On-line auction

.

  • Josef Jambor

    (1887-1964)

    Lovecké zátiší

    No.: 241977

    Auction price: 39.000 CZK (1.560 €)

    Planned termination: 20. 01. 2020 18:34

    olej, plátno, 1921?, 55 x 72 cm, sign. LD Jambor 1921?, rám, the disciple of prof. Loukota, M. Svabinsky

    Current price: 39.000 CZK (1.560 €)

  • Ludvík Kuba?

    (1863-1956)

    Na Balkáně

    No.: 241978

    Auction price: 25.000 CZK (1.000 €)

    Planned termination: 20. 01. 2020 18:35

    olej, karton, 27 x 33 cm, sign. PD Kuba, rám, rám poškozen ,

    Current price: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Ewa Nemoudry

    Oslava

    No.: 241979

    Auction price: 35.000 CZK (1.400 €)

    Planned termination: 20. 01. 2020 18:36

    kombinovaná technika, akryl, plátno, 2016, 100 x 80 cm, sign. PD E. Nemoudry 16, studied Architecture at The University in Warsaw and Applied Architecture at the atelier of prof. J. Svoboda at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Zdeněk Daněk

    Do lesa jde tma II

    No.: 241980

    Auction price: 21.000 CZK (840 €)

    Planned termination: 20. 01. 2020 18:37

    akryl, papír, 2015, 40,3 x 57,9 cm

    Current price: 21.000 CZK (840 €)

  • Rudolf Janák

    (1985)

    Niečo medzi nebom a zemou 01-04-14

    No.: 241981

    Auction price: 22.000 CZK (880 €)

    Planned termination: 20. 01. 2020 18:38

    akryl, plátno, 2014, 50 x 60 cm, sign. LD Janák 14

    Current price: 22.000 CZK (880 €)

  • Jaroslav Válek

    Fantaskní krajina

    No.: 241983

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:00

    reliéf, nerez, ocel, 2018, 50 x 55 cm, the member of The Association of Art Smiths ABANA in the USA

  • Jasan Zoubek

    Objekt č. 3

    No.: 241984

    Auction price: 36.000 CZK (1.440 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:01

    bronz, 34 x 34 x 13 cm

    Current price: 36.000 CZK (1.440 €)

  • Jasan Zoubek

    Objekt č. 4

    No.: 241985

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:02

    bronz, 1981, 34 x 34 x 13 cm, sign. J. Z. 81

  • Josef Jambor

    (1887-1964)

    Pohled do kraje

    No.: 241986

    Auction price: 27.000 CZK (1.080 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:03

    olej, plátno, 1942, 88 x 123 cm, sign. lD Jambor 1942, rám, restaurováno, na rámu drobné oděrky, , the disciple of prof. Loukota, M. Svabinsky

    Current price: 27.000 CZK (1.080 €)

  • Václav Radimský

    (1867-1946)

    Řeka v krajině

    No.: 241987

    Auction price: 290.000 CZK (11.600 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:04

    olej, karton, 70 x 100 cm, sign. LD Radimský

    Current price: 290.000 CZK (11.600 €)

  • Augustin Satra

    (1877-1909)

    Detva

    No.: 241988

    Auction price: 22.500 CZK (900 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:05

    akvarel, tuš, papír, 45 x 37,5 cm, sign. LD Aug. Satra 1905, rám, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 22.500 CZK (900 €)

  • František Jiroudek

    (1914-1991)

    No.: 241989

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:06

    olej, plátno, 90 x 60 cm, sign. PD Jiroudek, rám, the disciple of prof. W. Nowak at The Academy of Fine Arts in Prague, member of the group Sedm v rijnu and The Manes Association of Fine Artists

  • Jiří Načeradský

    No.: 241990

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:07

    olej, plátno, 2013, 46 x 55 cm, sign. PD Načeradský, the disciple of prof. V. Rada, member of Volne sdruzeni 12/15

  • Jiří Načeradský

    Kudlanka

    No.: 241991

    Auction price: 58.000 CZK (2.320 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:08

    olej, plátno, 2012, 89 x 116 cm, sign. PD Načeradský, rám, Načeradského kudlanky se staly od poloviny sedmdesátých let poznávacím znamením malířovy tvorby a nejvyhledávanějším námětem mezi sběrateli. Autorův oblíbený slogan, že žena je silnější pohlaví, můžeme v nabízeném obraze číst velmi přesvědči…

    Current price: 58.000 CZK (2.320 €)

  • František Hodonský

    Průtok

    No.: 241992

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:09

    olej, plátno, 2004 - 2005, 80 x 100 cm, sign. PD Hodonský 05, lištováno, na rubu plátna autorem napsán název díla, Vydařená práce klasika moderní české krajinomalby, který spolu s Ivanem Ouhelem a Michalem Ranným patřil mezi hlavní pokračovatele české krajinářské tradice zosobněné Antonínem Slavíčke…

  • Josef Jambor

    (1887-1964)

    Summer landscape in the highlands

    No.: 241993

    Auction price: 48.000 CZK (1.920 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:10

    oil, canvas, 1953, 19 x 29 cm, signed lower/right Jambor 1953, framed , consulted and authenticity verified by PhDr. Michal Zachař, dílo významného "malíře Vysočiny." Autor vystudoval Akademii výtvarných umění, chvíli žil v Praze a posléze hodně cestoval. Vrátil se na Vysočinu a celou svou…

    Current price: 48.000 CZK (1.920 €)

    Estimate: 70 000 - 90 000 Kč CZK

  • Josef Jambor

    (1887-1964)

    Village in winter

    No.: 241994

    Auction price: 90.000 CZK (3.600 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:11

    oil, canvas, 1939, 35 x 50 cm, signed lower/right Jambor 1939, framed , nabízená položka pochází z raného období autorovy tvorby a představuje sice méně typický výjev, ale zato velice přesvědčivý. Krásná zimní scenérie, bravurně provedená malba s tajemným nádechem, the disciple of prof. Loukota, M. …

    Current price: 90.000 CZK (3.600 €)

    Estimate: 120 000 - 130 000 Kč CZK

  • Josef Ullmann

    (1870-1922)

    Winter landscape

    No.: 241997

    Auction price: 120.000 CZK (4.800 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:14

    oil, cardboard, kolem 1918, 51 x 67 cm, signed lower/right J. Ullmann, framed , consulted and authenticity verified by PhDr. Michal Zachař; Malíř Josef Ullmann patří k těm zajímavějším z "Mařákovců". Narodil se roku 1870 v Nekmíři na Plzeňsku. Své studium Josef Ullmann nejdříve začal na Mn…

    Current price: 120.000 CZK (4.800 €)

    Estimate: 130 000 - 150 000 Kč CZK

  • Václav Radimský

    (1867-1946)

    Landscape with river

    No.: 241998

    Auction price: 250.000 CZK (10.000 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:15

    oil, cardboard, cca 1930-35, 69 x 98 cm, signed lower/left Radimský, consulted and authenticity verified by PhDr. Michal Zachař, nabízená položka je dílem významného českého autora, který se výrazně prosadil i v zahraničí. Za svého pobytu v Paříži se seznámil s impresionisty kolem Clauda Moneta a C…

    Current price: 250.000 CZK (10.000 €)

    Estimate: k CZK

  • Jaro Procházka

    (1872-1958)

    Kampa

    No.: 241999

    Auction price: 14.000 CZK (560 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:16

    oil, cardboard, 49 x 56 cm, signed lower/right Jaro Procházka, framed , consulted and authenticity verified by PhDr. Michal Zachař, na několika místech při okraji drobné dírky po adjustaci. Jaro procházka byl žákem prof. Jakesche na UMPRUM v Praze, jednatel a výstavní komisař J.U.V., malíř městskýc…

    Current price: 14.000 CZK (560 €)

    Estimate: k CZK

  • Luděk Marold

    (1865-1898)

    Honeymoon

    No.: 242000

    Auction price: 80.000 CZK (3.200 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:17

    pen, paper, 33 x 26 cm, signed lower/right L. Marold, framed , enclosed book L. Marold - Album, Luděk Marold byl významný český malíř, který studoval na pražské a mnichovské Akademii výtvarných umění, posléze se školil a působil ve Francii, kde byl ve styku s V. Hynaisem. Byl vynikajícím talentem, k…

    Current price: 80.000 CZK (3.200 €)

    Estimate: k CZK

  • Luděk Marold

    (1865-1898)

    Portrait of my son Marold

    No.: 242001

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:18

    watercolor paper, 22. maje 96, 41,5 x 30 cm, signed lower/left L Marold, framed , label on reverse: Property of Dra Bedřich Jahn, book L. Marold enclosed, Luděk Marold byl významný český malíř, který studoval na pražské a mnichovské Akademii výtvarných umění, posléze se školil a působil ve Francii…

    Estimate: k CZK

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    Wrestle

    No.: 242002

    Auction price: 10.000 CZK (400 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:19

    pen, ink, paper, 15 x 20,5 cm, monogr. lower/left AP, framed , studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, the disciple of prof. Schwaigr at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 10.000 CZK (400 €)

    Estimate: 15 000 - 18 000 Kč CZK

  • Otto Mizera

    (1919-1951)

    Head

    No.: 242003

    Auction price: 50.000 CZK (2.000 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:20

    gouache, paper, 1946, 40 x 29 cm, signed lower/right Mizera 14. 11. 46, framed , label on reverse: Ludvík Kundera, autor patřil ke třetí generaci surrealistů, kteří tvořili během války. Podílel se na aktivitách žižkovského a spořilovského okruhu surrealistů, spolupracoval také se Skupinou Ra, které …

    Current price: 50.000 CZK (2.000 €)

  • Kamil Lhoták

    How man learned to fly

    No.: 242004

    Auction price: 45.000 CZK (1.800 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:21

    ink, watercolor, paper, 21,5 x 28,5 cm, framed , illustration for the film How Man Learned to Fly, directed by J. Brdeček, theme and artist Kamil Lhoták, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42

    Current price: 45.000 CZK (1.800 €)

    Estimate: 60 000 - 80 000 Kč CZK

  • Kamil Lhoták

    Astra bilobé

    No.: 242005

    Auction price: 70.000 CZK (2.800 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:22

    ink, watercolor, paper, 1987, 16 x 24 cm, signed lower/right Kamil Lhoták 87, framed , the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42

    Current price: 70.000 CZK (2.800 €)

    Estimate: 90 000 - 110 000 Kč CZK

  • František Gross

    (1909-1985)

    Homage to Max Ernst

    No.: 242006

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:23

    pencil, watercolor, paper, 1930, 12 x 16, 5 cm, monogr. lower/right G. F., framed , člen skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a skupiny Radar. V 60. letech reprezentoval Československo na bienále v Benátkách. Jeden z nejvýraznějších malířů 20. století, the disciple of prof. Kysela at The Academ…

    Estimate: k CZK

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Angel

    No.: 242007

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:24

    pad, paper, 1992, 14,5 x 10,5 cm, monogram on reverse JK 92, framed , autor byl významný český umělec s evropským přesahem, jehož práce jsou vystaveny i ve stálé kolekci pařížského Centre de Georges Pompidou. Vynikl jako básník, ale především jako invenční autor nepřeberného typu koláží - mezi takov…

    Estimate: 15 000 - 20 000 Kč CZK

  • Vilém Reichmann

    (1908-1991)

    Lantern

    No.: 242008

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:25

    gouache, ink, paper, 1947, 25 x 17 cm, signed lower/right Reichmann 47, verso inscription: Ludvík Kundera, Reichmann absolvoval své studium na Vysoké škole technické v Brně obor architektura. Postupně však rozšiřoval oblast svých zájmů na pole literární, básnické a výtvarné. Významným způsobem se …

    Estimate: 35 000 - 40 000 Kč CZK

  • Václav Tikal

    (1906-1965)

    Found prehistory

    No.: 242009

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:26

    gouache, watercolor, paper, 1942, 19 x 23 cm, signed lower/left V. Tikal 42, framed , verso inscription: Ludvík Kundera, Významný český autor, který studoval na Akademii výtvarných umění, navázal v době II. světové války prostřednictvím Otty Mizery kontakty s českými surrealisty a postupně se spřá…

    Estimate: k CZK