
P. A. T. B. von Hohenheim Paracelsus
(1492-1541)
Filosofie okultní
No.: 516Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, první české vydání díla De occulta philosophia Theophrasti Paracelsi, vyd. Universalia, společnost čsl. hermetiků, Praha, 1932, ex. 20/500, ed. Logos, přel. J. Novák dle ženevského vyd. z r. 1658, pův. brož, 60s., otřepené okraje, trochu pomačkaná a lehce ušpiněná obálka, jinak dobrý stav, Aa…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Drtikol
(1883-1961)
Deníky a dopisy z let 1914-1918 věnované Elišce Janské
No.: 515Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ex. 46/100 s fotografií F. Drtikola s motivem ukřižované ženy z roku 1914, kterou vytisklo Trico speciální technikou Offlith, vyd. Svět, Praha, 2001, celkem 1000 výtisků, pův. clpl. vazba s ob. a ochranným karton. pouzdrem, 174s., výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Educat…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Bílek
(1872-1941)
Jan Amos Komenský: Kšaft umírající matky Jednoty Bratrské
No.: 514Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty a vazba Fr. Bílek, vyd. Karel Reichl, Praha, 1927, tisk Kryl a Scotti v Novém Jičíně, vázal Ant. Tvrdý, pův. clkžn. vazba, 83s., lehce vybledlý hřbet, drobně odřené okraje, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Michael Florian
(1911-1984)
Robert Louis Stevenson: Putování s oslicí do hor
No.: 513Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty vyzd. M. Florian, vyd. Jan V. Pojer, Brno, 1948, ex. 385/400 na dílovém antiku (celk. 1000 výtisků), ed. Atlantis, upr. Fr. Balcar, volné archy v ob., 180s., flíčky na hřbetu obálky, lehce zažloutlý papír, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Arthur Kunhert: Paganini
No.: 512Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, upr. Toyen, vyd. R. Škeřík, Praha, 1931, ex. 33/40 na holandském papíře Van Gelder (celkem 440 výtisků), ed. Symposion, sv. 57, pův. nakl. clkžn. vazba se zlacením, 253s., místy odřené desky, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
G.K. Chesterton: Klub podivných živností
No.: 511Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vyd. L. Kuncíř, Praha, 1928, ex. 6/10 na ručním papíře Van Gelder, plkžn. převazba, pův. ob. vevázána vzadu, 148s., drobně odřené desky, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the constituent member of Devetsil, ex-commisary of UNESCO
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Špála
(1885-1946)
Almanach na rok 1914
No.: 510Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4 kresby V. Špála, vyd. J. Čapek, K. Čapek, O. Fischer, S. Hanuš, V. Hofman, J. Kodíček, S.K. Neumann, A. Novák, V. Špála, V. Štěpán, O. Theer a Jan z Wojkowicz, nákladem tiskového družstva Přehled, Praha, 1913, upr. V.H. Brunner, pův. brož, 80s., rozvolněná vazba, úbytky papíru na hřbe…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Anderle
(1936)
Václav Havel: Slovo o slově / Jiří Anderle: Appassionata humana (cyklus osmdesáti kreseb)
No.: 509Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, velmi kvalitní reprodukce osmdesáti kreseb J. Anderleho, vyd. Pravis Verlag, Osnabrück, 1991, doslov J. Mašín a E. Kriseová, pův. clpl. vazba (s kresbami výtvarníka), velmi dobrý, pěkný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Archite…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Signatur 23
No.: 508Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, pův. sign. grafický list vložený v ob. J. Kolář (20x14,5 cm), vyd. Theo Rommerskirchen, 1995, ex. Autorský výtisk 33/50 (vyšlo číslovaných 990 výtisků), pův. brož s ob. a průhledným plastovým pouzdrem, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the founder of Skupina 42, member of The…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Pravoslav Kneidl
(1927-2003)
Řád Strahovské knihovny 1672
No.: 507Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile k 300. výročí vzniku teologického sálu Strahovské knihovny, vyd. PNP, Praha, 1971, karton. desky s ornamentem, doprovodný text P. Kneidl, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Jindřich Teuchner: Hudba vrcholného léta
No.: 506Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x rytina (první sign.) V. Mašek a 1x světlotisk a podp. v tiráži J. Teuchner, vyd. Vácav Lácha, Praha, 1935, ex. 60/195 na ručním papíře Hahnemühle, upr. K. Dyrynk, pův brož, 58s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in P…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Konstantin Paustovskij: Noční dostavník
No.: 505Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 5x sign. litografie a podp. s v tiráži C. Bouda, vyd. Mladá fronta, Praha, 1977, ed. Blíženci, ex. 8/300 s podp. Z. Psůtkové (překl.) a J. Svobody (red.), ruční papír, volné listy v pův. ob., 37s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, …
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Kaiser
(1919-2007)
Comtesse Anna de Noailles: Het zal lang licht vanavond zijn
No.: 504Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1x sign. bar. litografie a připsané věnování s podpisem J. Kaiser, vyd. Arethusa Pers Herber Blokland, Baarn (Nizozemsko),1982, ex. 17, pův. brož v ob., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. A. Strnadel, member of The Hollar Association of Czech Graphic Arti…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED