• Max Švabinský

    (1873-1962)

    Volné směry Janu Nerudovi

    No.: 594

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, litografie M. Švabinského: Podobizna J. Nerudy, text F.X. Šalda, výtvarný doprovod: H. Böttinger, J. Preisler, S. Sucharda, L. Šaloun, F. Šimon, K. Špillar, vydal Fr. Topič, Praha 1911, brož., 24 s., obálka při okrajích a hřbetu poškozená, lehce zažloutlá, jinak dobrý stav , Provenance…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Leo Kayser

    (1868-1933)

    Friedrich Hebbel: Meine Kindheit

    No.: 599

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3x lept L. Kayser, vydal O. Kayser, Eisenach 1908, 69 s., karton. vazba, lehce zašlá, na hřbetu poškozená, v horní části chybí asi 1 cm, drobné skvrny na papíře, zachovalý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Vzpomínky z Vietnamu

    No.: 595

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obálka a 3 sign. linoryty v textu V. Sivko, příloha Hollar, roč. 29, Praha 1957, 10 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Vodrazka at The State Graphic School in Prague, prof. F. Troster at The Academy of Arts, Architecture and Design in…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Katja Hajek

    (1950-2008)

    Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)

    No.: 457

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    Bibliofilie, 11 barevných pohádek na rozkládacím ručním papíře BFK Rives, všechny signovány vzadu Katja Hajek 92, uloženo v kartonovém pouzdře, na vnitřní straně podpis autorky, vyd. Katja Hajek, Berlin, 1992, ex. 91/100, u příležitosti 65. narozenin Otto Herberta Hajeka, celkem vyšlo 500 výtisků, v…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Plicka

    (1894-1987)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 814

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    rukopis s podpisem, 1976, 10,5 x 42 cm, Rukopisný text s podpisem z 15.2.1976, Plickova pozvánka na výstavu Lid Československa očima národního umělce Karla Plicky., Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of SCVU

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Steimar

    (1887-1968)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 821

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1957, Strojopisný děkovný dopis s podpisem z 20.V.1957, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Emanuel Svoboda

    (1883-1967)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 820

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1954, 21 x 29,7 cm, Rukopisný dopis týkající se alšovské bibliografie a Tomanova slovníku, s podpisem z 1.května 1954, v původní obálce; přiložena novoročenka na rok 1947s alšovským motivem a podpisy manželů: Emanuel Svoboda, Marina Svobodová-Alšová, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Silovský

    (1891-1974)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 819

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis a pohlednice, 1956, Rukopisný dopis s podpisem z října 1956, v původní obálce; sign. pohlednice z prosince 1956, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied Architecture at The Czech Technical University in Prague, the disciple of prof. K. M. Crncic at The School of Applied Arts in Zagreb, prof.…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Konvolut 4 pozdějších katalogů

    No.: 282

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    katalogy, 1) Topičův salon, Praha, 1948, sešit, přiložena pozvánka; 2) Ilustrace Jana Zrzavého, Galerie ČFVU, Praha, 1956, sešit 3) Jan Zrzavý - Ilustrace z Kytice, vyd. Albatros, Praha, 1976, text B. Stehlíková, volné listy a 4) Věra Jičínský, Topičův salon, 1941, s textem Jana Zrzavého, dvojlist, …

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Pelc

    (1895-1967)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 813

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1963, 21 x 30,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 28.VII.1963, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Bukovac and M. Pirner at the Academy of Fine Arts, member of The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Benito Mussolini

    (1883-1945)

    Mluvím s Brunem

    No.: 847

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, Orbis, Praha 1943, Ex. 1076/1500, 131 s., plpl. vazba s obálkou, dobrý stav knihy, obálka zašpiněná, při okrajích poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vilém Zítek

    (1890-1956)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 846

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1946, 17 x 22,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem z roku 1946, v původní obálce, psáno na zadní straně fotografické podobizny operního pěvce (basista, člen Národního divadla, v r. 1946 jmenován národním umělcem), Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Volavka

    (1899-1985)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 844

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1963, 30 x 21 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 8.1.1963, v původní obálce. Historik umění, zaměřený na české a francouzské umění 19. a 20. stol., technické a technologické předpoklady vzniku uměleckého díla., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Burka

    (1886-1947)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 841

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1932, 18,5 x 14 cm, dřevorytové PF 1933 ve formátu 12 x 9 cm, sign. PD Burka, v původní obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of Prof. J. Koula and A. Liebscher at Czech Technical University in Prague (CTU)

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Arthur Novák

    (1876-1957)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 839

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1932, 21 x 15 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 21.XII.1932, v původní obálce, s autorským razítkem Arthura Nováka, redaktora Hollaru (překladatel, redaktor, kritik, bibliofil). Poděkování P. Tomanovi st. za možnost tisknout jeho práce a přání k 60. narozeninám, Provenance: Antiquarian Dlážděn…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Kafka

    (1878-1942)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 834

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1938, 21 x 31,5 cm, Rukopisný dopis s podpisem ze 30.VIII.1938, doplnit, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Křička

    (1884-1949)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    No.: 832

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopis a úmrtní oznámení, 1937/1949, 15 x 11 cm, Vlastnoručně psaná pohlednice z 19.XII.1937, vloženo do dopisu s úmrtním oznámením z r. 1949, podepsána A. Křičková, v původní obálce. Překladatel, pedagog, básník, knihovník. , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Karikatury Adolfa Hoffmeistera

    No.: 250

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, podpis na obálce a úv. stať A. Hoffmeister, vyd. Síň Mánesa, Praha, 1927, obs. seznam 270 kreseb s dobovými cenami, 3x dvojlist sepnutý sponkou, lehce zažloutlý papír, mírně natržený papír v přehybu, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the constituent member of Devetsil, ex-commisa…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jakub Deml: Památný den v Kuksu

    No.: 759

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis J. Demla, vydal autor, Tasov 1933, viněty a iniciály dřevorytem Fr. Bílek, 553 výtisků, 37 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Dobrodružství noci a vějíře

    No.: 760

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis a věnování V. Nezval, úprava K. Dyrynk, vydal Vl. Žikeš, Plzeň 1927, 1 sv. edice Viola, Ex. 34/835, 20 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Devetsil

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ján Smrek

    (1898-1982)

    Hostina

    No.: 761

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 1. vydání básnické sbírky, podpis básníka v tiráži, obálka a frontispis Jozef Kostka, 10. sv. edice Komorná knižnica, vydalo Vydavateľstvo Elánu, Bratislava 1944, pův. brož, 250s.,ex. 1666/2000, similijapan, hřbet lehce odřený, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Vik

    Jaroslav Durych: Budějovická louka

    No.: 758

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis autora, kresby a úprava Fr. Vik, 6 sv. edice Philobiblon, vydal L. Kuncíř, Praha 1928, Ex. 51/200, 29 s., brož, obálka místy poškozená, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Umberto Urbano

    (1885-1969)

    Rukopis s podpisem

    No.: 788

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    tuš, papír, 6 x 15 cm, podpis na kart. papíru, kart. i fotografie nalepeny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kotalík

    (1920-1996)

    Korespondence

    No.: 793

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    5x dopis s podpisem, 30 x 21 cm, 5x dopis s podpisem J. Kotalík, 1x dopisní obálka, volné listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Jaroslav Durych: Sedmikráska

    No.: 757

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis autora, titul. list a obálka K. Svolinský, vydal Lad. Kuncíř, Praha 1927, Ex. 56/100, z knihovny Ant. Grimma, vevázaná obálka, 173 s., karton vazba v papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Morávek

    (1896-1959)

    Chrudim (12 původních dřevorytů)

    No.: 533

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obs. 12 listů s dřevoryty a podpis za titulem A. Morávka, vyd. jako soukromý tisk autora, Chrudim, 1922, celkem 100 výtisků, volné listy v pův. ob., tit. list a okraje některých listů s drobnými flíčkami, přehyby ob. trochu poškozené, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Miloslav Moucha

    (1942)

    Miloslav Topinka: Rozvírání prázdna

    No.: 522

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. s věn. na tit. listě M. Topinka, čb. il. M. Moucha, vyd. Papírenská manufaktura Velké Losiny, 2016, ex. A.T., pův. lamin. vazba, 62s., lehce ohmatané desky, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pravoslav Kneidl

    (1927-2003)

    Řád Strahovské knihovny 1672

    No.: 507

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, faksimile k 300. výročí vzniku teologického sálu Strahovské knihovny, vyd. PNP, Praha, 1971, karton. desky s ornamentem, doprovodný text P. Kneidl, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Dajč

    (1943)

    Jaroslav Seifert: Podzim

    No.: 500

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu J. Dajč, vyd. Josef Dolívka, Kostelec na Hané, 2004, jako 36. sv. ed. Réva, volné listy v pův. ob., ex. 17/50, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Toufr, Bulant, Kos and Hylis at The Institute of Education in Jihlava, prof. Hadlac…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    R. Krupička: Práh srdce

    No.: 498

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, úprava a dřevoryty Fr. Kobliha, vydala Knihovna, Praha 1920, 58 s., polopergamen. vazba, naprasklá předsádka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.